Sin City: A Dame to Kill For

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Sin City: A Dame to Kill For

Post by AlDim » Mon Aug 25, 2014 5:07 am

Още не съм гледал филма, но ОМГ тоталното танкване в бокс офиса:
http://www.boxofficemojo.com/weekend/ch ... =34&p=.htm

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 25, 2014 5:59 am

MPAA Rating: R
Филми с тоя рейтинг обикновено не са касови хитове.



Трансформърсите (да използваме класическия пример в дискусията приходи/качество) са направили милиарди, но на мен това не ми е причина да ги гледам (първият ми стигна). Точно както ще гледам втория Син Сити ако ще дори да не си покрие бюджета в крайна сметка. Дреме ми колко други кинозрители споделят вкусовете ми.




И като ще се отваря тема:

Image



Трейлър:
https://www.youtube.com/watch?v=IQcFnGGZxDg
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 25, 2014 12:06 pm

Мня, между трудно и невъзможно ще му е на тоя филм да не е боклук.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 25, 2014 4:08 pm

passer-by wrote:
MPAA Rating: R
Филми с тоя рейтинг обикновено не са касови хитове.
Човече, сравни го с първия филм. Втората част е 78% надолу от 29-те милиона първи уикенд на оригинала. Като добавиш 9 години инфлация и по-високата цена на 3D билетите, положението изглежда още по-отчайващо. Това е най-монументалното танкване на долу-горе добър долу-горе високопрофилен филм, което съм виждал от години. Толкова е сериозна работата, че в повечето кина филмът я изкара две седмици, я не и може дори да не мине 15 милиона. Дори Grindhouse не се сгромоляса толкова.

Или с други думи - гледайте го възможно най-бързо или ще трябва да го чакате на DVD и Blu-Ray.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 25, 2014 4:47 pm

Ами освен да повторя каквото казах по-горе:
Точно както ще гледам втория Син Сити ако ще дори да не си покрие бюджета в крайна сметка. Дреме ми колко други кинозрители споделят вкусовете ми.
Пък ако не ме изкефи, здраве да е. Няма как да го пропусна на кино след първия.


А и не виждам особен смисъл да го коментираме преди да сме го гледали. Реплики тип "Леле колко малко пари е взел, сигурно е боклук" са ми обратната страна на монетата спрямо "Абе как ще критикуваш филма, бе, я виж колко мангизи е направил". И двете са ми еднакво безсмислени при решението ми дали аз да гледам дадено заглавие, наравно с това каква оценка бил получил филмът Х в ИМДБ/Доматите/ Метакритик/Попълнииметотук.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Mon Aug 25, 2014 5:32 pm

AlDim wrote:
passer-by wrote:
MPAA Rating: R
Филми с тоя рейтинг обикновено не са касови хитове.
Човече, сравни го с първия филм. Втората част е 78% надолу от 29-те милиона първи уикенд на оригинала. Като добавиш 9 години инфлация и по-високата цена на 3D билетите, положението изглежда още по-отчайващо. Това е най-монументалното танкване на долу-горе добър долу-горе високопрофилен филм, което съм виждал от години. Толкова е сериозна работата, че в повечето кина филмът я изкара две седмици, я не и може дори да не мине 15 милиона. Дори Grindhouse не се сгромоляса толкова.
Проблемът е, че продуцентите изпуснаха вълната, трябваше да го направят този филм веднага след смазващия касов успех на първата част. Преди 7-8 години аз например бях адски надъхан за продължение, постоянно проверявах за някакви новини по въпроса, почнали ли са сценария, какъв е кастът... Ама 9 години закъснение!? Вече са поохладняли не-чак-толкова-хардкор-феновете (естествено, че пак ще го гледам - но няма да е със същото чувство както, ако бях по-млад).
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 25, 2014 5:40 pm

Като цяло съм съгласен с казаното в скобите. А и трейлърът си ме изкефи.


Всъщност съдейки по първите реакции леко недоумявам какво очакват хората от тоя филм ако вече са гледали едно или няколко от досегашните изпълнения на Робърт Родригес. Първият Син Сити, Мачете, От здрач до зори, трилогията на Десперадо, Планета Страх... не са точно Оскарови кандидати. Стилизирано насилие и санитарния минимум откъм сценарий.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 25, 2014 10:00 pm

Проблемът е, че тия филми всичките дойдоха в един и същи период, когато долнопробният им пресилен кампинес беше нов, шокиращ и интересен. Само че оттогава насам сме се нагледали на евтини имитации, Зак Снайдери и сме се преситили. Сегашното поколение се кефи на други работи и тая стилистика просто не е интересна. В тоя ред на мисли съм съгласен, че закъснението е огромно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 25, 2014 11:55 pm

Е, то между "Десперадо" и първия "Син Сити" има повече от десет години, ако помня правилно.
В първия "Син Сити" обаче участваше и Тарантино, чието присъствие беше напълно достатъчно да вдигне много акциите на филма. В новия обаче го няма. За сметка на това Родригес отдавна не е голямото име, което беше, а единственият самостоятелен режисьорски проект на Франк Милър се оказа убийствен провал. (Май ми беше харесал, ама...)

"Син Сити 2" поне от трейлъра ми допадна достатъчно, за да му хвърля око по някое време, обаче не ме накара да го чакам с нетърпение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 26, 2014 1:55 am

passer-by wrote:А и не виждам особен смисъл да го коментираме преди да сме го гледали. Реплики тип "Леле колко малко пари е взел, сигурно е боклук"
Никъде не съм казал подобно нещо. Репликата беше "Ходете го гледайте веднага, защото иначе няма да го видите въобще". Аз така и ще направя.

А Родригес само си губи времето с тия Мачетета, сега наистина е супер късно за втория Sin City.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 26, 2014 9:57 am

Комбинирах постовете преди моя. :mrgreen:

То и аз ще го гледам още първата премиерна седмица за всеки случай, иначе в България в момента си върви на предпремиера, та явно разпространителят има доверие в него. :wink:

Пък да видим колко ще се задържи на екран. В САЩ може и по-бързо да го махнат ако има повече избор откъм по-масови заглавия, но у нас няма да се учудя ако се задържи нормално дълго.


Тайгърмастъре, Родригес поне на мен никога не ми е бил голямо име. Тарантино - да, той си има някакъв кадърен почерк, добър сценарист (да, знам, че той е писал "От здрач до зори", но говоря за филмите, където има решаваща роля от-до), добър диалогист, добър режисьор, който умее да работи с актьори.
Родригес, както споменах по-горе, набляга на шокиращо и любопитно поднесено насилие и дотам - най-доброто, което мога да кажа за него е, че прави добри Б-мувита.
Син Ситито му по ми харесва от другите му творби до голяма степен заради изходния материал (който обаче не ми допада в комиксова форма) и оригиналното му поднасяне на екран с добри актьори - а Тарантино е режисирал само една сцена с Клайв Оуен и Бенисио Дел Торо, филмът си е с основни режисьори Родригес и Франк Милър.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Aug 29, 2014 4:47 am

Припомних си единицата, че ще гледам двойката след няколко часа.

Все така силна е, най-вече историята с Марв и Кевин, следвана от тази с Дуайт и Михо - впрочем си припомних защо Дуайт ще трябва да го играе друг актьор.
Историята с Хартиган и Нанси ми беше малко по-слаба спрямо другите две. Някак Брус Уилис и Джесика Алба не им се получаваха толкова плавно и качествено сцените. Но даже и тук имаше достатъчно силни моменти благодарение на сенатора (Пауърс Бут) и сина му (Ник Стал).
И чак сега осъзнах, че партньорът на Хартиган се играе от Майкъл Медсън, а кардиналът - от Рутгър Хауър.

И естествено мини-сцените с Джош Хартнет, подходящо започване и приключване на филма.


Ако двойката е дори само наполовина толкова добра, ще ми е достатъчно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Aug 30, 2014 1:55 am

Гледах двойката, хареса ми.

По-слаба ми е от единицата по някои сценарни и актьорски причини, но сама по себе си е достатъчно добра, за да съм доволен, че я гледах на кино.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Sep 03, 2014 11:04 am

passer-by wrote:Гледах двойката, хареса ми.

По-слаба ми е от единицата по някои сценарни и актьорски причини, но сама по себе си е достатъчно добра, за да съм доволен, че я гледах на кино.
Абсолютно на същото мнение съм.
Spoiler: show
От нововъведенията най-много ми харесаха вливащите се един в друг кадри, доближаващи ни още повече до комиксовото усещане. Иначе историята с Джесика Алба си беше направо безлична на фона на Дуайт и неговите премеждия. Беше мързеливо написана и колкото да отбие номера - това с влизането с взлом в имението и избиването на всички го видяхме час по-рано при Ева Грийн, при това по-интересно направено.
А героят на Гордън-Левит беше толкова нелогичен в своите действия - от самоуверения загадъчен мъж, който знае точно какво прави до невменяемия покер маниак, че чак си припомних за онова недоразумение на Родригез "От здрач до зори".
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 03, 2014 12:33 pm

Е не, не, сигурно е тъп. :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 118 guests