Мотивиращи филми за спорт, бойни изкуства и др.

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Мотивиращи филми за спорт, бойни изкуства и др.

Post by hakama » Wed Feb 05, 2014 10:36 pm

Виждам, че тук има ценители и реших да пусна тази тема.

Искам да си направя един сет от филм, в които героя претърпява метаморфоза, реюниън, преодоляване на тежка травма.
Също и мотивиращи спортни филми (и с бойни изкуства).
Фаворитите са ми:

Боец на вятъра
Мирния войн (даже мисля да потретя книгата)
Роки 4
(гледал съм само 1 и 2, а клипа от 4 дето тренира в руската тундра е велик)

Отчасти (обучението) в Кървав спорт, Кикбоксьорът, имаше и един филм със Сегал, където се събужда след 8г кома и се възстанови с иглотерапия и биене в макивара (накрая я счупи) :)

Неспортни:
Преследване на щастието

ПП: Също и диск с мотивиращи, надъхващи песни мисля да си скалъпя (имам вече някои предвид) и да си ги пускам при нужда.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Feb 07, 2014 11:13 am

В момента се сещам за Rush(2013) и Warrior(2011), a щом стане дума за тренировъчни сцени за The Fearless Hyena.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 09, 2014 11:43 am

Гледайте "Манастирът Шао Лин". Тренировките са повече комплексиращи, отколкото мотивиращи, обаче част от показаното, всъщност, беше използвано като пример от инструкторите ми по айкидо преди няколко години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Mon Feb 10, 2014 1:59 pm

В повечето филм с бойни изкуства до към '83 година има тренировъчни сцени, които показват пътя на героя към побеждаването на лошия :)

Всичко от филмографията на Samo Hung, Yuen Biao, Jackie Chan, Chang Chen, Lau Kar Leung.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Feb 10, 2014 11:15 pm

Няма място за отстъпление :)
http://vbox7.com/play:dda9834c1d

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Post by hakama » Thu Feb 13, 2014 8:37 pm

coldie wrote:Няма място за отстъпление :)
http://vbox7.com/play:dda9834c1d
Да, нещо такова, като тийнеджър си го бях записал от PRO7 и се бях яко надъхал, даже и такъв манекен си направих :lol:

ПП: ПО 7ДНИ даваха яко кунг-фу и биткаджийски филми, Дейвид Брадли, Джех Уинкот :D и доста китайски, които не ги различавах.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Feb 14, 2014 9:23 am

@hakama: Дейвид Брадли и Джеф Уинкот са толкова далече от качествени филми с бойни изкуства, колкото аз от Пикасо по рисуване...

След успеха на "Дракона влиза" (Enter the Dragon) американците решиха да влязат ударно в жанра с бойните изкуства, но единственото хубаво, което аз видях за всичките тези години бяха два филма - Broken Path & Drive (Марк Дакаскос), а да - участието на Ричард Нортън и Синтия Ротрок в няколко хонконгски филма.

Всичко останало като Дон "Дракона" Уилсън, Кийт Кук, Джеф Уинкот, Дейвид Брадли, Били Бланкс, че дори и късния Стивън Сегал (понеже до "В леговището на Звяра" (Belly of the Beast), правеше сравнително брутални филми) ми минават под радара отвсякъде, хайде ще добавя и късния ван Дам, че имаше попадения в кариерата си някъде до към "Универсален войник" и "Двойна Комбина" - после нещо се поизгуби, но спорадично правеше нещо различно и приятно за окото (Wake of death & JCVD).

Всичко друго с американските щуротии - да не говоря за "Американска нинджа", че съвсем ще го ударя на смях - отдавна не го смятам за качество...

Поздрави

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Feb 14, 2014 6:23 pm

Hajime no ippo направи фен на бокса от мен! За известно време..
Не е точно игрален филм, не са точно бойни изкуства.. изобщо и аз не знам що пиша в темата, ама ме присърбя и да си кажа!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Feb 14, 2014 11:04 pm

Гледах Switch и Special ID, стават за едно гледане, но сега няма какво да гледам а съм на такава вълна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 14, 2014 11:38 pm

И аз искам да кажа, че анимето Хажиме но Иппо ме е пращало нееднократно във фитнеса и ме е карало да се чувствам все едно мога да прегазя целия свят и да преборя всяка трудност в живота си. И не само мен. Ако не сте го гледали - вижте го, дори да не сте фенове на аниметата. Става дума за бокс. Сега като гледам истински бокс, разбирам кво се случва на ринга точно заради това аниме.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat Feb 15, 2014 3:31 am

@coldie: the Four 2, Young Detective Dee, Police Story 2013, A company man, The Spy, My Way. За жалост повечето ги има само с ангийски субтитри :)

Поздрави

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue Feb 25, 2014 8:26 pm

TheGrimReaper wrote:@coldie: the Four 2, Young Detective Dee, Police Story 2013, A company man, The Spy, My Way. За жалост повечето ги има само с ангийски субтитри :)

Поздрави
Поздрави.
Има ги без The Spy, към новият филм на твоят любимец, съм силно скептичен, а My Way ще е доста тежък, другите съм ги гледал :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests