Lucy (Luc Besson)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 26, 2014 12:32 pm

Беше твърде клиширан и повърхностен. Филмът е екшън с претенции, а не фантастика с напрегнат сюжет, каквато изглеждаше от трейлъра.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 26, 2014 12:36 pm

Въпросът ми беше към Жоро, че доста остро се изказа за сценариста на филм, който все пак е фантастика, а не документалка. :wink:


Какво ще рече "с претенции" в случая?

На мен основната идея не ми беше чак клиширана. А ако очакваш от фантастичен екшън да е задълбочен, проблемът не е във филма.


П.П. Изгледах пак трейлъра, показва много точно какво е филмът, а именно - фантастичен екшън. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Aug 26, 2014 2:49 pm

Roland wrote:Скарлет е доста интелигентна, бтв. Това като бележка под линия, докато сме дребнави и подигравателни...
Реален аргумент:
Spoiler: show
https://www.youtube.com/watch?v=MfklWFn9zpk
Особено изби рибата с 'it's not exactly a tourist destination or anything' - пращи от интелигентност тази мома, жалко че повърхностните хора като мен не я оценяват.

И за да не е съвсем оффтопик този коментар -
Spoiler: show
моментът, в който китаецът почна да рита Люсито в корема, пълен с наркотици, който беше ТОКУ-ЩО зашит, разбрах, че нивото на интелигентност на сценариста е паднало внезапно от 10 на 5%.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 26, 2014 2:52 pm

По спойлъра ти - човек като се ядоса, не мисли къде как удря понякога, а тя баш си го беше вбесила.



Ама за какви неща се хващаш в тоя филм...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 26, 2014 4:06 pm

Какво ще рече "с претенции" в случая?
Претенции за епичност, претенции за задълбоченост... развиваха се епохалните събития във филма, наблюдаваха се напъни за някаква философия, както и обречени опити за научна неабсурдност... Лошото е, че нищо от това не се получи. Люси е на първо място екшън, всичко друго, засегнато в сценария - фантастика, философия, наука, психология - има много третостепенна роля. Не е лош екшън, между другото, но за мен не отлепя над средното ниво, а имаше много предпоставки да го надскочи.
Last edited by Morwen on Tue Aug 26, 2014 5:04 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 26, 2014 4:13 pm

А, така е, да, и аз в откриващия пост казах, че се е наблегнало на екшъна спрямо научнофилософските разсъждения и точно затова филмът ще е касов хит, както и се оказа - вече си е избил бюджета неколкократно. :)
Ако беше умозрителна фантастика с екшън тук-там, подозирам, че нямаше да е толкова успешен. Летен блокбъстър, това е положението. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 26, 2014 4:54 pm

Mr. Nobody wrote:Реален аргумент:
Spoiler: show
https://www.youtube.com/watch?v=MfklWFn9zpk
Особено изби рибата с 'it's not exactly a tourist destination or anything' - пращи от интелигентност тази мома, жалко че повърхностните хора като мен не я оценяват.

И за да не е съвсем оффтопик този коментар -
Spoiler: show
моментът, в който китаецът почна да рита Люсито в корема, пълен с наркотици, който беше ТОКУ-ЩО зашит, разбрах, че нивото на интелигентност на сценариста е паднало внезапно от 10 на 5%.
Ако трябва да бъдем честни, какви точно впечатления очакваше, че Скарлет ще има от България? И не само тя. Много други звезди са правили подобни коментари.

Какво учудващо има, след като са били за кратко в града, който олицетворява всичко, което е сбъркано в тази държава? Юни месец и аз бях до София за концерта на Мейдън и града за пореден път ме отврати. Гадни пътища, гадни сгради, гадна гледка, на където и да погледнеш. Всеки, който не е свикнал да живее в такъв коптор, му прави кофти впечатление.

А филмчето още малко му остава и го Замундясвам. Сори за офтопика.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Aug 26, 2014 6:36 pm

Amikae
града, който олицетворява всичко, което е сбъркано в тази държава
Wow.
София срещу провинцията :lol: .
Каква носталгия!

Аз пък където и да съм ходил из България, навсякъде съм виждал същата мръсотия, същите разнебитени пътища и същите хора, които плюят по земята и не уцелват паважа само ако уцелят обувките ми.

И не знам от ЕГН-то ли е, но преди десетилетия сякаш беше малко по-чисто (всеки ден миеха улиците и тротоарите)...е пак ми плюеха маратонките...ама това може да е нещо лично :lol: :lol: :lol: .
Преди поне посудата за еднократно ползване се трупаше около кошчетата за боклук (никога в тях), сега хората ги оставят където са обядвали...заедно с мазни петна...
Е, като живееш на бунището свикваш.
Сега има някаква мода - да се опъват пикници върху всяка тревна площ. Дори се опитват да трошат фиданките в градинката до нас с хамаци (те пък тази градинка я кръстили гръмка "Парк Хиподрума".).
Ама им било кофти, щото много кучешки лайна и използвани презервативи. (И не пропускат да ти се оплачат гръмогласно, въпреки че аз не произвеждам нито едното от двете.)
Дъъъ. Ама не знаете за бълхите и кърлежи...а кеновете и бутилките от бира, както и другите боклуци дето ги добавихте, не подобряват картинката.
Ако питате мен, който ходи с отворени обувки в голям глад е напълно луд. (За планинските поляни не знам, там сигурно кърлежите са по-естествени.)
Last edited by alshu on Wed Aug 27, 2014 9:03 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 26, 2014 7:17 pm

Не се обиждай, просто така си обяснявам реакцията на Скарлет, защото и моята е такава. Една държава не се изчерпва със столицата си, но първото впечатление, след като слезеш от самолета, също е много важно. Може би холивудските актьори някой ден ще имат удоволствието да посетят и други части на България.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Aug 26, 2014 8:18 pm

Е стига де, съвсем наскоро се мярках заглавия как на Ева Грийн и Селма Хайек мноооого има хареса у нас или нещо от сорта. Скарлет не знам какво точно не я е впечатлило в родната обстановка, но конкретно за това, да я обявим за ровеща дъното откъм интелектуалност, едва ли.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Aug 26, 2014 9:06 pm

В сравнение с Рим София наистина няма какво да предложи на американския турист, така че не виждам особена глупост в думите й.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 26, 2014 11:42 pm

Аз лично смятам, че има специален Ад, предвиден за хората, правещи екшъни с фантастичен елемент и претенциозна концепция. Фантастиката и така страда ужасно като филмов жанр, дай да правим долнопробни екшънчета, че да я загробим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Aug 27, 2014 9:17 am

Ми... откровено посредствен е и като екшън, дори ми е трудно да разбера какво някой харесва в него, затова захраних само сценария, който ми се струва без грам място за спор откровен мързел - сдобивам се със супер сили, отивам до някакъв дядо да му предам познанията, които още не знам, че ще имам, и в промеждутъка се бия с разни лоши, които искат да продават дрога. И.. това е. Звучи като backblurb, ама всъщност е подробно описание на случващото се във филма.

Откровени глупости като флашката накрая, ритането в корема, покъртителните научнопопулярни етюди (особено тоя с такащите се животни) и въобще цялата концепция за 10те %, няма да ги коментирам. Дори да не знаех, че това за процентите е идиотско, филмът със сигурност щеше да ме убеди, че е така.

Тъгата ми за Морган Фрийман не знае граници. Скарлет никога не ме е кефила ениуей, та там все тая.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Aug 27, 2014 10:26 am

Ами... Динамичен е и изглежда много по-добре от два пъти и половина по-скъпия "The Expendables 3", примерно. Екшънът, де. А Люк Бесон винаги си е бил елементарен сценарист, но пък с много разпознаваем почерк като такъв. Горе-долу това очаквах от филма и това получих.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 27, 2014 2:34 pm

Roland wrote:Аз лично смятам, че има специален Ад, предвиден за хората, правещи екшъни с фантастичен елемент и претенциозна концепция. Фантастиката и така страда ужасно като филмов жанр, дай да правим долнопробни екшънчета, че да я загробим.
Съгласна съм напълно с горното. И освен това, създават фон, на който един истински свестен филм с идеи може да остане пренебрегнат от зрителите, които ще го сметнат за поредния екшън с претенции, маскиран като нещо по-дълбоко.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests