Interstellar (новият на Нолан)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun Nov 16, 2014 7:52 pm

Dante wrote:И пичове, уважавам ви като съфорумници и е супер, че имате мнение, което така добре аргументирате. Обаче да пишете анализи по 2429 (колкото е поста на Амелия) думи, за да обяснявате на още 5 човека колко е тъп даден филм. И то, като ви познавам, ако се намери някой друг луд да ви се върже, това ще е само УВОДА. Srsly?
Поне не обявяват една смесица между Робинята Изаура и първобитна шейсетарска фантастика за "ОМГ най-великиЯТ филм ЕВАР" + "който не го гледа в АЙМАКС (и не оглушее в процеса) по-добре да не се беше раждал" и др.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 16, 2014 8:31 pm

Да, Данте, обречен си просто пред семейната ни злоба. Благодари се, че нямаме деца все още, щото представи си кво щяхме да те правим тебе лично ако бяхме четирима вместо двама, например.

Иначе, разглеждайте поста ми като форма на лична психотерапия. Изкарах 3 часа (които ми се видяха като 5) във фейспалмване и ВТФ преживявания в кинозалата на ужасния IMAX звуков микс, който правеше циклежите на Цимер още по-непоносими и доомазваше и без това омазания на сценарно ниво диалог. На всичкото отгоре си платих за това. Както каза моя Сашко, с когото сме съгласни за 95% от нещата, трябваше да си изкараме парите някак.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 16, 2014 10:06 pm

Dante, IMAX билетите са по 20 долара парчето и филмът е 3 часа. Ако не седна да напиша дълъг яден пост след като някой филм ме разочарова до такава степен, няма как да оправдая загубените пари и време.

Между другото гледахме филма в група от 9 души. От тях 4-ма смятахме филмът за тотално дебилен, 4-ма бяха "meh" и само един го хареса наистина. Все пак държа да отбележа, че в киносалонът един самотен човечец изръкопляска като почнаха надписите, но бързо спря като установи, че няма особена подкрепа.

Засега изглежда, че единствено Нолан феновете на IMDB държат да поддържат репутацията му на гениален филммейкър, независимо с какъв dog shit ги храни. Вече втори пореден филм.
Robert Jordan fan wrote:"който не го гледа в АЙМАКС (и не оглушее в процеса) по-добре да не се беше раждал"
Докато си писах поста вчера установих, че на адски много хора им кървят ушите от ужасният IMAX микс (чак е имало оплаквания към кино салоните), всички споделят впечатлението, че доста от тъпият диалог е бил сплескан от оглушителните шумове ("музиката") и общият лозунг е "СПРЕТЕ ЦИМЪР!!!" :lol: Бтв в момента още ми пищят ушите от това.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 16, 2014 10:17 pm

Jeremy Jahns, awesome as usual:
https://www.youtube.com/watch?v=sKSg44- ... 7IF-WTRG-Q

Обичам го тоя пич с една такава петоизмерна куонтифайъбъл Любов...

Дори с Movie Bob сме на сходно мнение тоя път:
https://www.youtube.com/watch?v=ZbJyn8OX8vI
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Nov 16, 2014 10:19 pm

Мисля, че си е изцяло субективно. Да, аз прекалих с първия си пост (доста хайпнат и емоционален, веднага след филма) и не съм прав, че задължително трябва да хареса на всички, но това важи и за вас - това, че не ви е харесал, не означава, че филма е пълно лайно и само Нолан фенбойчета го обичат. Аз днес бях на кино с 9 души също (за втори път) и на всички, освен на един, им хареса малко или много. Освен това чета коментари и форуми и са повече хората на които им е харесал, само дето, да ма извинявате, но тези, на които не им е харесал, този път пищят повече, хейтят и се изказват по-остро. И този краен хейтеж и обида към интелекта на хората, които са харесали филма, е неприятен. Именно затова беше защитния ми първи пост по темата. Всеки си има мнение, а очевидно за "Интерстелар" и сред обикновения човек и сред критиците, то е адски двуполюсно.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 16, 2014 10:49 pm

А за мен тоя филм (а и болшинството филми на Нолан) е обида за интелекта на хората, които са си дали парите да го гледат. Освен да се научим вече от какво наистина да се обиждаме вместо да се чувстваме засегнати от форумни мнения, коментиращи филми или сериали? Аз мисля, че се научих и след ей този последен житейски експириънс ще ида да гледам пак филм на Нолан. Ама друг път.

Не знам кой е гласовит в хейта си. Знам само, че отново наблюдавам добре познатата ситуация от последния Батман, където видеоблогърите и хората, които са се осмелили да не харесат поредното посредствено лайно на златното момче на Холивуд, биват заляти с праведен гняв от фенбойове, които не могат да преживеят това, че някой някъде там намира проблеми в любимото им произведение. Не казвам, че ти, Данте, си такъв, щото не се държиш по тоя начин тук. Но ако почетеш малко моментари из нета, ще ти призлее. Миналия път с Батман гледах и заплахи с побой и убийство из разни места.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 16, 2014 11:50 pm

AlDim wrote:Докато си писах поста вчера установих, че на адски много хора им кървят ушите от ужасният IMAX микс (чак е имало оплаквания към кино салоните), всички споделят впечатлението, че доста от тъпият диалог е бил сплескан от оглушителните шумове ("музиката") и общият лозунг е "СПРЕТЕ ЦИМЪР!!!" :lol: Бтв в момента още ми пищят ушите от това.
Да разбирам, че дори да реша да го гледам, трябва да избягвам аймакса...
Тъпото е, че Цимер е точно толкова добър, колкото режисьорът му поиска от него. Затова и първите три "Карибски пирати", "Мъж от стомана", "Самотният рейнджър" и "Шерлок Холмс" разполагат с убийствен саундтрак, а филмите на Нолан - с неслушаемо дуднене. За "Генезис" май Нолан не му беше позволил да гледа сцените, за които пише музика, та, предвид това, Цимер там беше свършил повече от добра работа.
Ама последният Батман беше болезнен за слушане... Добре, че не го гледах на кино него - а щях, въпреки коментарите тук. Единствената причина да го пропусна беше, че доста седмици не можех да се насиля да го гледам, без да се сетя за клането на премиерата му.

Данте, само да кажа, че мен фактът, че Нолан в момента разполага със статута на най-добрия млад режисьор в Холивуд и феновете му го мислят за бог на киното, както и фактът, че "Интерстелар" в момента е с оценка 9/10 в ИМДб и е на дванайсето място в топ-класацията на същия сайт, ме предразполагат да имам доста високи изисквания. Още повече, че всичко на Нолан има претенции за дълбочина, многопластовост и интелектуалност. В такъв случай оправданието, че това е филм и не е хубаво да му се вторачваме в недостатъците, не върви. Просто не върви. Честно казано, сюжетни дупки като в "Черният рицар: Възраждане" евентуално бих бил склонен да простя на някой сценарист/режисьор от ранга на Лен Уайзман, който няма такива претенции, но пък умее да използва музика и екшън във филмите си, но не и на човек, който ги има, но пък не го бива с музиката и екшъна. Но пък и филмите на Уайзман не овършават класациите за най-добро кино на всички времена от момента, в който се появят, все пак.
И наистина нямаше нужда да подхождаш толкова агресивно в първия си пост в темата. От четиримата, гледали филма, преди да пишеш, двама се бяха влюбили в него и един го беше харесал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Nov 17, 2014 2:52 am

Тъпото е, че Цимер е точно толкова добър, колкото режисьорът му поиска от него. Затова и първите три "Карибски пирати", "Мъж от стомана", "Самотният рейнджър" и "Шерлок Холмс" разполагат с убийствен саундтрак, а филмите на Нолан - с неслушаемо дуднене.
Абе според мен единствените му добри попадения са Gladiator и някои от нещата му от 90-те. Pirates of the Caribbean и другите му саундтраци към блокбъстъри през последното десетилетие са посредствена работа, а този на Шерлок може да е малко по-свеж, но със сигурност не е оригинално творение на Цимър (по-скоро се е целил в усещане тип Кустурица). В Interstellar е същата работа - единствените по-добри моменти в музиката са окрадени директно от Philip Glass.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Nov 17, 2014 2:30 pm

tigermaster wrote: Да разбирам, че дори да реша да го гледам, трябва да избягвам аймакса...
Миксът е еднакво, хм, странен във всичките версии, доколкото разбрах. Колко точно ще е шумен зависи предимно от персонала на киното. В молския имакс не е особено шумно. За сметка на това има изгорял пиксел точно в средата на екрана. :) Но може да се пробваш на имакс в Арена Младост.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Nov 17, 2014 2:45 pm

Гледах го в Арена Лукс, и там шумът беше силно неприятен на места. Иначе като цяло ми хареса, но донякъде съжалявам че го гледах на кино - спокойно можеше и да е вкъщи като излезе рипа в арена.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 19, 2014 8:07 am


User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 19, 2014 10:33 am

И аз го гледах най-после :D

Като цяло по-скоро ми е умерено мнението. Общо взето ми хареса, но не и прекалено много. Визуално беше страхотен и имаше няколко адски въздействащи гледки, които категорично оправдават отиването на IMAX(макар звукът да беше малко особен на моменти, да). Иначе филмът си беше... entertaining. Грабваща беше историята, при все различните й логически недостатъци, действието в голямата си част се движеше бързо и трите часа минаха почти неусетно. Персонажите са малко картонени, но актьорите бяха много добри и успяваха да им вдъхнат присъствие. Макконъхи е от малцината днешни актьори, които са ми откровено неприятни, но тук въобще не ме дразнеше и дори ми допадна, което си е постижение. Мат Деймън традиционно си ми хареса и ми беше яко да го видя като единствения по-противоречив пероснаж. Моралното право е на негова страна! А Джесика Чистейн беше много яка, много красива, много силна и успя от еднопластова роля да извлече материал за много въздействаща актьорска игра. И Ан Хатауей искам да похваля, защото я обичам, но в случая й беше дадено много малко.

Иначе всъщност филмът доста успя да ме зарадва, особено към средата, имаше си разни надъхващи и въздействащи моменти, на места ми спираше дъха, но просто краят ме съсипа с блудкавата си розовост и ми заличи голяма част от удоволствието. И някак много системно успяваше едно по едно да съсипе нещата, които ми харесваха.

/и от мен леки спойлери/
Когато за първи път издекламираха:
Do not go gentle into that good night.
Rage, rage against the dying of the light.

си казах "Оооо, това колко е яко, страхотно, дано не го забравя, за да го потърся!". Когато го каза втори път бях много доволен, защото успях да го отпечатам в съзнанието си и вече бях спокоен, че няма да го забравя. Когато го казаха трети път ми дойде малко в повече, но си казах "Е, нищо, поне съм убеден, че съм го започнил правилно". И когато го казаха четвърти и пети път вече почти не ми харесваше като реплика. А те продължиха да го казват отново и отново.
Една от най-яките сцени беше как Джесика Честейн запалва нивите. Това доста ме надъха, имаше някаква библейска епичност в него и ми допадна идеята за това как тя разрушава делото на живота на брат си, за да го предпази от нещо по-страшно. Искаше ми се да го видя развито, да видя конфликт между тях, той да оспори действията й, да оспори правото й да решава вместо него, да видя как тя понася последствията от моралния си избор... Но това така и не се получи. Той към края се върна със съсипано изражение, след като е видял изгарянето на любимите си ниви, прегърнаха се двамцата и аз си помислих "Дали сега няма да я наръга или удуши?", но... тя просто му каза "Татко ни пази от небето" и заедно заплакаха, сплотени от всеобщата любов. И въобще не стана дума дали тя е имала правото да му направи лошо, за да му направи добро.
И за Ан Хатауей се зарадвах в един момент. Когато тя им обясняваше на коя планета да отидат и защо, а те я отпратиха с думите "А, тя е женка и мисли много емоционално, това й е слабото място". И после се оказа, че тя е била истински права и е трябвало да я послушат. Това ми хареса, защото беше в контраст с популярното клише "чувствата на женските персонажи ги правят слаби" (запратено като плесница в лицето на зрители в неща като епизодът с Жената на "Шерлок" – "Ти си слаба и тъпа, защото си влюбена в мен, усетих ти пулсът! И ти не прояви елементарната логика да си сложиш читава парола на телефона, а трябваше с паролата си да покажеш, колко си влюбена в мен и затова губиш!") Та, в един момент се зарадвах, че Ан се оказа права. Но в крайна сметка излезе, че тя не е права заради това, че е умна, интелигентна и има интуициите на истински учен, който знае кой вариант е по-добър, а е права просто защото любовта е великата космическа сила, която винаги осветява истината и променя гравитацията.

Иначе от самото начало идеята за "те", които са извънземни или богове и помагат на хората по някакъв чудат начин, не ми харесваше особено. И докато гледах се преструвах, че това го няма във филма и не е важно и се надявах наистина да успеят да го заровят в края, без да му отдадат особено значение. А те не го заровиха и дори го изведоха на преден план и резултатът от него хич не ми хареса.

Така де, май малко прекалено негативно звуча :D Филмът си е разверяващ, наистина като гледки ми спря дъха няколко пъти, на моменти ме приковаваше към седалката, наистина мина адски бързо и общо взето ми беше приятно, че отидох да го гледам. Просто можеха последната една трета да я развият по-добре и щях да съм истински доволен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Nov 21, 2014 1:50 am

Не мога да разбера защо толкова шум се вдигна около този филм, сериозно. Макар че, признавам, бях с колежка в киното, която много беше впечатлена. Аз ще изредя само набързо някои от абсолютните недомислици:
Spoiler: show
1. Матю тръгна на космическа мисия В ШИБАНИЯ ДЕН, В КОЙТО НАУЧИ ЗА НЕЯ. Само на мен ли ми прави това огромно впечатление? Няма такова нещо като години тренировка, запознаване с мисията, бла-бла. Повториха няколко пъти, че от 10 години не се е занимавал с това - може пък да е изгубил тренинг сред царевичните ниви, а пичове?
2. НИКОЙ не се е сетил да викне Матю, най-големият експерт в пилотажа според всички, за цялото това време в секретната база на НАСА.
3. УЧЕНИ говорят като религиозни фанатици през цялото време за 'тях'. 'Те' са еквивалента на Бог и самото им споменаване кара всички да притаят дъх.
4. Всички до един се държат като свръх-егоисти. От дъщерята, която не спря да се цупи 20 години, че татко й я оставил, милата, до Хатауей, която предпочиташе планетата с нейния възлюбен, пращайки цялото човечество по дяволите, защото любовта й е над всичко. За Мат Деймън да не говорим.
5. Американският флаг трябваше да се вее навсякъде, нищо, че уж човечеството ще спасяват.
6. До този филм харесвах много Цимер. Монотонната му бумтяща музика този път ме накара буквално да се въртя на седалката си с раздразнение.
7. ПРЕТЕНЦИОЗНОСТ. Писна ми Нолън във всеки свой филм да вкарва толкова излишна драма и да си задава 'дълбоки' въпроси. Всяка четвърта реплика в този филм беше свързана с ''трябва да спасим човечеството'', заклевам се, някой трябва да ги преброи. Отделно, че всички се скъсаха да реват, което в един момент губи своя емоционален заряд.
8. Роботите ме караха да се смея всеки път, когато се пръкваха на екрана. По-абсурден дизайн не бях виждал преди - което ме връща към началото. Защо ПО ДЯВОЛИТЕ тези висококвалифицирани роботи са и пазачи на базата на НАСА? Нямат ли си мексиканци за тази цел?!
9. Просто беше банален филмът. И разтегнат - например всички знаеха, че Мат Деймън ще гушне безтегловния букет, докато се опитваше да се прикачи към станцията, но Нолън беше решил да направи тази сцена 13 минути, в които нашите повтаряха като папагали да не се прикачва.
10. Краят трябва да научи всички деца по света, че ако баща им обещае да се върне, значи ще го направи. Unless he's an irresponsible alcoholic/imprisoned for a lifetime/dead, of course.

Всъщност имаше един подобен филм неотдавна. Май се казваше "Армагедон".
Надявам се, че съм се аргументирал достатъчно, че да не бъда заклеймен от войнствената интернет общност като елитарен хейтър.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 21, 2014 1:59 am

Хаха, споко. Ако имаш търпението да проетеш огромния чаршаф дето написах на миналата страница, ще видиш, че и аз съм изпищяла от някои от нещата, за които ти пищиш. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Nov 21, 2014 2:12 am

Имах търпението и си заслужаваше четенето :D Отделно, че си има и по-сериозни научни доводи, които при мен липсват, та си пообогатих общата култура. Дори бих казал, че заради този пост си струват 6-те лева, дето ги дадох в Сине Гранда (did someone say 20 dollars 8-) ).
'Poetry first, sausage - later!'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests