Interstellar (новият на Нолан)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 25, 2014 6:58 pm

Жоро, с гравитация си прати съобщенията, но стигна до времевите линии на дъщеря си посредством любовта си към нея. Or some such shit.

Гибли, мдам. 30 години по-късно, цупенето престава за 5 минути с едно изсъскано "You bastard" и после неврастенията се връща с пълна сила, щото "тати ни изоставиииии, ма що ни изоставиииии" yet again.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 25, 2014 7:33 pm

Не е вярно :)
Всичко беше времеви линии към щерката, той трябваше да намери правилния момент, което е елементарно - dictionary search се казва алгоритъмът

Доста от критиките ви са от неразбиране

С което не казвам, че сюжетът не е мързелив на места, казвам че филмът компенсира това more than enough
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 25, 2014 8:56 pm

Moridin wrote:Доста от критиките ви са от неразбиране

С което не казвам, че сюжетът не е мързелив на места, казвам че филмът компенсира това more than enough
Проблемът е, че повечето критики са off the top of our heads. Неща, които са ни направили неприятно впечатление без умишлено да сме ги търсили.

И е интересно, че навсякъде защитниците на филма трябва да навлизат в задълбочени теории за да ни обяснят, че има някакъв смисъл в случващото се на екрана. Дори и да са прави, а не мисля, че са, това не променя факта, че филма нескопосано се лашка измежду клиширани sci fi tropes.

Не мога да разбера защо хората го намират за толкова внушителен. Да кажем, че беше що годе смилаем до един момент, но като минаха през wormhole-a, и почнаха да кацат на планети до черни дупки, където времето тече ненамси колко земни години на час, нещата взеха да излизат извън контрол. После Ан Хатауей искаше да отиде при гаджето си, щот са обичат, но Матю и черния решиха вместо т'ва да кацнат на тотално замръзналата планета. Не че не можеха да погледнат през прозореца и да видят, че е едно голямо ледено кубче, и не че съдбата на човешката раса зависеше от тях и горивото им свършваше.

Целият филм е nonsense до nonsense. Това е без дори да се замислям за чутовните сюжетни недомислици, докато Матю беше на земята, на които Амелиа е обърнала внимание.
Spoiler: show
А и освен всичко друго на края Матю взе присърце думите на дъртата си дъщеря и направо открадна някакъв звездолет, нищо че е технология почти 100 години отвъд обучението му. Но след като 3 часа бях третиран, като малоумник, какво пък толкова, поне свършваше и можех най-сетне да пия един аспирин.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 25, 2014 9:06 pm

Е, ОМГ, Жоро!

Защо тогава от цялата времева линия на дъщерята Матю Маконъхи попадна ТОЧНО там в тази стая в точно този момент? Защо не отиде в НАСА при порасналата си дъщеря, където има не само гравитация, а и уреди, които могат да измерват флуктуациите в нея до степен, че можеше не само да им предава морзов код, а да им нарисува диаграми?

От целия филм лъха онова усещане за love transcends time and space like gravity. Че любовта ни свързва през времето и пространството и ни тегли един към друг като гравитация. Дразнещо клиширани и мелодраматични идеи всъщност. Даже дали не ни го рекоха и в прав текст в някъв момент? Това може да се види и в приказките на Мат Деймън, че преди да умрем виждаме децата си. Определено има някво такова внушение, не знам как си го проблял, но аз не съм единствената дето го е забелязала.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 25, 2014 11:10 pm

Еми не, и не :mrgreen:
Разбирам, втълпила си си това за любовта, че било грандиозното послание - не беше. Беше една рандъм сцена, която имаше съвсем друг смисъл и любовта беше нищо повече от един vessel of meaning.
Spoiler: show
Защо се случи точно там? Защото ШИБАНИТЕ ПЕТИЗМЕРНИ ХОРА ОТ БЪДЕЩЕТО ГО СЛОЖИХА ТАМ, за бога.
Потенциалният ми отговор към Амикае вече се съдържа в поста ми над неговия.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 25, 2014 11:30 pm

А как го сложиха там и ЗАЩО ЗА БОГА ИЗОБЩО СЕ ЗАНИМАВАХА С ТАЯ ПРОСТОТИЯ, СЛЕД КАТО МОЖЕХА ДА СЕ СВЪРЖАТ САМИ ПРЕЗ ТЕСЕРАКТА ДИРЕКТНО С МАЙКЪЛ КЕЙН И ДА РЕШАТ ЦЕЛИЯ ПРОБЛЕМ С ГРАВИТАЦИЯТА ВМЕСТО ДА ИМАМЕ ТРИ ЧАСА БЕЗСМИСЛЕНИ ЗРЕЛИЩА?????

Жоре, мойто дете, не те знам кво си гледал, ма не е Interstellar. :lol:
Излиза, че аз намирам повече логика в тоя филм от теб, което ме натъжава безмерно по най-различни причини. :cry:
Last edited by Amelia on Wed Nov 26, 2014 12:08 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 25, 2014 11:35 pm

The journey is not the destination
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 26, 2014 12:08 am

Bullshit.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 12:14 am

Thus фундаменално различния (read: погрешния) ти подход към филма :)

п.п. иначе си все още яка де, етц
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 12:35 am

Spoiler: show
Абе хубаво, петизмерните хора са се загрижили за катарзисите, през които преминават Матю и ревлата, ама през всичките тези години, прекарани в космоса, в търсене на подходяща планета, сума ти хора измираха на Земята. Това, че не са ги показали на екрана, не означава, че ги е нямало - видяхме едно семейство, което беше вече се нагълтало с прах и беше с единия крак в гроба, сигурно е имало още милиони като тях. Впрочем само да вметна, че армиите стават излишни при наличието на утопия. Когато обаче има недостиг на жизненоважни ресурси, това предизвиква противоборство и съответно въоръжени конфликти. Елементарно е.
Въобще Нолънизма трябва да присъства като официална религия редом до Християнството и Сциентологията, в последно време се уверих, че неговите последователи са неподатливи на здрава логика и приемат Свети Нолън за безгрешен месия.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 26, 2014 2:21 am

Е то, Жоре, се разбра, че ние не сме гледали един и същи филм с теб, така че не знам кво сме седнали да сравняваме. :lol:

ПП. И аз те обичам! :oops:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Nov 26, 2014 2:22 am

После не била любовта най - важното... :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 26, 2014 5:09 am

Доста от критиките ви са от неразбиране
Доста от обясненията ви са от неразбиране или от изсмукани от пръстите теории :lol:

Между другото показателно е, че дори човекът, написал цяла книга за "нАуката" във филма не можа да намери обяснения за 2/3 от над 20 сериозни логически недомислици, споменати в един от материалите, на които попаднах по въпроса (нещо не мога да намеря линка пак, иначе бих го постнал). От останалата 1/3 повечето пак бяха в сферата на фентъзито.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 9:12 am

Абе бтв вие колко сте наясно с времеви парадокси? Очевидно ако не се е минало през измиращите хора на земята, никога не е щяло да се стигне до петизмерните хора, втф? Те не са някакви извънземни дето са независими от случващото се във филма.

Четете "Краят на вечността" или нещо там, образовайте се малко по темата!
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 9:31 am

Moridin wrote:Абе бтв вие колко сте наясно с времеви парадокси? Очевидно ако не се е минало през измиращите хора на земята, никога не е щяло да се стигне до петизмерните хора, втф? Те не са някакви извънземни дето са независими от случващото се във филма.

Четете "Краят на вечността" или нещо там, образовайте се малко по темата!
Чели сме "Краят на вечността", както и повечето неща на Азимов. Там всичко е желязно обяснено, няма недомислици - все пак авторът е реално човек на науката и обяснява най-подробно кое как става. И къде се видя, че измиращите хора са всъщност необходимост за зараждането на петизмерните хора? И въобще по какъв начин земляните се научиха на любов след всичко, през което преминаха? Нали уж любовта им беше необходима, за да изменят времето и пространството? На мен лично ми се стори, че онези на базата край Сатурн бяха абсолютно същите капути. И въпросът с какво стана с останалите милиарди хора си остава отворен. Явно не са били от привилегированата клика на ядрените физици, за чиито деца обаче явно имаше достатъчно пространствао, за да им бъде построено бейзболно игрище.

втф индийд
'Poetry first, sausage - later!'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 114 guests