„България, тази вечна ерес“ – прожекции: 10.10. – ??.??

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 12, 2014 9:56 am

Аз имам въпрос: има ли как да разбера споменатите от Морви научни трудове и изобщо източници кои са и къде са налични? Морв, Маркс и Енгелс много малко имат общо със Сталин, шта замола!

След описанието на Морви за реализацията на филма обаче бих искал да направя едно общо наблюдение, което не знам доколко е точно - но подозирам достатъчно, за има смисъл да го направя.

Заявяването на философска позиция в есеистична или документално-филмова форма изисква, освен наличието на позиция, и ... познания по формата. С която - според думите на Морви, - създателите на филма са могли да се запознаят по-обстойно, може би?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Nov 12, 2014 10:20 am

Trip wrote:Аз имам въпрос: има ли как да разбера споменатите от Морви научни трудове и изобщо източници кои са и къде са налични? Морв, Маркс и Енгелс много малко имат общо със Сталин, шта замола!

След описанието на Морви за реализацията на филма обаче бих искал да направя едно общо наблюдение, което не знам доколко е точно - но подозирам достатъчно, за има смисъл да го направя.

Заявяването на философска позиция в есеистична или документално-филмова форма изисква, освен наличието на позиция, и ... познания по формата. С която - според думите на Морви, - създателите на филма са могли да се запознаят по-обстойно, може би?
Сваляш си филма от някъде или отиваш да го гледаш с тефтерче, след това търсиш. Не виждам друг начин.
А Маркс, Енгелс и Сталин са споменти заедно във връзка с комунистическия строй, а не понеже са един дол дренки, нали.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 12, 2014 11:11 am

Хм, не съм сигурен, че филмът би ме настроил рецептивно към философията, струва ми се.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 11 guests