X-men: Days of Future Past

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 04, 2014 8:43 am

На мен филмът ми хареса, добре беше направен като цяло и радваше. Но определено не ме докара до някакъв див екстаз. От по-яките филми в поредицата е, но пак не може да се сравнява с Х2 или First Class.

Това, което най-много ме ядоса, беше, че филмът разруши част от прогреса, направен във First Class, за да може отново да започне от по-задна позиция и отново да стигне до същото място. В крайна сметка First Class свърши как Екзейвиър, вече една идея по-улегнал и по-мъдър, отваря вратите на училището си, създава някакъв вид убежище за мутантите и те си стават вече X-men.
А новият филм доста дърварски връща историята с няколко стъпки назад – неее, Ексейвиър е бил отворил училището за малко, после бързо го е затворил, трябва отново да се надъха, отново да повярва, че може да е лидер и чак тогава ще отвори отново училището, тоя път for real. Подобни неща много ме дразнят.

А Хю Джакман наистина остарява и наистина трябва да спрат с него и персонажа му, защото ми омръзна вече. Този път ролята му в сюжета беше добре, де, по-премерена и целенасочена и не чак толкова централна, колкото очаквах. Макавой ми беше сравнително безинтересен, за сметка на предишния филм, където не можех да отлепя поглед от него. Но пък Фасбендър беше изключително як тук, стори ми се доста по-вълнуващ, отколкото преди три години. И голямата награда отива при Дженифър Лорънс, естествено, която си е превъзходна и феноменална както винаги. И се радвам, че бяха дали на героинята адски важно място в историята. Може би не беше главният герой, но беше в известна степен най-ключовият герой, без който сюжета тотално пропада, малко като Роуг в първия Х-мен. В бъдещето атмосферата и ефектите бяха добри, ще ми се Блинк и Сънспот да имаха барем по една реплика, ама ще го преживея.

И най-много ме зарадва самият край, ест :D Ей тогава вече ми идеше да крещя и да скачам в залата.
Spoiler: show
Най-после, след толкова много години, някой да се погрижи за психическите травми, които Брет Ратнър ми нанесе в десети клас. Аз имах чувството, че ще върнат Джийн, защото показа няколко стари кадри с нея, та реших, че го направят, за да видим лицето й и да я познаем, като се появи жива в края на филма. Но наистина нямах надежди за Скот. И толкова, ТОЛКОВА много се зарадвах ^^
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 04, 2014 11:25 am

Dr. Horrible wrote:А новият филм доста дърварски връща историята с няколко стъпки назад – неее, Ексейвиър е бил отворил училището за малко, после бързо го е затворил, трябва отново да се надъха, отново да повярва, че може да е лидер и чак тогава ще отвори отново училището, тоя път for real. Подобни неща много ме дразнят.
Само да вметна, че Екзейвиър не беше затворил училището. Каза се в прав текст,
Spoiler: show
че всичко се е разпаднало, защото повечето учители и голяма част от по-възрастните ученици са били привикани в армията заради войната във Виетнам.
Бтв, някой ще ми спойлне ли сцената след надписите?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Wed Jun 04, 2014 11:45 am

Спойлер - сцена след надписа:
Spoiler: show
Една сюрия египтяни скандира En Sabah Nur, докато младолик Apocalypse строи пирамиди с мисъл.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 04, 2014 11:53 am

Благодаря. Предвид факта, че въпросният персонаж ми е познат единствено покрай игричката "X-Men vs. Street Fighter", явно е нямало нищо да разбера. Евентуално е можело да се порадвам на красива гледка...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jun 04, 2014 1:12 pm

Доколкото разбирам това е коцепт арт на нереализирани неща - http://io9.com/days-of-future-past-conc ... 1585665496

Жалко.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Jun 14, 2014 12:39 am

Толкова тъп по хиливудски не го очаквах да бъде. Абсолютната боза, най-слабият Х мен

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 14, 2014 12:51 am

Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jan 11, 2015 8:19 am

Най-сетне го изгледахме и ние. Много готин бе!!!

Куиксилвър! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Wed Mar 11, 2015 4:46 pm

Гледам, че сте спорили на тема "Отмъстителите" vs. "Х-Мен". :D
Аз съм си много, много голяма фенка на Х-Мен още откакто гледах най-първия филм преди... ами преди почти 15 години. :lol: После дойдоха останалите, а благодарение на този сайт в един период четях ужасно много Х-Менски комикси. "First Class" ме зарадва много, защото възобновиха общите Х-Мен филми (не само за отделни персонажи), а "Days of the Future Past" наистина ме вдъхнови, защото съчета старите и новите филми по уникален начин.
Филмите от поредицата "Отмъстителите" ми харесват по друг начин - покрай тях се запознах с много герои, които дотогава бях подминавала, освен това са доста добре измислени като проект - със самостоятелните сюжетни линии на героите (че и агентите на ЩИТ със сериалите), които периодично се сливат в едно цяло епично приключение, а после пак се разделят. Това само МАРВЕЛ могат да го направят.
И все пак - колкото и да харесвам отмъстителските филми, няма да ми изместят Х-Мен от първото място в сърцето. :D
Нооо всичко, което изписах, е СИЛНО субективно. :mrgreen:
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Mar 11, 2015 6:37 pm

Това само МАРВЕЛ могат да го направят.
Големите комикс компании го правят от години.
Анимациите по DC също: Batman TAS, Superman TAS, Batman Beyond, Project Zeta, Justice League, Justice League Unlimited (съдържа финала на Batman Beyond).

Buffy и Angel правеха такива инширети, но в по-малък мащаб.


Т.е. всички могат да го правят, но е въпрос до политика на компанията - колко координирана е, колко алчна за бърза печалба и колко далновидна.

Sony се провалиха, просто защото се юрнаха да разширяват света, без да се погрижат да направят качествени първите стъпки...сега ще купуват ноу-хау и ще правят бартер със Спайди.

WB пък хич не черпят опит от собствените си анимационни отдели...дори им орязаха бюджета...пък залагат на една-две магически личности, вместо на цяла плеада от творци (както би било по-нормално). Стискат се, що ли?

Та става дума за тъпота на корпоративно ниво, а не че кинодейците, които работят за тях не притежават нужните умения.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests