Rush

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Rush

Post by AlDim » Mon Oct 07, 2013 2:38 am

Rush е филм за едно от най-запомнящите се съперничества във F1 - Джеймс Хънт срещу Ники Лауда - и се е получил меко казано издухващ. От най-добрите в жанра си на всички времена и може би най-добрият, който съм гледал тази година. Историята от реалния живот сценаристите и да се опитват не биха могли да я направят по-добре. Актьорите надминават себе си, особено Крис Хемсуърт другаде не е демонстрирал толкова талант. Кинематографията и режисурата на състезанията и не само са трудни за описване - просто трябва да ги види човек.

Естествено американците въобще не забелязаха съществуването на Rush, защото на масите там им действа много объркващо, ако колите почнат да завиват и надясно. Но като добри европейски люде, ходете и го гледайте. Няма да съжалявате, независимо дали се кефите на мотоспорт или не.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 08, 2013 7:47 pm

Забравих да споделя заради Breaking Bad, че Rush е много прекрасен и си заслужава гледането от всеки, който се кефи на поне едно от следните неща: Формула 1, яки персонажи с прекрасно спортно съперничество, истории за силата на човешката воля, отоко но роман (мъжкия тип романтика, който може да се намери в обилни количества в разни шонен анимета - не става дума за любов бтв) и прочее. На мен пак ми се гледа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Oct 09, 2013 12:42 pm

Мда, много добро филмче. Тотално ме изкефиха и Тор, и немеца, и състезанията, всичко изобщо. А дори не съм някъф особено запален фен на Формулата. Силно препроръчвам и аз гледането.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Post by hakama » Sat Oct 26, 2013 9:53 pm

Amelia wrote:Забравих да споделя заради Breaking Bad, че Rush е много прекрасен и си заслужава гледането от всеки, който се кефи на поне едно от следните неща: Формула 1, яки персонажи с прекрасно спортно съперничество, истории за силата на човешката воля, отоко но роман (мъжкия тип романтика, който може да се намери в обилни количества в разни шонен анимета - не става дума за любов бтв) и прочее. На мен пак ми се гледа.
Какво общо имаше Breaking bad?

Убедихте ме - този четвъртък съм на кино!
ПП: Фен съм на старата Формула. :idea:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Dec 29, 2013 8:53 pm

Много могъщ филм се оказа, а ако се вярва на това, е и твърде достоверен:
http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/rush.php
Достатъчно е човек само да види снимките на реалните герои, поставени до тези на актьорите, които ги играят, за да разбере, че е подходено адски внимателно. Силно задължителен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 103 guests