Interstellar (новият на Нолан)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Nov 26, 2014 12:05 pm

Аз въпреки, че харесах филма, смятам, че клишето с любовта беше много силно и буквално застъпено и лично за мен беше нещо, което трябваше активно да игнорирам, за да не пречи на останалото ми възприятие за историята.
Mr. Nobody, не мисля че тук има отдадени ноланисти...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Nov 26, 2014 12:13 pm

Това за квантовият морзов код страшно ми напомня за една дърта книга издадена от Бард, за съжаление не и помня името. Някакъв хербицид беше създал инвазивни растителни видове, които унищожиха Земята, но посланието до миналото създаде паралелен свят с друга версия на събитията, където препаратът беше забранен. Това съобщение създаваше смущения в измерването на някакъв физик.

Ако ще се вади "Краят на вечността", тамошният финал предполага съобщението в Interstellar да се прати не на дъщерята, а по-далече в миналото преди dustball-а...така хем ще бъде спасен много народ, хем се увеличават шансовете за овладяване на космоса от човечеството.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 12:16 pm

@Morwen Относно Нолън - възможно е, аз говорех за принципните причини (не конкретно само в този форум), поради които трябва да не се оставя този филм да влезе в графата ''Класики на всички времена".
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 12:22 pm

Само да отбележа, че поведението ми по т.1 по mr nobody очевидно е figure of speech, а по т.3 нямам изобщо отношение, нито съм фенбой на нолан, нито тук има каквато и да е cold hard аругментация или каквото беше там - аргументират се неща, които аз декларирам като несъществени (за мен)

hence the strawman :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 26, 2014 12:33 pm

Пък аз не мисля, че някой тук е прекрачил или се е канил да прекрачва добрия тон. Верно, че не си правим реверанси и не си пишем на "ви", ама никой никого не е нарекъл идиот примерно, нито виждам данни това да стане в скоро време. Просто си лафим, тва е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 12:33 pm

Moridin wrote:Само да отбележа, че поведението ми по т.1 по mr nobody очевидно е figure of speech, а по т.3 нямам изобщо отношение, нито съм фенбой на нолан, нито тук има каквато и да е cold hard аругментация или каквото беше там - аргументират се неща, които аз декларирам като несъществени (за мен)

hence the strawman :)
Смятам, че тези, които не харесахме Интерстелърченцето се аргументирахме подробно (много по-подробно от защитниците му бих казал) още в първите си 2-3 поста. Оттам насетне тъпчем на едно място. For me its case closed.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Nov 26, 2014 1:23 pm

Аз приемам правото на хората на субективно възприятие и пр., но когато става въпрос за изопачаване и неразбиране на факти, тогава вече си има обективна реалност, с която щем не щем трябва да се съобразяваме. Част от тази обективна реалност е, че дъщерята се държи всъщност супер логично от психологическа гледна точка, или че във филма никъде не е споменато, че със силата на любовта нашият човек е направил нещо си, че любовта е количествено измерима, че любовта е новата наука на бъдещето. Тия неща във филма ги няма и няма да се появят, колкото и да се повтарят в нечии "добре аргументирани" мнения.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 1:35 pm

What she said!
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Nov 26, 2014 2:17 pm

Интересно мнение за филма от mr. Low Strong - Дейвид Сирлин (гейм дизайнер):
http://www.sirlin.net/posts/interstellar-and-coherence
където го сравнява с наскоро излезлия безбюджетен филм Coherence.
За тези, на които не им се четат външни линкове, човекът е в лагера на хората с булшт детектори в главите (към който се числя и аз) и критикува доста от точките, вече разгледани в тази тема.

Любим цитат: "The rest of this post contains spoilers for Interstellar, followed by another section of spoilers for Coherence. If you haven’t seen either movie, I’d recommend reading the spoilers for Interstellar, because seriously whatever, but not for Coherence." :lol:

И за да допринеса и аз малко към мелето, ся, хора, ясно е, че Нолан ще продължава да бълва такива изчадия и в нас е властта да го насочим към правия път. Още преди да излезе, Интерстеллар беше Ясен дори от един поглед към празния трейлър, но вие всичките все пак отидохте и го гледахте. От тук нататък критиките са излишни, щото нали Нолан си взе парите и вече сигурно замисля следващия си фейл, предполагам нещо за подводна мисия в стил Сфера, ама ще поживеем и ще видим.
Пича продължава да ми е сред любимите режисьори, обаче тва не значи, че ще хукна да му гледам всеки филм на кино.
Гледайте такива филми, каквито искате да се правят в бъдеще и не ходете на кино за филми, които очевидно смърдят, или поне чакайте да излезе някаква критика, за Бога. It's that simple.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Nov 26, 2014 2:37 pm

С тази разлика, че трейлърите могат да създадат грешно впечатление и не може да им се вярва. :lol:

Не може човек да е толкова pre-emptive. Не и фен на киното.
Те филмите, които създават лоши тенденции така или иначе ще си набавят зрители.
Пък и дори най-големите критици тук, пак намират нещо любопитно, което просто щяха да пропуснат ако бяха толкова предубедени.
Най-малкото са си проверили калибровката на детектора. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 26, 2014 6:28 pm

Квото каза алшу.
Образователен експириънс беше. Обогати ме с главоболие и пищящи уши, но пък видях добра визуализация на черна дупка и уормхол и вече знам със сигурността на битието, че следващия филм на Нолан просто НЯМА да го гледам, ако ще да вкара всичките ми любими актьори в него. Та не е като да си тръгнах от киносалона хептен без нищо. :lol:

Гибли и Жоро, определено не сте разбрали филма. Понеже го харесвате и няма да ви се възпалят менингите ако го видите още веднъж, вижте го още веднъж. Щото аз няма да си го причиня повече, за да ви търся доказателства.

Бтв, идеята за Любовта като нещо, което прекосява и обвързва времето и пространството не му е проблемът на тоя филм (въпреки че е досадно мелодраматична) и е може би единственото нещо, което придава някъв смисъл на наличния сюжет. Без нея сценария хептен се разпада и от цялата тая калимера с Матю Маконъхи и дъщеря му просто няма нужда. Така че ако не сте я забелязали не знам кво ви остава като оправдание за качествата на филма освен яките картинки на екрана и очеизбождащите емоционално манипулационни видеоклипчета от Земята с ревящия Матю Маконъхи пред тях...

едит: Понеже стана дума пак за ключовия времеви парадокс на филма, дето нямало как да стане иначе, да си кажа отново, че НАСА МОЖЕХА ПРОСТО ДА ПОКАНЯТ МАТЮ МАКОНЪХИ НА ТАЯ МИСИЯ, ПОНЕЖЕ Е НАЙ-ДОБРИЯТ ЛЕТЕЦ ВЪВ ВИЛАЕТА. Бам! Няма времеви парадокс вече. Няма и забавна сценка, в която гледаме как праха се реди на купчинки и не утрепваме 10 минути в разследване какво са купчинките и каране на кола към НАСА, но пък ИМАМЕ СМИСЪЛ. Бих заменила купчинките с прах в тоя филм с малко смисъл, определено.

едит2: Мартикс, мерси за линка! Тоя пич ми показа още няколко проблема, които бях пробляла.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 26, 2014 7:14 pm

Word.

Са, мислата, която мен ме мъчи и която мисля, е доста тривиална. Вместо нашето бъдещо петизмерно АЗ да се мори да отваря червееви дупки, а Матю да се мори да си оставя паметни бележки в миналото, за да си каже какво да прави в бъдещето, нямаше ли да е по-лесно и не толкова трудоемко с оглед на суперпаурите, дето петдименсионалните крийчъри са развили, просто да ни оставят бележка под формата на кръг в царевицата или нещо такова, с послание "пичове от НАСА, стойте край стенния часовник в Овалния кабинет на президента, че по него ще получите в бинарен вид съобщение как да спрете мора по растенията. Live long and prosper!"

Примерно.

Вижте, да си го кажем честно. Единственото, с което тоя филм превъзхожда Черния рицар, е мегаяката визия. Представете си всичко без яките космически сцени, черните дупки и уормхолите, и неконсистентността просто ще ви цапардоса в челата. Бтв, прочетете и ревюто на пича от линка на Мартикс.

Това, което мен ме дразни, че тук имаме огромна претенция за наукообразност. Черният рицар беше тъп, но там във всеки момент човек можеше да си каже: "е к'во, все пак това е Батман, а не алгебра". Цялата полиция на Готъм сити до последната патрулка се озовава под земята, ми ОК, все пак гледаме Батман, а не Кръстникът, ще го преглътнем. Мацката прави безумни врътки и конспирации, за да си купи ядрен реактор, вместо просто да инвестира в бомба и да побърка всички... Ми... Батман, копеле, какво искаш. Нашият излиза от неква дупка в земята на другия край на света и след няколко минути е в Готъм да рита задници... Е и? Това е шибан КОМИКС, съвземи се малко.

Никое от тези оправдания не важи за разискваемия в тая тема филм, който ми е ужасно грандиозно, но ужасно безсмислено творение. Щото тук нямаме претенциите да филмираме историята за Покахонтас в космоса на 3D, където дори можем да си измисляме химични елементи и кволине, ами вместо това на теория използваме точни науки, разбираш ли, като някъде по пътя пращаме логиката на квантово еднопосочно пътуване в черната дупка.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 26, 2014 8:16 pm

В духа на традицията, дето се зароди преди няколко поста да сложа едно +1 на Марфето, щото постът й синтезира прекрасно сантиментите ми относно тая поредна холивудска абоминацийка.

Чакайте, ще взема да туря още едно.

+1
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Nov 26, 2014 10:13 pm

Ами от това което чета в на Амелия, Марфа и Ноубоди постовете относно тая идея за любовта и защо не се споява с другото ме подсети за тоя цитат от ревюто на MovieBob който добре изразява точно това: Even amid all the explaining and dogged commitment to realism, Interstellar actually still wants to be a movie about humanity, human beings, families, emotional connections and, well... feelings -- which means its actual thematic underpinnings could not be less suited to Christopher Nolan, whose meticulously-cultivated directorial persona is that of a clinically-observant asexual humanoid computer.He's a great filmmaker, certainly -- that Interstellar remains just engaging enough on a purely cinematic level as to not exactly be "bad" is perhaps the ultimate testament to that fact -- but we all have our limits, and his sensibilities are utterly adrift when it comes to the emotive/humanistic heart-over-mind stuff that the film eventually decides it wants to "really" be all about. Once it gets all the way to toying with metaphysical notions
Spoiler: show
of love as a quantifiable force on-par with gravity and energy
, the whole apparatus starts to come apart at the seams, twisting into a warped self-caricature that resembles nothing so much as a fundamentally inhuman alien intelligence struggling to grasp basic human emotions -- or, rather, Christopher Nolan trying to make a Steven Spielberg movie.

Ииии... вече съвсем ми се отгледа на кино. Чакам торент. От петте филма които съм гледал на Нолан, най - добър за мен остава Мементо.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 27, 2014 12:09 am

Claymore47_Fen wrote:Ииии... вече съвсем ми се отгледа на кино. Чакам торент.
И аз натам отивам, макар че ценя мненията на хората, които тук се изказаха положително. Амелия и АлДим потвърдиха най-лошите ми подозрения, а и твърде неприятно впечатление ми направи фактът, че в темата нито веднъж не беше споменато името на нито един персонаж - всичките бяха наричани с имената на актьорите, които ги играят. Май това не се беше случвало с никой друг филм, обсъждан в този форум на толкова страници - освен "Прометей", може би.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 113 guests