Iron Man 3

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 04, 2013 11:15 am

Гледайки го усещах как мозъчните ми клетки се самоубиват една по една. Като дават 200 000 000 за филм защо не дадат и 20-30 долара за сценарий отгоре. Наложи ми се да го гледам два пъти на всичкото отгоре :(
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 04, 2013 6:25 pm

Абсолютно не схващам къде филмът е тъп...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat May 04, 2013 6:39 pm

Ами например самия Тони Старк е много по-тъп. В първия филм се сглоби цял мека костюм от чаркове от стари ютии, и то без терористите, които го следят да се усетят, че ч***ята не прилича изобщо на ракета, а тука некви смешни homemade бомбички в стил сам вкъщи... поне да им беше гравирал логото на Stark Industries.
There are no rules! I'm gonna get you!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 05, 2013 1:43 am

Roland wrote:Ми аз пък еретично ще кажа, че за мен тоя е абсолютно най-добрият от трите филма до момента.
Абсолютно. Вторият поносим Марвълски филм. Най-якото е, че личи кой го е писал и режисирал. При това положение, да се оплакваме точно от коледните играчки-бомбички е малко... нали...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 05, 2013 4:19 am

Съгласен - това не е типът "кусур", който е в състояние да ми промени мнението на йота. Чисто от любопитство - кой е другият филм? Плс нека не е First Class, че ще пометна...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 05, 2013 2:33 pm

Е, Авенджърите, естествено.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 05, 2013 6:55 pm

А, ок. Не съм съгласен, но бива :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun May 05, 2013 8:20 pm

Поста ми беше саркастичен btw, критикувам първия филм, не този.
Както казах в първия пост на темата - този е по-добър от първите два взети заедно.

A First Class определено е третия най-добър марвълски филм(от новите - не броя x-men-ите) след IM3 и Avengers.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun May 05, 2013 9:16 pm

Между другото аз First Class не го броя от марвелските :lol: Харесвам си го едва ли не колкото Авенджърс, но просто определението "марвелски" го свързвам с marvel cinematic universe, към които той просто не е...
Иначе ясно, че съм в абсолютно малцинство, но от соло филмите най-много харесвам Captain America. И с диво нетърпение чакам продължението, все пак Winter Soldier е сред най-любимите ми комиксови арки евър.
Колкото до Iron Man 3 - май и на мен той ми харесва най-много от трите, просто защото беше различен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 07, 2013 12:13 pm

Хм, на мен филмът ми беше около високата среда и толкова. Як е, има добри лафове, стават някакви неща, ама на първите 20 минути вече е доста ясно какви ще са.
За мен това е едно от продълженията, които може би дори са на нивото на първия филм от поредицата, но губят от факта, че не могат да докарат уау ефекта му. Защото първият е бил хем изненадващ, хем готин по неочакван начин, хем нов като интерпретация на героите, а в този нещата най-вече се повтарят с леки промени.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 07, 2013 4:47 pm

И още...на мен точно в първия филм Тони ми се видя малко по-дълбок и по-интересен образ.
Тук му бяха орязали част от отрицалетлните качества и противоречията и ги бяха заместили с PSD...което да...добра идея е да го сложат точно тук, ама някак проявите му не бяха така емоционално убедителни като предишните странности и кризи на Старк.
Изцелението също му ми дойде прекалено прибързано...в сравнение с предишните такива.
Пепър също не е ясно от къде ги извади тези кунфу движения накрая...те едва ли идват, като бонус с Ектремис силите...

Не бих нарекъл нито един от филмите по-смислен или по-реалистичен. :lol:
Не казвам, че и новият не ме кефи - напротив.
Просто при прехода между ЖЧ2, Отмъстителите та до тук, образът на Тони е загубил нещо, което ми липсва.

Това, което ми хареса най-малко е премахването на шарпела.
Излезе, че през цялото това време изваждането му не е било голям проблем, а Старк го е държал в себе си с цел самобичуване или заради вид мазохизъм. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 07, 2013 7:21 pm

Тамън се връщам от него и както си личи съм много доволен от филма :).
I´m blue dabai dabada...

И новия ми тапет ;)
http://www.nerdist.com/wp-content/uploa ... /im3-2.jpg

За мене си е най-добрия от 3-те като комбо от лафове и история и ефекти (момченцето беше гениално- сцената до колата) Лошковеца беше класи над предишните и... Бен Кингсли бате.

Сцената след надписите също удари в тавана кефометъра :).

(от трейлърите преди него на Тор нещо вяла работа ми се вижда ама поне Локи има).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 07, 2013 9:25 pm

Много беше добър филма. На моменти не бях сигурен, че ще е на нивото на предишните, но бързо стана ясно, че реже по свой собствен начин.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed May 08, 2013 10:38 am

Филмът успя да ме забавлява в момент, в който бях доста кисела с болно гърло и след недоспиване и зъболекар. Начи, добре са се справили хората.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed May 08, 2013 2:02 pm

Присъединявам се към привържениците на филма, от Отмъстителите насам не се бях забавлявал толкова! Принципно не съм голям фен на супергеройски филми, освен ако не са дълбока деконструкция, но този лек, нахакан и ироничен стил, наложен в Отмъстителите и тройката много, много ми допадна.
А и, трябва да призная, филмът окончателно ме спечели в момента, в който показаха гол от стар мач на футбол, и почти скочих с високо вдигнати ръце :>
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests