Jupiter Ascending

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Mar 08, 2015 11:07 pm

Аз го гледах сега и ми хареса :bigtongue:

Филмът е прекрасен представител на категорията "приключения в космоса". При всичките му недостатъци, които за мен са по-скоро плюсове: например плиткостта на сюжета беше повод да се отпусна и да се наслаждавам на пътуването. А освен това в диалога имаше един много свеж момент на самоирония, за който предпочитам да смятам, че не е там случайно :mrgreen:

Само триизмерността беше напълно излишна и некачествена, или моите очила нещо правеха проблем, но към края вече имаше моменти с размазан образ.

Музиката малко ми пречеше на моменти, но във визуално отношение наистина филмът е добър, Уашовски това винаги са го можели. Умеят да черпят вдъхновение от най-доброто. Някои от екшън кадрите бяха с кулнес фактор като на аниме. Например първата сцена с гравитационните кънки или двата истребителя един срещу друг на фона на чикагските небостъргачи.

И нещо не толкова важно, но приятно на едно друго ниво:
Spoiler: show
Шон Бийн не умря :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Mar 09, 2015 12:27 am

На мен ми остави малко усещането за пилотен епизод на сериал. Има хляб в тази вселена, но като гледам как се издъни в боксофиса, надали ще видим нещо повече.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Apr 29, 2015 5:21 pm

Не сколасах да го видя на кино и го гледах едва наскоро. Мисля, че думите на Минувача предават най-точно впечатленията ми, с тази разлика, че все пак останах доволен от филма.
Просто... Ако заменим Чанинг Тейтъм с Дейвид Тенант, разкараме любовните тъпотии и направим някои наистина дребни промени в историята, това ще се превърне в спешъл на "Доктор Кой" - и идеите, вкарани вътре, щяха да бъдат развивани в цял сезон, което щеше да е по-добре.
Противно на думите на Роланд в ревюто, филмът е по-кратък с десетина минути от "Матрицата" - проверих - а са наблъскани тройно повече събития, които просто нямат възможност да дишат, а от някои герои, примерно този на Шон Бийн, историята няма абсолютно никаква нужда. Същевременно ритъмът наистина не е уцелен като хората...

Съжалявам. Приятен филм беше, обаче трябваше да е по-добър. И Уашовски можеха да го направят по-добър, не знам какво им е попречило. "Спийд Рейсър" е доста по-пипнат сценарно, пък какво остава за "Матрицата"...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests