X-men: Days of Future Past

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

X-men: Days of Future Past

Post by Roland » Fri May 23, 2014 6:32 pm

Image


Филмът е харен, с някои много силни моменти и една гениална втф сцена. Не ме отвя, но радва силно. Разбира се, най-големият кеф е всъщност след финалните надписи...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 29, 2014 12:23 am

Добре, сериозно ли в този т.нар. фантастичен форум НИКОЙ не е гледал филма? Или наистина толкова ви мързи да постнете един пост ебаси?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Thu May 29, 2014 12:25 pm

Мързи ни да постнем един пост. :mrgreen: Гледах филма два пъти, вероятно ще има и трети другата седмица. Слагам спойлър таг за всеки случай:
Spoiler: show
Сцената с Quicksilver беше гениална, и двата пъти цялата зала избухна в смях на нея. Като актьорска игра най-много харесах Фасбендър и МакАвой; Патрик Стюарт и Иън МакКелън нямаха кой знае колко сцени в които да се изявят, особено МакКелън. Хю Джакмън и Елън Пейдж също ми харесаха. Дженифър Лорънс продължава да ми е леко неубедителна като Мистик, може би защото не мога да спра да я сравнявам с Ребека Ромейн. Иначе не играе зле, но не е и особено впечатляваща в тази роля.

Интересен факт: момиченцето, което виждаме с Куиксилвър, не е Уанда. Уанда съществува в тази вселена, и в една ранна версия на сценария е имало намек за това, но малкото момиченце не е тя. (източник) Това значи, че Уанда по всяка вероятност е близначка на Куиксилвър, също като в комиксите, а момиченцето може би е Лорна. Имаше и много ясен намек, че баща им си е Магнито. Значи има някакви шансове Уанда и/или Лорна да се появи в следващия филм.

Други кометари: Блинк беше супер. Сънспот не беше зле. Писна ми от Боби Дрейк. Писна ми да бутат Боби Дрейк във връзки с Кити и Роуг. Толкова ми е писнало от Ана Пакуин, че и четирите секунди с нея ми дойдоха в повече. За сметка на това доста се изкефих на Скот и Джийн. Харесаха ми седемдесетарските неща, и моментите с Никсън и кабинета му. Интересно ми е какво ще прави Магнито от тук нататък. Какво ще прави Мистик обаче изобщо не ме интересува.

И за финал...

ЕН САБАХ НУР!
ЕН САБАХ НУР!
ЕН САБАХ НУР!

Кхъм. Да. :mrgreen:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu May 29, 2014 1:26 pm

Аз искам да го гледам, но през миналия уийкенд нямах време, този не ми е свободен (а е и по-къс), та ми се отваря възможност някъде 7-8 юни.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Sun Jun 01, 2014 11:01 am

Този ми е абсолютният фаворит от всичките в групата, бих го гледала пак веднага, предишните Сингърови ги харесвам също, но по друг начин. Този е просто много-много добре написан, освен дето е и добре направен. Без да се опитва да разглобява жанрови конвенции, даже напротив, изцяло и подчертано в рамките им ми се нарежда в петицата на комиксовите филми, в които не е било невъзпитано да e очевидно и мисленето на друго ниво (различно от забавлението и визуалните пирове). Идеално е балансиран откъм темпо, фойерверки и множество дребни идейки. Чудесен Фасбендър този път, нищо общо с маниеризмите от предходия филм и пак за разлика от него, тук е определено по-работещ седемдесетарският вайб.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Jun 01, 2014 3:14 pm

Гледах го и аз, толкова добре беше направен, че почти не се замислих за какъв
Spoiler: show
чеп освободиха магнето от затвора
а и си заслужаваше, само заради участието на куиксилвър.

8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Jun 02, 2014 9:28 am

С Гибли го гледахме вчера. На мен ми хареса и бих го гледал отново, но не съм сигурен дали ще е на кино. 3D-то беше абсолютно ненужно за пореден път.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Jun 02, 2014 7:59 pm

x2 това. 3D не само не беше нужно, но и не беше кадърно направено.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 02, 2014 9:48 pm

По повод актьорската игра - само аз ли съм на мнението, че Макавой малко прекалява с измъчеността на професора? В смисъл, че почти нямаше друго емоционално състояние в този филм. Близките планове с очите в стил Исус ми дойдоха в повече. Вероятно режисьорът е виновен. Фасбендър ми е интересен да го гледам, там не мога да преценя :)

За мен сцената с Куиксилвър беше най-готината във филма, може би единственият момент, в който наистина беше смислено използвано иначе излишното 3-D.
Spoiler: show
Иначе, забавно беше как Магнито все така обича да вдига големи конструкции във въздуха. Лошите навици умират трудно :mrgreen: Така и не му разбрах смисъла на плана какъв беше до последно, малко тъп ми се видя.

Другите два забавни момента за мен бяха покрай Улвърин - изненадата му като извади ноктите в началото :mrgreen: и минаването му през детектора накрая :mrgreen:. И разбира се самият факт, че Улвърин по едно време беше най-приземеният и здравомислещ персонаж във филма си беше майтап сам по себе си.

Иначе, като човек, който знае що е то Х-мен от филмите, ми беше приятно, че горе-долу всички от старите актьори се появиха, беше едно такова мило.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 03, 2014 9:55 pm

Страхотен филм се оказа, даже надмина очакванията ми, а очаквах доста. Авенджърите ряпа да ядат, сори.
Малко странно ми беше да гледам Х-мен филм, в който точно Улвърин е най-уравновесеният персонаж, но пък точно това беше и едно от по-яките неща този път. (Между другото, думата "wolverine" не беше спомената нито веднъж във филма май.)Само дето на Хю Джакман започват вече да му личат годините, та няма да е зле да спре да играе ролята скоро.

Третото измерение наистина не беше нужно - то пък кога ли е - обаче поне след филма не ме боля глава, така че не се оплаквам. Единственото наистина читаво 3D на прожекцията май беше в трейлъра на новите трансформъри. Чак се надъхах да гледам филма :shock:

Както и да е, единственият истински недостатък на филма, за който се сещам в момента, беше твърде свободната употреба на абревиатурата "ДНК", обаче това е бъг май при всички комиксови филми, където се появява някаква наука.

Бтв, искам смъртна присъда за човека, решил сцената след надписите да е след всичките безобразно дълги надписи. Не я гледах, с други думи, понеже и двамата със сестра ми не можахме да изтърпим неодобрителните погледи на лелката, която влезе в залата при започването на надписите.
Last edited by tigermaster on Wed Jun 04, 2014 12:52 am, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Jun 04, 2014 12:34 am

Малко час и половина забавление. Какви отвявания, какви истории...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 04, 2014 1:37 am

tigermaster wrote:Страхотен филм се оказа, даже надмина очакванията ми, а очаквах доста. Авенджърите ряпа да ядат, сори.
Малко странно ми беше да гледам Х-мен филм, в който точно Улвърин е най-уравновесеният персонаж, но пък точно това беше и едно от по-яките неща този път. (Между другото, думата "wolverine" не беше спомената нито веднъж във филма май.)Само дето на Хю Джакман започват вече да му личат годините, та няма да е зле да спре да играе ролята скоро.

Третото измерение наистина не беше нужно - то пък кога ли е - обаче поне след филма не ме боля глава, така че не се оплаквам. Единственото наистина читаво 3D на прожекцията май беше в трейлъра на новите трансформъри. Чак се надъхах да гледам филма :shock:

Както и да е, единственият истински недостатък на филма, за който се сещам в момента, беше твърде свободната употреба на абревиатурата "ДНК", обаче това е бъг май при всички комиксови филми, където се появява някаква наука.

Бтв, искам смъртна присъда за човека, решил сцената след надписите да е след всичките безобразно дълги надписи. Не я гледах, с други думи, понеже и двамата със сестра ми не можахме да изтърпим неодобрителните погледи на лелката, която влезе в залата при започването на надписите.
Тва, че вие сте били self-conscious, не е вина на филма...

Иначе мега изсилване е да твърдиш, че това е по-добро от Авенджърите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 04, 2014 2:20 am

Не знам мега изсилване ли е, обаче така ги усетих нещата, а Авенджърите ги харесвам твърде много.
Тук обаче усещах достатъчно често, че героите са в реална опасност, което при "Отмъстителите" просто (ми) липсваше през цялото време. По-сериозният тон също беше плюс, както и силният контраст между мрака в бъдещето и яркостта на седемдесетте години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 04, 2014 3:20 am

Ми реална опасност да, но нито един герой, за когото да ми пука наистина - нито в бъдещето, нито в миналото. Реална човешка драма липсваше. В Отмъстителите също нямаше кой знае каква, но там самите персонажи бяха много по-истински.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 04, 2014 6:00 am

E, те образите в "Отмъстителите" бяха развивани по съвсем различен начин. Преди да бъдат събрани на едно място, Тони Старк, Тор, Хълк и Капитан Америка получиха поне по един самостоятелен филм, центриран не толкова около някаква история, колкото около съответния образ.

По мои наблюдения Х-мен франчайзът - филмовият, де, комикси не съм чел - винаги се е целил в по-плътен сетинг и повече сюжет. (Като се замисля, от целия франчайз май само "The Wolverine" не се е опитвал да ме впечатлява с разнообразие от локации и/или някакъв глобален конфликт.)
Както и да е, на мен "Отмъстителите" почти през цялото време ми създаваше впечатлението, че група приятели са се събрали да се покефят заедно - което не го отчитам като минус, де. Реално важното там бяха интеракциите между героите, цялата хава с извънземните поне на мен ми стоеше като фон на останалото.
В "Дни на отминалото бъдеще" самият конфликт е много по-голям от участниците в него и все пак е достатъчно личен.
Last edited by tigermaster on Wed Jun 04, 2014 9:13 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests