The Great Gatsby

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Post Reply
Claymore
Ascendent

The Great Gatsby

Post by Claymore » Sat May 18, 2013 1:14 am

Абсолютно съм размазан. Най - странното е че филма ми хареса заради книгата, а книгата ми хареса в ретроспекция заради някои анализи които четох за нея след като я бях прочел, тъй като при първия си прочит влязох напълно бос в материята и не схванах почти нищо от нея. Страхотно заснет е, 3D-то страхотно допълва визуалното представяне на богаташкия разкош по невероятен начин, филмът е просто айкенди. Играта на всички е на ниво въпреки че на моменти преминава в сапунена територия, но поне е холивудски сапун, при Кери Мълиган на моменти най се забелява това, но дори Тоби Магуайър има доста адекватни моменти. А Леонардо просто трябва да вземе Оскар, по дяволите. Тая работа със саундтрака май за повечето хора е love it or hate it. Well I loved it и това ми допълни преживяването още повече. Кефи ме как хомоеротиката в гледната точка на Ник Карауей е акцентирана повече, докато в книгата само е загатната.
Бтв, даваха трейлъри на The Hangover, Fast and Furious, After Earth и неква тъпотия с горска пазители и за пръв път ми се случва нищо да не ми хареса. А принципно на каквито и тъпотии да дават трейлъри, поне нещо ми хваща окото. :neutral:
П.П. Поздрав с Over The Love.
http://www.youtube.com/watch?v=fSPOCVjla_4
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

Martix
Mistborn

Post by Martix » Sat May 18, 2013 7:30 pm

Сега се връщам от киното. Много беше добър. Накрая малко взе да влачи, но като цяло темпото беше стабилно.
Лео е машина и си заслужава всеки похарчен цент за хонорар.
Страхотно попадение беше и музиката.
3D-то е дълбоко ненужно, но и не пречи.

Не е като да няма кусури, но е свеж филм на стара като света тема.
8/10
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sat May 18, 2013 7:37 pm

А, верно, аз си мислех да напиша това за темпото, но забравих. Реално защото въпреки че завлачи, мога да гледам играта на Лео и айкендито с часове. Даже ако майка ми не е дежурна тази седмица в болницата, ще я заведа, тъкмо тя да види нещо свестно по случай рождения ден, тъкмо аз да го гледам пак. :mrgreen:

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Tue May 21, 2013 3:43 am

Големи кретении имаше, но по-скоро останах доволен.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Tue May 21, 2013 12:43 pm

И MovieBob горе-долу тва каза - http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... eat-Gatsby
За мен идеализацията на Гетсби във филма работи добре, защото в книгата, където всички са показани такива каквито са през погледа на Карауей т.е. пълни задници е доста трудно да симпатизираш кой знае колко на който и да е. Та за tearjerker драмата, която Лурман е решил да направи, тип Мулен Руж, този похват работи по-скоро добре.
Силвъре, ще му пишеш ли ревю в блога си, че ми е интересно?

Jen
Paragon

Post by Jen » Thu May 30, 2013 1:46 pm

Типично Базлурманово романтично, комично и свръхенергично, малко в повече и от трите на моменти, но аз май най-много му харесвам на него как успява да направи прекалеността простима.
Хареса ми доста, а аз дори не съм особен фен на книгата. Напомни ми в много отношения на Ана Каренина. Разбира се, Ана е доста по-добре премерен, но пък в полза на Гетсби е далеч по-ефективният каст, с Тоби Макгуайър включително.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Sat Aug 24, 2013 4:31 pm

Става, в последните години се броят на пръсти.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com