The Horror Topic

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 06, 2013 9:53 am

Няма. А е добър филм, много даже. И
Spoiler: show
НИКОЙ НЕ УМРЯ!!! Освен кучето, де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 22, 2013 1:54 am

The Possession

Image

Много приятен хорър без особени претенции, но с чудесна атмосфера, разкошни ефекти и великолепно крийпи момиченце, което беше готино и преди да стане крийпи. Само не схващам нуждата постоянно да обясняват, че тези ОЧЕИВИДНИ измислици са "базирани на истинска история". Ъм, не са.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 22, 2013 1:57 am

The Haunting in Connecticut

Image

Още един "по истинска история", но освен няколко приятни Сайлънт Хил момента, всичко останало е мързелива боза. Историята е ужасно слопи и недоизпипана, героите са недоизведени, а някои се чудят какъв изобщо го крепят във филма (сигурно щото са били в "истинската история", нали :roll: )
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 14, 2013 10:01 pm

Insidious: Chapter 2

Image

Филмът почва буквално в момента, в който първият свършва, и честно казано не съм убеден, че останах особено впечатлен. Историята е добра и добре разказана (макар и твърде очевидна от твърде рано), но като цяло не бих казал, че втората част развива нещо от първата. Нали знаете онези финални сцени във всеки хорър, където внезапно злото пак е налице и всичко е ужасно буквално в последната секунда преди надписите? Е, те всъщност никога не са предвидени да отварят финала към продължения, но в случая останах с усещането, че Уан просто е искал да направи още един филм и е измислил история, която да пасва на финала на предния.

Нещо ,което особено ме издразни:
Spoiler: show
В оригиналния филм черната булка е жена, но е изиграна от мъж с цел да изглежда "сбъркана" без да ти е ясно къде е проблемът. Във втория това, че е мъж, е превърнато в основна част от сюжета... Не обичам такива наткъмявания никак.
При все това обаче, филмът е всъщност много добре направен. Въобще, тоя пич има страхотен талант за ужаси. Просто... ми се искаше доста повече.

7/10
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Apr 07, 2014 4:24 pm

Току-що със сестра ми гледахме "Stage Fright":

http://www.imdb.com/title/tt2190838/

Този филм е егати идиотщината. Комедиен слашър-мюзикъл с доста кървища и, всъщност, приятна музика. Училищен музикален театър се опитва да постави пиеса, изумително напомняща "Фантомът от операта", ситуирана, по решение на режисьор с постмодернистични приумици, във феодална Япония, а през това време мразещ мюзиклите метълист, маскиран като Призрака, вилнее из сградата и трепе хора кърваво и изобретателно. Кръв се лее в напълно прилични количества, така че не е за хора със слаб стомах...

Изпиратствайте го задължително, дори да имате възможност да го гледате по друг начин, и го изгледайте целия - с все финалните надписи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests