Life of Pi

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Life of Pi

Post by Morwen » Wed Jan 02, 2013 10:52 pm

Image



Няма тема за този чудесен филм, а трябва.




Ревюто в ShadowDance
Last edited by Morwen on Thu Jan 03, 2013 1:35 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 02, 2013 10:57 pm

Разкошен филм. Може би понатежава в средата, и тук таме визуалността е на ръба на кича, но никога не я минава. Очаквайте ревю в списанието.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Jan 08, 2013 3:46 am

И аз съм на мнението на Роланд. Визуално те шокира, макар че е задължително да се гледа в зала с по-голям екран! (нямах тоя късмет) 3Д-то е много реално, и е засега едно от най-добрите които съм виждал, макар Хюго да си остава с едни гърди по-напред.

Сега като дочитам книгата и стигам до заключението че това е може би най-ефективната адаптация на роман която съм гледал някога. Филма малко граничи с по-инфантилното, но може би това е по-скоро магическата тематика която се проявява. Но магическото някак си винаги има нещо детски наивно в себе си, а както видяхме и от историята,
Spoiler: show
бягството от тежката реалност в света на магията е повече от нужно. (тук няма как да не напомня и за Лабиринтът на Пан, който е и с малко подобно име)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 11, 2013 2:32 am

Едитнах ти поста, че имаше спойлер.

Айде бе хора, сериозно ли никой не го е гледал друг?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 11, 2013 3:05 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 11, 2013 9:41 am

Много е хубав :) Особено сцените на острова бяха веднъж
This is it. Ground zero.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jan 11, 2013 3:01 pm

И на мен островът ми е любимата част. Филмът е по-добър отколкото очаквах и наистина е вероятно една от най-ефективните адаптации на нелека книга.
Spoiler: show
Трейлърът ме притесни, че стилистиката ще е твърде over the top и ще развали основната идея на инверсията в края. Но са го направили много добре, много премерено. Само ми се щеше другият разказ да е малко по-силен и непретупан, за да се получи по-контрастно.
Аз и книгата я възприех много повече като история за силата и спасението в разказването и за повярването в по-общ смисъл, за нуждата на света от suspension of disbelief, за да може функционира. А във филма е вече съвсем подчертан тоя пулс.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 12, 2013 2:50 am

Spoiler: show
На мен адски много ми хареса, че втората история е кратка, директна и без образ. Точно защото е сива, грозна и обезчовечаваща, а филмът се опитва да подчертае нуждата от вяра и украса, както ти самата казваш. Според мен контрастът щеше да се изгуби, ако й бяха дали повече време или я бяха показали.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Sat Jan 12, 2013 3:08 pm

Spoiler: show
Мисълта ми беше не да стават равностойни двете истории, тя и в книгата втората е пет страници. Просто сега е наистина прекалено омаловажена. Ако идеята е, че този свят понякога (буквално) оцелява в разказа за "другия свят", имаш нужда от определен сила и плътност на антитезата, според мен, най-малкото за да го случиш на наратива и на зрителя това преминаване.

Но, разбирам какво имаш предвид, да. И в този си вид очевидно е подход за постигане на контраст, не просто недоглеждане. Просто е повече технически, отколкото емоционален подход, което само по себе си също е интересно и оригинално.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Jan 13, 2013 10:40 pm

И аз го гледах, прекрасен е. Видях, че сума ти известни имена са били спрягани за режисьори, но да не повярваш, Анг се е справил перфектно с един филм, толкова разчитащ на визуалните си прелести.
Наистина задължително на кино. И три дето беше супер реалистично на бавните кадри, само на бурите всичко ставаше заболи глава, но дори това може да се каже, че е нарочно(фокусът се губеше все в моменти, когато и Пи на виждаше добре какво става.) Хареса ми и не, по холивудски клиширания, изглед на Индия.
Бравос, почти толкова добър е, колкото трейлъра си. По-добър, отколкото да идеш на зоопарк.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 26, 2013 7:51 am

За негледалите филма, има леки спойлъри в първия параграф.

След като изгледахме Life of Pi, жената реши, че филмът се опитва да прийчва религиозно в края и изведнъж мина от "филмът е велик" в режим "филмът е ОК". За мен е точно обратното - цялата идея на репликата, че "тази история ще те накара да повярваш в Бог" е, че на фона на реалността всеки би предпочел магическата приказка с тигъра като форма на бягство, също както мнозина вярват в един или много богове. Това "благодаря", което възрастния Пи каза на канадеца, пък не е защото последния е повярвал в Кришна, Исус или някой друг "супер-герой", а защото е повярвал в способността на човешкия дух да преодолее и най-големия ужас благорадение на въображението си, че "това е по-добрата история".

За всеки случай едно е сигурно, Pi е изключително красив и е може би единствената наистина смислена употреба на 3D досега. Вместо обичайното самоцелно хвърляне на летящи обекти в очите на зрителя, тук 3D ефектите допринасят много за потапянето в приказката за момчето и тигъра и превръщат екрана в същински прозорец към нея. Показателно е и че след прожекцията очите ми не бяха изморени въобще.
Нямам търпение това нещо да излезе на Blu-Ray, за да поплакна очи отново (макар и без 3D...)
Last edited by AlDim on Sat Jan 26, 2013 7:53 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 26, 2013 7:51 am

Изгледахме го и ние. Безумно красив филм, в който 3Дто дори имаше смисъл!!!!!!!!!!!!!! И изглеждаше добре!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Влюбих се безкрайно в началото му с индийско-френския пасторал и онова преминаване от религия в религия на малкия Пи. После много се вживявах в борбата на лодката. Ма много! И за това май е виновен чудовищно реалистичния тигър, въргалящ се из лодката по време на буря или опитващ се да издрапа по платното. Имаше моменти, в които си мислех, че са пребили животното по време на снимките - май с това официално прескочихме uncanny valey-a и сега като се замисля, леко ме побиват тръпки. Както и да е - така се бях потопила в тоя филм, че не го усетих кога мина и дойде краят. А с края дойде и това, което някак ме поразочарова. Визирам онова "Благодаря" на порасналия Пи, когато младият канадски автор избра историята с тигъра. И, разбира се, доклада на японските застрахователи. До този момент имахме красива демонстрация на това защо човечеството все още има нужда да вярва в приказки, която успяваше да се движи на ръба на прийчването без да се подхлъзне и да падне. Един вид "ето ви илюстративен пример за ситуация, в която е ясно що на човек му се прищява да си измисли разни неща, вместо да се взре в тъжната реалност". Да, ама "Благодаря"-то (и още повече избора на маститите застрахователи) вече даде авторова оценка на целия тоя процес (усетих го като "бе по-добре е да се вярва всъщност") и с това ме подразни. Не щото не съм съгласна с нея, ами щото филмът се справяше толкова добре до тоя момент без някви такива работи...

Като цяло не излязох от киносалона с нуждата да го гледам пак и в момента се опитвам да си обясня защо. Получих посланието и то не беше особено впечатляващо. Остава изумително красивата приказка, но не мисля, че в къщи ще можем да й се насладим както трябва дори на големия ни 55'' телевизор. Може би затова.

ПП. Александре, ходи се застреляй ако обичаш, не съм казвала че филмът прийчва "религиозно".
Last edited by Amelia on Sat Jan 26, 2013 9:50 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 26, 2013 7:55 am

You, madam, are a nitpicker.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 26, 2013 10:00 am

Не мисля, че края е еднозначен - точно той най-много ми хареса.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 26, 2013 11:00 am

И аз не мисля, че е еднозначен, макар че намекът беше доста силен - все пак оставиха искрица възможност :)

Тигърът все пак не беше ли поне частично истински?
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 37 guests