Зрителна Измама - go watch it topic

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jun 29, 2013 11:52 am

Честно казано, толкова добре в кинозала почти никога не съм си прекарвал. Много, прекалено приятен филм, на който тряснах една десетка в IMDb не заради някакви достойнства, а защото ме забавлява както нищо друго в последните месеци. Ако съдя по реакциите на публиката, това не се отнася само до мен - толкова шумен смях в кино не съм чувал, откак гледах "Джордж от джунглата" преди петнайсетина години.

Всъщност със сестра ми се чудехме дали да гледаме това или новия Стар Трек, обаче изборът ни беше улеснен от факта, че трекът беше отпаднал от програмата на арените. Съмнявам се, че с него щяхме да се кефим толкова, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jun 29, 2013 3:09 pm

И аз си изкарах супер с този филм. Рядко забавление в последните години.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Jun 29, 2013 3:21 pm

Уф, добре бе, убедихте ни, отиваме утре да го гледаме!! :mrgreen:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Jun 30, 2013 10:06 pm

Хареса ми като цяло. Имаше доста силен старт и до средата ме държеше в напрежение, но след това наблегнаха на твърде много гоненици и сякаш прекалено забързаха темпото за вкуса ми. Горе-долу до втория трик всъщност ми беше най-интересно.

Много ме кефеше идеята за конниците, но ме хвана яд, че от един момент нататък тотално ги заебаха. Тоест те четиримата бяха направо като пионки и сякаш всеки с техния скил сет щеше да свърши работата. Та това ги обезличи, а мен наистина ме радваха като образи.

Малко странно ми беше взаимодействието между детектива и интерполката. Неубедително ли ми беше, какво, не мога точно да преценя, но просто не им се получаваше диалогът.

Честно казано финалът ме издразни.
Spoiler: show
Конкретно фактът кой беше Нашият човек. Напомни ми на роман на Агата Кристи, ма от тия, в които ти като читател знаеш, че трябва да предположиш най-малко вероятния човек и той ще е Убиецът. С тази разлика, че при Агата Кристи поне се пускат стрелички, докато тук такива наистина не забелязах да има. Сякаш се цели зрителят на всяка цена да остане изненадан. Та затова ми седеше в крайна сметка неубедително и не съвсем логично. Когато нещо се прави с единствената цел ама супер-дупер да те изненада, ти просто седиш и си мислиш "Е това ли беше?"
Но като цяло много приятно изкарани два часа. Хвана ме яд само че имаше потенциал за повече. Дам, безсмислено ми се струва сравнението с Престиж, но определено някакви сцени ми напомниха Бандата но Оушън.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jun 30, 2013 10:48 pm

Имаше подсказки за финалния обрат, бтв.
Spoiler: show
Най-малкото ченгето разпозна окото на Хор, когато го видя в книгата на мацката от Интерпол - от това ми просветна някаква лампичка за моменти, обаче угасна твърде бързо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Jul 01, 2013 7:24 am

tigermaster wrote:Имаше подсказки за финалния обрат, бтв.
Spoiler: show
Най-малкото ченгето разпозна окото на Хор, когато го видя в книгата на мацката от Интерпол - от това ми просветна някаква лампичка за моменти, обаче угасна твърде бързо.
Spoiler: show
На мен не ми изглеждаше да го е разпознал, а по-скоро просто му обърна внимание - направи му впечатление, както на всеки човек, когато види нещо такова. Всъщност за мен единствената подсказка беше, че просто Ръфало играеше странно и не толкова убедително ролята си на неудачно ченге карък, която всъщност би му паснала добре. Но това чак впоследствие го връзваш с финала, а иначе съвсем спокойно може да го отдадеш на не особено убедителна игра.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 01, 2013 9:57 am

Съгласен, финалът е абсолютно самоцелен и заедно с бързо намаляващите претенции за развитие на персонажите, и сравнително скучния екшън, доразваля впечатлението от първата половина на филма.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Aug 24, 2013 7:44 pm

Сега го гледах и аз и ме вълнува основно следното нещо: какво означаваше сцената след надписите? Нищо не схванах.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Aug 24, 2013 10:02 pm

Ghibli wrote:Сега го гледах и аз и ме вълнува основно следното нещо: какво означаваше сцената след надписите? Нищо не схванах.
И аз нищо не схванах. Предполагам, че ще стане по-ясно в продължението.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 93 guests