Man of Steel (Зак Снайдър се захвана със Суперман)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 1:54 pm

Драмата беше, че са нужни, а доколко голям процент от бюджета на конкретен филм са е друг въпрос. :)


П.П. Стар Трека още си няма тема, впрочем, пък ей го къде е 17 май. :wink:


П.П.П. Бързата страничка в кинофорума ей тъй небрежно. Aaah, good times.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 2:05 pm

Еми аз може да не пиша напоследък, но това не значи, че ще продължа да не го правя особено при условие, че става въпрос за филм, за който активно се вълнувам нещо там:)

Иначе Стар Трек-ът ще е даже на 12ти, а не на 17ти:)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 2:08 pm

Ами някой да пусне тема освен. :wink:

Чакай де, 12-и е неделя (избори, а, у), премиерите нали са си все в петък? :)

След проверка в ИМъДъБъ-то, да, 17 май у нас. В Япония на 23 август между другото. :lol:

Ебаси инфото за премиерите в България, впрочем, остава и всички дати да са точни. :shock:
http://www.imdb.com/calendar/?region=bg

Не виждам наша дата за Gravity обаче, а на Запад излиза октомври. :?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 22, 2013 5:16 pm

12 е и Депеш, мани изборите :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 9:53 pm

И това ми било отговорен кандидат-депутат. :evil:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 22, 2013 12:03 pm

Нов трейлър.

http://www.youtube.com/watch?v=NlOF03DUoWc

Има си йекшан.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed May 22, 2013 11:43 pm

От Аватар насам не съм искал да гледам филм толкова много. Още малко. :)

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Jun 20, 2013 3:56 pm

Изгледах го най-сетне. По домашному, както се казва.

Като цяло добро филмче ми се стори, на голям екран ще е несъмнено още по-внушително. Може би дори твърде внушително, ако ме разбирате.
Първата половина от филма е чудесна. Има една-две сцени в повечко, но иначе си е стабилен.
Spoiler: show
Торнадото ми се стори излишно, просто някак не ми се върза с историята тая саможертва на татко Костнър. В смисъл, Джонатан Кент го виждам да се жертва, ама Кларк да си седи и да не прави нищо? Сори, ама не. Супермен спасява хора. Да остави собствения си баща да умре, само за да запази способностите си в тайна? Не. Знам, че това е основата на филма, ама не.
Втората половина обаче се превръща някак в Трансформерс. Екшън, унищожение, експлозии, хвърчат камъни и дърве... Изморително ми идва. Доволен съм че не го гледах на кино, щяха да ми се кръстосат очичките от толкова ефекти.

А и на моменти доста ми приличаше на някои от Марвелските супергерои. Малко Тор, малко Хълк, малко Авенджърс. Но предполагам няма как да се избегне, все пак Марвел имат над 10 филма.

Но това са дреболии. Препоръчвам го тоя филм. Не е десятка, но си е доста добър и си струва гледането.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 20, 2013 6:48 pm

Баси не мога да разбера как ги гледате тия филми с cam качество...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Jun 21, 2013 11:26 pm

Rentless wrote:Изгледах го най-сетне. По домашному, както се казва.

Като цяло добро филмче ми се стори, на голям екран ще е несъмнено още по-внушително. Може би дори твърде внушително, ако ме разбирате.
Първата половина от филма е чудесна. Има една-две сцени в повечко, но иначе си е стабилен.
Spoiler: show
Торнадото ми се стори излишно, просто някак не ми се върза с историята тая саможертва на татко Костнър. В смисъл, Джонатан Кент го виждам да се жертва, ама Кларк да си седи и да не прави нищо? Сори, ама не. Супермен спасява хора. Да остави собствения си баща да умре, само за да запази способностите си в тайна? Не. Знам, че това е основата на филма, ама не.
Втората половина обаче се превръща някак в Трансформерс. Екшън, унищожение, експлозии, хвърчат камъни и дърве... Изморително ми идва. Доволен съм че не го гледах на кино, щяха да ми се кръстосат очичките от толкова ефекти.

А и на моменти доста ми приличаше на някои от Марвелските супергерои. Малко Тор, малко Хълк, малко Авенджърс. Но предполагам няма как да се избегне, все пак Марвел имат над 10 филма.

Но това са дреболии. Препоръчвам го тоя филм. Не е десятка, но си е доста добър и си струва гледането.
Съгласна с това мнение.. Ужасно досадно ми стана в един момент, към края вече доста се въртях.

Първата половина и на мен ми хареса повече. Аз и от трейлърите по-скоро очаквах филм за израстването на Супермен, постепенното му превръщане в супергерой, но фокусът тотално се измести в един момент. И се почна с едночасовия пирует на свръхсилни хорица, които се млатят по поля, небостъргачи и сателити.

Може би съм имала твърде високи очаквания, сигурно затова съм бая разочарована. Но досега супергеройските филми все успяваха да ми влязат леко, макар да не съм принципно особено голям почитател.

Самият Кларк много ми хареса - особено преди да си обръсне брадата, след това беше само "кайнда хот" :mrgreen: Главният антагонист - Лошковецът Зод, обаче ми беше твърде твърде скучен. Както и странната заместник-капитанка, дето и тя не знае що я има. Имаше си доста втф моменти - включително сцената със срещата между баща и син. Диалозите бяха доста, хм, забавни през повечето време.

Много ми допаднаха сцените с миналото на Кларк! Надявах се да има повече. :) Имаше си и доста зрелищни моменти, някои красиви сцени. Но цялостното усещане на разочарование ме заля в един момент, спрях да се наслаждавам и на яки неща и почнах да се нервирам. Може би ако отивах с друга нагласа, щях да бъда с малко по-позитивно впечатление.

ЕДИТ: Крадвам от Алшу едно линкче, пуснато във филмови бъзици... Много много смешно описание на Супермано, който го е гледал, задълже да го прочете, за да се позабавлява :mrgreen:
http://io9.com/the-most-important-scene ... -516405346

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Jun 22, 2013 1:22 am

Мда, като цяло слабичък с някои яки елементи.

Имаше немалко наистина красиви сцени, доста добре беше правен в това отношение, макар че финалният екшън и на мен бая ми скучнееше. Даже по едно време се усетих, че за около 10на секунди съм си изключил съвсем мозъка и изобщо не съм проследил какво се случва.

И на мен флашбеците от деството му ми харесаха като цяло, а имаха и доста нереализиран потенциал.

Сценарият обаче е доста зле. Имаше някои дости ВТФ моменти. Диалозите, разбира се, ама и не само. Криптонската част беше определено красива, но въпреки куулнеса, фантастичната част и тя малко си позасмукваше.

Напълно съгласен с Роланд, че Майкъл Шанън е тотално мискастнат тук, при все че е страхотен актьор. Новият Супермен е пич. Освен тва ми направи впечатление, че бяха събрали яки актьори от кви ли не сериали.

Все пак май ми хареса повече от втория Трек :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 22, 2013 1:41 am

Е то вторият трек е абсолютното дъно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Jun 22, 2013 9:40 am

Е, на мен пък ми хареса вторият Трек бая бая повече :mrgreen:

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Sat Jun 22, 2013 5:49 pm

Ровейки се из нета открих следната статия и признавам, че съм съгласен на 100%. Колкото повече се сещам за тоя филм, толкова по- не ми харесва.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Jun 22, 2013 7:36 pm

Заради негативните реакции, които прочетох тук и при силвър, всъщност ми хареса, защото се погготвих психически за сериозен фейл. Обаче все пак имаше твърде много сценарни недомислици.
А дори можеше да ми хареса много повече, ако бяха наели оператор без артрит, щото тоя шейки кам развали половината удоволствие от екшъна.
И като цяло съм недоволен, че филма много повече приличаше на Тъмния рицар, и недостатъчно на филм на Зак Снайдер.
Иначе музиката не беше зле, въпреки бученето.
~8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests