Зрителна Измама - go watch it topic

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Зрителна Измама - go watch it topic

Post by Martix » Sun Jun 16, 2013 8:03 pm

Now You See Me
Точно се връщам от киното и съм дори по-доволен, отколкото очаквах.
Може да се обобщи като Prestige wannabe с елементи на Бандата на Оушън.

Историята започва с четирима "улични" фокусници, които биват събрани от неизвестно лице, за да сътворят най-грандиозния магически трик в историята, докато биват преследвани от ФБР.

Още в първите 2 минути г-н Атлас приложи един стар трик с карти, който въпреки, че знам как става, ме впечатли и спечели за филма, а на татък нещата само се подобряват.

Във филма играят следните магьосници:

Уди Харелсън като Мерит Маккини - менталист(врачка) и хипнотизатор - собственоръчно открадна шоуто, всяка минута с негово присъствие е наслада, и като цяло е отговорен поне за една единица от цялостната оценка на филма.
Джеси Айзенбърг(от социалната мрежа) като Даниел Атлас - уличен илюзионист с карти и шоумен - прилична роля, на мен никога не ми е харесвал особено, но не се оплаквам
Дейв Франко(21 jump street) като Джак Уайлдър - същите умения като горния, само че с по-малко харизма - не блести особено, но пък и няма много екранно време.
Айсла Фишър(scoobi doo :D ) като Хенли Рийвс - измъквачка от аквариуми с пирани и жената в групичката - не особено интересна.

И още:
Марк Ръфало(хълк) като полицаят, който ги преследва, но винаги остава на една крачка зад тях - ми е антипатичен и не ми хареса неадекватността на персонажа му, макар че беше необходи от сюжетна гредна точка.
Майкъл Кейн(алфред) като спонсора на Четиримата Конници - си е стабилен
Моргън Фриймън като невярващия в магия и търсач на истината - и той е стабиляга.

Филмът се оказа точно толкова свеж и интересен, колкото загатва трейлъра, има добро количество twist-ове, не всичките очевидни предварително, и добре сглобен сценарии(няма телепортиращи устройства и извънземни)

И за финал - минусите
Той е само един(стига да не броим за минус липсата на prestige level mind blow, но то човек само един път може да се впечатли така).
И това е кьопавия екшън. Не го очаквах точно от режисьора на Транспъртър(и не само), но е факт - филма все едно е правен от Нолан - всякакъв характер development е добър, диалозите са чудесни, мистериите са мистериозни, екшънът е шейки кам маднес, нищо не е на фокус както трябва и сцените продължават твърде дълго, добре че екшънът в този филм не е твърде много, и не пречи на цялостното усещане.

8.5 / 10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Jun 16, 2013 9:54 pm

С други думи, ще се гледа :)
От две седмици съм си го белязала, а нямаше с кого да ида.

П.С. Заглавието не е ли "Зрителна измама"? :wink:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 19, 2013 12:20 pm

Гледах го снощи и доста ми хареса. Вероятно не чак като за 8,5, но все пак беше хем надъхващ, хем свеж, а плот туистовете не бяха ужасно предвидими.
Last edited by Morwen on Wed Jun 19, 2013 4:12 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Зрителска Измама - go watch it topic

Post by Jen » Wed Jun 19, 2013 2:44 pm

Martix wrote:всякакъв характер development е добър
Баш керъктър дивелъпмънтът никакъв го няма, но кастът е добър, приятно е да ги гледаш в ансамбъл и трупат точки. Откъм развитие на концепцията е на няколко светлинни години от все едно Нолан го е правил, но пък е чудесен пример как и с единия усет за ритъм може да се изнесе филм - така те подхваща и засилва, че не се сещаш много да се оглеждаш.
През цялото време си го представях на хартия цялото нещо, като средно дълъг разказ примерно. Поолитературена, историята би се получила наистина много готино.

Ревюто на Ордо в списанието е чудесно (както и това за Гетсби, впрочем) - накратко и право в целта. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Зрителска Измама - go watch it topic

Post by Ordo Malleus » Wed Jun 19, 2013 4:35 pm

Jen wrote:Ревюто на Ордо в списанието е чудесно (както и това за Гетсби, впрочем) - накратко и право в целта. :)
:oops:

Благодаря, много ме зарадва мнението ти.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jun 19, 2013 5:44 pm

Оооокееей...значи сега някой трябва, да се заяде.
няколко отегчени от връзката си двойки
:shock:
Ти кво, разпитвал си ги за личния живот?
Увод за чудо и приказ
Някак не извинява безинтересното лирическото отклонение.
Обикновено почваш статиите си доста по-забавно.

Не че нещо...
Царевицата, банските, дори хорицата са добре...ама "отегчени от" сякаш не му е тук мястото.
Избива го на "аз малко разкрасявам и предраматизирам, за да стане по-интересно"...дето не е добър старт за ревю, в което евентуално ще търсим, някакъв относително обективна оценка.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 19, 2013 7:38 pm

Според мен пък чудесно създава атмосфера точно тоя лаф.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Jun 19, 2013 10:53 pm

Мухахаха, точно прочетох ревюто. :lol:

Аз пък си държа на доброто впечатление, като е лек и значи е lower art, така ли.
Може би с Нолан маалко се поизсилих, но не е като той да е най-техничния режисьор.
Трябва да има повече филми за илюзионисти е извода!
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Thu Jun 20, 2013 12:04 am

И аз като Matrix съм много доволен от филма. Много свеж и приятен филм. С готини идеи, добре направен - успява да те потопи в атмосферата на илюзионистите. Грабва те от началото, а обратите не са лесно предвидими. Не е някакъв шедьовър, но не съм и очаквал такъв. Определено си заслужава гледането на кино!


П.П.> Дано наистина да има повече филми с илюзионисти. :D

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Jun 20, 2013 12:07 pm

Е, не гледайте оценката, отразил съм, че филмът е забавен и свеж и напълно си заслужава гледането. Обаче с Престиж има точно нула общо, ако изключим илюзионистите в главните роли. Целят се в съвсем различни неща двете ленти и си постигат целите по различен начин и с различни изразни средства.

alshu, опитвам се да разнообразявам писането си. В случая за теб текстът не е проработил и разбирам защо, но се надявам да вървя нагоре с времето. Благодаря ти за мнението, ще го имам впредвид!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Jun 20, 2013 10:22 pm

Много се смях, когато прочетох първия коментар, защото моя човек за филми го определи по същия начин "нещо между Оушън и Престиж" http://podmosta.bg/izmama/ - явно ще се гледа. :lol:
Звучи мега забавно и фън, а казано честно не го очаквах този филм въобще (до скоро и не го бях чувал), но с тоя каст и тия сравнения....
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Jun 23, 2013 12:32 pm

Ами хареса ми, макар че
Spoiler: show
ме подразни финала. Тея пичове раздадоха общо над половин милиард долара, за да влезнат в най-якия таен клуб на света... защо? В смисъл сигурен съм, че въртележката накрая е била много готина, но едва ли си заслужава усилията. Какво се случва като влезнеш в "Окото"? От заслепяващата светлина в края на сцената човек ще рече, че са се пренесли в царството небесно. Научиха ли ги на 'истинска' магия? Разкриха ли им някакви алхимически тайни? Някой друг освен умопобъркания на тема отмъщение полицай има ли в този клуб? Все пак мотивацията на героите е сред НАЙ-ВАЖНИТЕ неща в един филм, а в този ми беше абсолютно неясна. Най-малкото, че видяхме поначало, че хлапето беше някакъв дребен крадец. И той не пожела поне някое милионче от тези, които раздадоха? Или по-точно, вкараха в колата на Морган Фриймън (никой не очаква да помним името на героя му, нали?), само за да ги върнат обратното на компанията за сейфове. Е, ЕВАЛА, това му викам аз качествено отмъщение. Колкото повече се замислям, толкова повече ми се струва абсурдно. Най-малкото, че четиримата 'конници' сега цял живот ще трябва да се крият от закона и света (защото всички знаят как изглеждат вече), очевидно няма да могат да продължат да правят своите грандиозни шоута. Абе... хубава работа, ама холивудска.
Въпреки всичко ми допадна в по-голямата част, кой не си пада по фокуси :mrgreen:

7/10
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jun 25, 2013 11:04 am

Вчера и аз се разписах да го гледам на голям екран - напълни ми душата тоя филм. :)

Mr. Nobody, последното шоу беше с бая голям контейнер, трудно би се побрал целия в колата, пък ко ще да е купе, тъй че въобще не съм се замисляла за мотивацията на четиримцата - в оная кола са вкарали милион, два, най-много, пет. От половин милиард.

Ако трябва да търся пукнатини в логиката (но то след като изгледах филма с кеф), бих определила като такива логиката, по която предадоха случая точно на нашия човек полицаи, и шашката с прехвърлянето на пари в банковите сметки - все пак, това не е нещо, дето да стане с фокус-бокус... но пак беше мега як филма де :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 25, 2013 11:57 am

Позволих си да поправя загравието на темата, защото иронично пишеше "зрителска измама" вместо "зрителна измама".
Last edited by Morwen on Wed Jun 26, 2013 9:37 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jun 25, 2013 9:19 pm

@Morwen - no problem, и без това филма не заслужи шегата :)

@Ordo - писал съм Prestige wannable, което не е същото като да съм казал, че прилича на Престиж или че е толкова добър.
Иначе искам да те поздравя за представянето в SD. От новите автори най-ми харесват твоите ревюта.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests