Сбогом, Silver

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Sep 14, 2013 9:46 am

RIP :(
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sat Sep 14, 2013 2:44 pm

The sound of silence...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Sat Sep 14, 2013 3:29 pm

За мен беше толкова повече от просто наистина рядък човек - 200-годишен ум със сърце на дете. За мен беше скъп приятел, общност. Затова просто не знам как да напиша на страницата RIP и да я затворя.
Ето още малко от онази енергия, която, според физическия закон, не се губи.
http://500px.com/SilverSB

Малко хора можеха да слушат и гледат така и така да водят битки за чутото и видяното, по някой път с аргументите на 200-годишен ум, по някой път с аргументите на дете. Всички останали, дето продължаваме да се опитваме да слушаме и гледаме, ако поне от време на време си спомняме неговото така, може и да докараме живота по-близо до изкуството.

Стара негова снимка, казва се "The Life or The Art?"
Spoiler: show
Image
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Sep 14, 2013 3:44 pm

R.I.P.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Sep 14, 2013 3:46 pm

За първи път разбирам, че Силвъра е и снимла. Боже, уникално е.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat Sep 14, 2013 4:35 pm

Лека му пръст!
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Sep 14, 2013 6:55 pm

Железен трябва да си да не драснеш един ред, че си терминално болен и така до самия край. :neutral:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 14, 2013 7:17 pm

Jen, моите съболезнования! Знам, че бяхте близки. :cry:

Снимките му са прекрасни както и повечето материали в блога му You Deserve This. Погледнете го ако не сте го видяли - някои от публикациите му са уникални. Примерно, преди време беше направил обширен статистически анализ на оценките в ИМДБ и Доматите. Няма такова нещо другаде по света доколкото ми е известно. Има и два безкрайно интересни информативни материала за фаласитата, които хората ползват по време на спор - събрал ги е накуп и е сложил няколко нови, които сам е идентифицирал и наименовал. А научно-популярните му статии за Стандартния модел са истинско удоволствие да ги чете човек. Той си беше научен работник и е прилагал типичната за научния метод аналитичност и в ревютата си за филми, сериали и музика. Материалите му обаче не са суха научна литература - имаше страхотен талант на писател и пишеше много увлекателно и с много страст. Имаше талант и страст за какво ли не всъщност. Рядко качествен човек. Жалко, че избра да се държи като абсолютен гъз през повечето време в този форум. В блога си се държеше по друг начин и там обичах да си говоря с него.

Чудя се дали има начин блога му да бъде запазен някъде, защото тези материали, освен че са част от това, което остана след него, са и твърде ценни сами по себе си, за да се затрият окончателно и безвъзвратно при някоя чистка или падане на сървър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 14, 2013 7:59 pm

Бог да го прости макар, че човека не вярваше.

Разбирам защо беше толкова циничен на моменти, имал е оправдание.

И аз четях блога му - дано някой негов близък го запази за да остане някъкъв спомен за него в интернет.

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Sat Sep 14, 2013 8:02 pm

Съжалявам Jen (Scourge и Trip, които ценеше също много).

Amelia, всъщност, незнам дали някои от вас са забелязали, но вие в някаква степен му помогнахте малко да се промени (лично наблюдение) - говоря за държанието. А също така в един от по-дългите спорове (непомня в коя тема), да се почувства един от вас и на място, да споделя дори лични неща.

Аз го познавах единствено онлайн, и то, от не много време. Възхищавах му се, и за мен поведението му имаше много малко значение, защото зад думите му имаше смисъл, стига да четеш обективно и с внимание. Радвам се, че през последните 2-3 години на повече хора им стана приятно да го правят.

Ще ми липсва.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 14, 2013 8:32 pm

Лека му пръст. Знам, че ще прозвучи self-centered, но се радвам, че в последната година и нещо с него развихме някаква форма на взаимно уважение и приятелство, дори обсъждахме негови материали (той ми искаше съвет за преводи) и евентуални колаборации. Мисля, че ако се знаехме наживо, щяхме да станем доста близки.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Sep 14, 2013 9:06 pm

Човек и добре да живее, умира и друг се ражда.

Не знам какво друго да добавя... Лека му пръст.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Sat Sep 14, 2013 10:05 pm

Лека му пръст!
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 15, 2013 2:09 am

Не знам какво да кажа, имах много малко допирни точки но беше наистина това, което хората наричат fierce intellect. Надявам се да е живял щастливо...
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 15, 2013 9:34 am

Вероятно единственият потребител на този форум, успял да ме накара наистина да избухна. И все пак нямаше как да не започна да го уважавам. Четях написаното от Силвър и тук, и в блога му с голям интерес, дори когато не бях съгласен с него, и очаквах следващата статия с нетърпение. Малко са блогърите, запознати с материята, по която пишат, толкова добре. Не знам какво да кажа. Не вярваше в ненаучни неща като задгробен живот, затова просто се надявам да е живял пълноценно и щастливо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests