Interstellar (новият на Нолан)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Interstellar (новият на Нолан)

Post by passer-by » Sun Nov 02, 2014 7:20 am

The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Nov 02, 2014 9:14 pm

Interstellar Movie Clip - Useless Machines

http://www.youtube.com/watch?v=U7X1ntOgL70

Странно хрумване, малко... неочаквано за тоя тип филм, но да видим крайния резултат.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 04, 2014 3:33 am

Драматично не ме вдъхновява тоя филм, макар че ще го гледам естествено. Ма аз един Ноланов филм нямам сред любимите си, така че не очаквам да ми остане нещо...с
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 04, 2014 12:40 pm

Why Theater Owners Aren't Happy About Christopher Nolan's 'Interstellar' Film Initiative

http://www.hollywoodreporter.com/news/w ... ppy-737661


Иначе критиците в Доматите са по-скоро зарадвани, без да припадат от възхищение:

http://www.rottentomatoes.com/m/interstellar_2014
Critics Consensus: Interstellar represents more of the thrilling, thought-provoking, and visually resplendent filmmaking moviegoers have come to expect from writer-director Christopher Nolan, even if its intellectual reach somewhat exceeds its grasp.


Макар че гледам и на Престижа са дали почти същата оценка - 76% спрямо 74% на Интерстелар. А на третия Ноланов Батман 88 % - повече, отколкото на Генезиса (86%). Та всеки с вкуса си.

http://www.rottentomatoes.com/celebrity ... her_nolan/
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Nov 04, 2014 1:34 pm

Този филм сигурно ще го гледам, като изтече в мрежата през декември - всички филми с номинация за "Оскар" в която и да е категория се появяват по тракерите с прилично качество.
Може и на кино да го видя, разбира се, но за тая цел трябва да получа добри отзиви от някой форум, който не е залят от откачени ноланитчета.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 04, 2014 1:37 pm

Ами аз мисля да го гледам най-вече като твърда фантастика, иначе Нолан за мен е допълнителна причина да проявя интерес, все пак е правил Престижа, Мементо и Генезиса.

Обаче доста ще зависи от сценария - трейлърът ме израдва, но оня клип по-горе за ненужните машини ме поозадачи.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Nov 04, 2014 4:32 pm

Бях скептично настроен че ще бъде отново сухарщина без нужната искра за фантастичен филм, и още съм скептичен де, но ще го гледам щото все пак в трейлъра имаше някакви кадри от космоса, а и Майкъл Кейн цитираше Do Not Go Gentle Into That Good Night на Дилън Томас. :mrgreen: Но ако се окаже че повече от половината филм е за някакви драми на Земята, ще коля хора.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Nov 04, 2014 7:51 pm

Аз също съм дълбоко невпечатлен от всички трейлъри до момента до степен да смятам това за най-слабия, безидеен и претенциозен филм на Режисьора, без дори да съм го гледал. Ще чакам прилично качество, освен ако не се окаже, че чичо Нолан е изтролил целио интернет с рекламната кампания.
Claymore47_Fen wrote: Но ако се окаже че повече от половината филм е за някакви драми на Земята, ще коля хора.
Това е толкова ясно от трейлърите, че дори самия свети Гейб го потвърждава. Добавям цитат:

св. Гейб: Повече от половината филм ще е за някакви драми на Земята.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 04, 2014 8:12 pm

Ние пъ ше го гледаме заради Матю Маконъхи!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Nov 04, 2014 8:36 pm

Е, то т'ва се подразбира, чак няма нужда да се споменава. :)
Иначе, Мартиксе, аз затова го споменах, щото доста така си изглежда, ама и аз като в поемата rage, rage against the dying of the light. Та дано...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 06, 2014 12:00 am

Martix wrote:Аз също съм дълбоко невпечатлен от всички трейлъри до момента до степен да смятам това за най-слабия, безидеен и претенциозен филм на Режисьора, без дори да съм го гледал.
Няма как да е по-слаб от последния Батман - него понякога си мисля, че Ноланите нарочно го окепазиха, за да видят дали ще могат да сервират малоумие от ранга на "Трансформърс 3" - филм, който гледах заради интервю за работа, между другото - и феновете пак да го обявят за високоинтелектуален филм.
Ами, феновете клъвнаха. На мен пък благодарение на него най-после ми направиха впечатление разни проблеми в сценариите и режисурата на досегашните филми на свети Нолан, заради които и не съм особено надъхан за новия му проект.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 06, 2014 12:17 am

tigermaster wrote:"Трансформърс 3" - филм, който гледах заради интервю за работа, между другото
:shock: Я раздуй, ако не е тайна.

А за Нолан би ли споделил какво имаш предвид под "проблеми в сценариите"? :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 06, 2014 12:51 am

Кандидатствах за редактор в една медия, свързана с развлекателната индустрия, преди няколко години. Бяха ми дали за задача да ревюирам четири филма от различни жанрове и различни държави - "Невероятната съдба на Амели Пулен", "Басейнът" - българският, който е рядко читав филм, между другото - "Имало едно време в Америка" и "Трансформърс 3". Човекът, който ме интервюира, даже каза, че съм се справил прекрасно, обаче не ме взеха после :oops:

А с Нолан основният ми проблем е, че е прекалено обяснителен. Абсолютно всичко във всеки негов филм, който съм гледал, т.е. всичките, освен "Insomnia", е сдъвквано многократно и обяснено като за деца в предучилищната група. В "Генезис" поне пет пъти беше споменато как точно работи механиката зад действията на главните герои, в Батманите пък абсолютно всеки герой си изказваше терзанията в прав текст, без да остави абсолютно нищо на въображението. Цялата реч, която Батман дръпна на Жокера, след като корабите не гръмнаха... Монолозите на Бейн и Алфред от последния пък съвсем ми лазиха по нервите. Това и в "Престиж" го имаше, обаче там по-скоро помагаше, де.
Другото е, че явно Нолан изгражда някакъв навик да завършва филмите си така, че да накара зрителя да си каже нещо от рода на "Ами сега?!?". В "Генезис" беше с пумпала накрая, в "Престиж" беше с... да не спойля, в последния Батман - с Брус Уейн и Жената Котка... Да го направи веднъж, два пъти - ОК, ама три пъти, два от които - в последователни филми... И в "Мементо" накрая май имаше нещо, което да обръща разказаното хептен с краката нагоре, обаче него, честно казано, не го помня добре.
Общо-взето, това е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 06, 2014 1:01 am

Обяснителните части май и в Интерстелара няма да липсват - справка по-горния клип за машините, но дето викаш, зависи как е поднесено. В Престижа не помня да съм се дразнел на инфодъмпове, нито впрочем в Генезиса.

При Батманите може да мине по линия на супергеройския жанр. :P

А финали тип "Ами сега?!" (аз бих казал "Копелебасимамата") не са непременно лошо нещо, мен Нолановите ми харесаха и в Престижа, и в Мементо, и особено в Генезиса. Други с подобно въздействие са на Шесто чувство, Боен клуб или Обичайните заподозрени, да речем.


Но както казах някъде (май в темата на Престижа) Нолан ползва персонажите си за поднасяне на теза, те са по-скоро носители на посланието му.
ЕДИТ - Намерих си го, оттам е:
passer-by wrote:Абе мен персонажите не точно не ми харесаха, но определено ми бяха подвластни на историята. Демек сюжетът ми приковаваше вниманието и се кефех на някои реплики, които обаче нямаше значение кой произнася. В този смисъл почти не ме вълнуваше кои са актьорите (освен донякъде Майкъл Кейн щото си ми е симпатичен поначало).

Все едно историята е устройство, а действието му ми се разкрива постепенно посредством персонажите, които са като чарковете му.

И Мементо ми въздейства по същия начин - водеща е историята и за мен нямаше значение кой я изразява.

Неговите филми ги гледам за сценариите всъщност (особено когато са писани в комбинация с брат му Джонатан), режисурата му не ми е нещо особено. За режисура гледам Финчър, тоя човек и елементарни истории поднася страхотно.



П.П. :mrgreen:
viewtopic.php?t=4823
Vivian wrote:Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Thu Nov 06, 2014 8:32 am

tigermaster wrote:А с Нолан основният ми проблем е, че е прекалено обяснителен.
факт. за Генезис много се дразня как всеки втори смята, че това е някакъв много дълбок филм, труден за разбиране, трябвало да се гледа N на брой пъти и т.н. а всичко си беше обяснено подробно, няколко пъти :)
Другото е, че явно Нолан изгражда някакъв навик да завършва филмите си така, че да накара зрителя да си каже нещо от рода на "Ами сега?!?". В "Генезис" беше с пумпала накрая...
това не бих го причислявъл към недостатъците. всъщност е прекрасен завършек конкретно на Генезис.

и да не бягам прекалено много от темата - очаквам това да е за мен филмът на годината, но няма да си счупя краката от бързане към киното. ще видим :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests