Edge of Tomorrow

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Edge of Tomorrow

Post by AlDim » Sun Jun 15, 2014 7:12 am

Това е най-якият нов филм от Pacific Rim насам! Няма да навлизам в подробности, защото е доста лесно да спойлна хората, които не знаят за какво става въпрос, та ще сведа мнението си до - гледайте го задължително!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 15, 2014 7:27 am

Готино филмче - едно от по-сносните с Том Круз в главната роля. Иначе е правено по японскаta лайт новела all You Need Is Kill, която е илюстрирана от художника на Texhnolyze, Serial Experiments Lain и Haibane Renmei (има и манга по нея, рисувана от художника на Death Note). Споменавам тея неща, щото въвлечените японски лица са познати на разни хора във форума. Аз ще погледна мангата когато ми остане повече време. Филмът е бая похоливудчен, ама кефи и така. Давам му осмичка някъде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 15, 2014 10:43 am

Е чак пък спойлене :) то барем един туист да имаше в тоз сюжет
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 15, 2014 10:53 am

Moridin wrote:Е чак пък спойлене :) то барем един туист да имаше в тоз сюжет
Има точно един туист, сещаш се. Аз бях пропуснал всякакви реклами и синопсиси, така че ми дойде идеално.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 15, 2014 11:55 pm

Прочетох оригиналната история. Смятам, че филмът беше по-добър в почти всяко отношение освен финалът. Там Холивуд се е изложил със сигурност.
Иначе са направили страхотна свободна адаптация. Централната идея е запазена, но значително разширана и в някои отношения обяснена по-добре, също е вкаран много готин хумор, който отсъства напълно в книгата/комикса.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 16, 2014 12:55 am

Да бяха оставили заглавието обаче... Ясно е защо са го махнали, но остава фактът че Еdge of Tomorrow просто звучи bland.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 16, 2014 1:35 am

Факт. И аз за малко щях да го пропусна, ако не ме беше светнал един приятел.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jun 16, 2014 11:29 am

Филмът много ми хареса.

Честно казано с книгата бяха бая различни като усещане - някои неща като края са по-добре на роман, други като хумора и бъзиците с армията бяха по-добре на кино (то реално в книгата хумор няма де).

Graphic Novel-а бе най-слаб от трите медии.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 16, 2014 12:11 pm

Да кажа и аз че е хубав филмът, защото като се има предвид какви бози обикновено харесва АлДим, някои хора може да се откажат от идеята да го гледат, а ще е жалко.

Аз бях гледала трейлъра и туистът не беше особено неочакван, но определено ме изненадаха приятно другите неща: готиният хумор, който просто на книга не може да работи, а на филм е прекрасен; гаврата с тъпотията на армията; почти пълната липса на щампи.

И един плюс който е лек спойлер:
Spoiler: show
прекрасно е да видиш Том Круз в ролята на човек, който изпитва страх (поне в началото де) - обикновено го раздава крайно героично.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 16, 2014 2:51 pm

Кое точно е туист?
Spoiler: show
(това че германия беше засада ли?)
This is it. Ground zero.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jun 16, 2014 5:02 pm

Аз много не разбрах защо свърши така.
Spoiler: show
Освен за да се радват хората, че Том Круз е жив, де, ама по логиката на нещата нещо не се ориентирах.
И на мен ми хареса, нямах никаква представа какво ще е точно, от трейлъра ми изглеждаше като да е същото като онова, предишното с Том Круз, дето пак се събуждаха (май) и се случваха разни времепространствени парадокси.

Тук чистата фантастична концепция е особено симпатична и добре използвана. И въобще не предполага да е толкова забавно. Не знам как е на книга, там няма да го има визуалното напрежение от натрупването на един и същи сцени, което са балансирали хубаво със смешното, та си представям, че може и без хумор да се получи интересно. И на Том Круз това му е най-готината роля след Магнолия.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 16, 2014 5:41 pm

@Moridin: да, точно това имах предвид под "туист".

Иначе филмът аз ще го гледам пак, може би не на кино обаче, защото не ми се дават пари за поредното излишно 3D.
Spoiler: show
Любим момент: Том Круз влиза за пореден/първи път при отряда и ловко спасява положението с картите, след което се настанява на горното легло, докато сержантът си държи речта как очевидно не му е мястото там :mrgreen:

Друг любим момент ми беше претъркулването под колата на плаца - звукът, който се чу при първия опит :mrgreen:

За края аз даже не се опитах да се ориентирам в логиката на нещата, защото знаех, че "всички умират" в такъв тип филм няма да върви. Извън филма по-красиво или по-малко захаросано щеше да бъде да ги оставят да са си умрели. Но аз нямам нищо против и щастливия край. Струва ми се, че достатъчно лесно може да се обясни от гледна точка вътре във филма, със сигурност някъде по форумите вече са го направили.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jun 16, 2014 11:04 pm

Още едно лесно забравимо, с нищо не запомняемо, прилично за гледане филмче, с Том Круз.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 17, 2014 3:05 am

Ghibli wrote:Да кажа и аз че е хубав филмът, защото като се има предвид какви бози обикновено харесва АлДим, някои хора може да се откажат от идеята да го гледат, а ще е жалко.
How should I put it... Oh, yes!
Spoiler: show
Twilight you very much!

Image
Moridin wrote:Кое точно е туист?
Това, че филмът е сравнително умна тайм лууп фантастика, а не някакъв Starship Troopers wannabe. При положение че не знаех абсолютно нищо за него освен exosuits + Tom Cruise, това определено беше втф забавно.
Last edited by AlDim on Tue Jun 17, 2014 5:22 am, edited 1 time in total.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jun 17, 2014 3:35 am

Аз за себе си поне мога да кажа, че ако АлДим препоръча екшън филм, знам че ще е must watch в повечето случаи. :lol:
Още не съм гледал Black Dynamite обаче... :?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 43 guests