Django: Unchained

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jan 22, 2013 3:25 pm

Morwen wrote:Добре, а какво всъщност му пречи да пусне общо мнение, въпреки че другите говорят за детайли? И аз направих горе-долу това.
Принципно нищо, но конкретно тук като по всичко показва, че не е чел аргументите на останалите, мнението му звучи малко грубо. А пък тотално общите приказки звучат малко ирелевантно. Та така. Малко в стил: "Вие си плямпайте, аз ще рантна на общо основание срещу Тарантино, като се правя, че ви няма."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jan 23, 2013 1:27 am

Trip wrote:
Morwen wrote:Добре, а какво всъщност му пречи да пусне общо мнение, въпреки че другите говорят за детайли? И аз направих горе-долу това.
Принципно нищо, но конкретно тук като по всичко показва, че не е чел аргументите на останалите, мнението му звучи малко грубо. А пък тотално общите приказки звучат малко ирелевантно. Та така. Малко в стил: "Вие си плямпайте, аз ще рантна на общо основание срещу Тарантино, като се правя, че ви няма."
Точно.

Да не говорим, че трагичните внезапни изблици на млад псевдо-кинокритик от типа на "Тарантино не знам кога последно е правил хубав филм" стоят някак смешно, ОСОБЕНО на фона на някои добре аргументирани мнения от предните страници.

И ако тази тема се модерира моля да му се обърне внимание на езика, според мен изказване от типа на
Или ще изкараш инструмента на Тарантино от устата си и ще ми кажеш нещо?
не приляга на възприетия начин на комуникация тук, особено щом е отправен към друг участник в темата. В миналото, в доста по-активни форумни времена, е правена сериозна драма от много по-дребни злобни подмятанийца тип 5г клас на 23то СОУ....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 23, 2013 2:03 am

Или, алтернативно, всеки е свободен да пусне мнение за филм в темата за съответния филм, без да е изчел дискусията или да се включва в нея, ако няма желание да бъде част от нея.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 23, 2013 2:05 am

Мда. Викам да забравим вече за поста с инструмента на Тарантино и картинката на Вучков и да си продължим по темата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jan 25, 2013 2:29 am

Изгледах го и аз. Много добър. Хареса ми осезаемо повече от Копилетата. Като заснемане и актьорска игра не знам, вече нямам съвсем ясни спомени от предния. По-скоро като целенасочена игра с конвенции, интертекстуалност и цялостно идейно ме впчатли доста по-силно.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jan 27, 2013 7:49 pm

А ето тук драснах аматьорско ревю за филма, на който му е интересно
:)
http://lastargument.wordpress.com/2013/01/27/jango
Last edited by Dante on Mon Jan 28, 2013 11:55 am, edited 1 time in total.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jan 28, 2013 10:46 am

Ммм, само едно off-topic отбелязване по повод пускането на връзки към WordPress блогове: когато искаш да пуснеш връзка към цялата си статия, махни това "#more-blah" от края - неговата цел е да каже на браузъра да пропусне началото, да покаже оттам, където си казал "това няма да е на главната страница, а само ако цъкнат 'read more'". Това е правилният начин да бъде сложена тази връзка на главната страница на блога ти, където читателят вече е прочел уводния абзац, но когато я даваш някъде другаде, давай само http://lastargument.wordpress.com/2013/01/27/jango/ :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 28, 2013 10:58 am

Доста добро ревю, но първото изречение не стои добре и веднага разсейва читателя с това, че е леко дървено и е в минало време. Поправи го на:

"Django Unchained е от онези филми, които може да не ме отвяват на момента, но ме оставят със странни впечатления след финалните надписи."

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Jan 28, 2013 11:54 am

Благодаря за съветите. AlDim, радвам се, че ти е харесало, това ми е вторият опит да пиша ревю за филми и имам още доста да уча, а специално уводите винаги са ми най-трудната част от целия текст и често стават статични. Трябва да поработя върху това.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Jan 31, 2013 10:45 pm

Хареса ми, доста Тарантиновско усещане имаше през цялото време. Това се очакваше, но
Spoiler: show
защо за Бога се измъкна Джанго накрая по толкова елементарен начин? Изтрепал е сума ти народ, изгубих им бройката, но вместо да го одерат жив, да го кастрират, да го обесят на червата му или въобще нещо правдоподобно, те го продават?! За да се мъчел и някой денвероятно да му разбият главата с чук!?!?! Само на мен ли ми се губи логиката в тези действия на "бруталните" робовладелци!? И после Тарантино и компания не само му се вързаха на брътвежите, не само го освободиха, АМИ И МУ ДАДОХА ОРЪЖИЕ!? Ясно е, че южняците са глупави, но нещо ги принизиха съвсем до анимационни герои.
Всъщност, може ли някой и да ми обясни плана на германеца и Джанго? Може би аз съм глупав и не го схванах съвсем. Защо им беше да се правят, че ще откупуват борец, пък междувременно и да присламчат Бронхилда. Защо просто не казаха поначало, че искат да купят нея? Доколкото разбирам, те щяха да ги откупят едновременно така и така? Как мислеха да се скатаят с парите за бореца? И защо Ди Каприо реши, че щом онея двамата черни се познават, значи няма да купуват и черния Херкулес? Доста бързо си направи заключението, че му въртят номера!
Не знам дали са дреболии, но неизяснения характер на тези детайли определено не ми направи добро впечатление.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 31, 2013 11:40 pm

Ами често да ти кажа -
Spoiler: show
нищо странно няма, и при комунизма най-тежкото наказание е било да чукаш камъни, (провери за Белене) така се мъчиш много повече отколкото да те убият набързо. А за оръжието - парите са над всичко на селяците които бяха в края, когато става дума за пари няма расизъм, няма правда - и в това няма нищо странно.

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Thu Jan 31, 2013 11:57 pm

Spoiler: show
Целият тоя сложен план как да измъкнат Бронхилда ми се струва напълно излишен. Според мен доста по-смислено би било ако Шулц (без Джанго) отиде при Ди Каприо, каже му - чух, че имаш робиня, която знае немски, пък и съм извратен старец и ми се ще нещо младичко - защо да не му я продаде в такъв случай, ако ще и на висока цена да е...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 01, 2013 12:24 am

Ако търсиш желязна логика във филмите на тарантино значи си отишъл да гледаш с грешна нагласа, и сигурно си се питал във Властелина защо орлите не пуснаха пръстена във вулкана още отначало :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 01, 2013 7:51 am

Spoiler: show
Той не можеше да я купи на висока цена тип тия 12 хиляди, а мислеше, че ДиКаприо няма да му обърне внимание ако го занимава с каквото и да е под 10тина хиляди. Планът беше да се направи че ще даде толкова за боеца, но да отложи докато се върне и говори с адвоката си, а междувременно да купи робинята ей така случайно като бонус за някаква ниска сума, която "в момента има в себе си" и не са толкова пари, че да ходи до адвокат да изпипат нещата.

Не беше супер убедително, но не е и от синьото да идва
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 01, 2013 8:00 am

Беше ясно като бял ден, че това всичкото е някъв скам. Идеята беше да купят робинята за малко пари покрай боеца, за когото нямаха никакво намерение да плащат всъщност. А не искаха да идат и да я поискат директно, щото предприемчивите американски търгаши знаят как да се пазарят и да надуят цените до баснословие. А някои от тях пък направо могат да ти откажат продажба, ей така, щото не ги кефиш. Шулц им беше научил магариите - нали все с такива психопати се разправяше. А за Канди и Кандиланд се носеха митове и легенди - не беше шега работа това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 96 guests