Star Wars: Episode VII - Director??

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Кой ще бъде натоварен с тази галактическа мисия?

Poll ended at Wed Dec 26, 2012 6:03 am

Guillermo Del Toro (Pan's Labyrinth, Hellboy)
8
47%
Ridley Scott (Prometheus, Blade Runner)
1
6%
Jon Favreau (Iron Man)
5
29%
Gary Ross (Hunger Games)
2
12%
Joseph Kosinski (Tron: Legacy)
1
6%
 
Total votes: 17

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 06, 2014 10:12 pm

Е що, кво му е?
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 07, 2014 1:15 am

Знам, че Disney купиха правата, но се надявам, че ще запазят духа на Star Wars. The Force Awakens звучи, като новото продължение на някое ежегодно ЕА геймс заглавие.

Първо решиха да загърбят EU, а сега въпреки всичките ресурси и know how, с които разполагат, успяха да измислят The Force Awakens. The Force Awakens. В главата ми изникват все думички, като "mass appeal", "broader audience"...

Може просто да съм параноичен, но това заглавие с нищо не се различава от The Force Unleashed. Едно друго име, на една жалка generic екшън пуцалка.

С J.J. Abrams в пилотското кресло ми е малко трудно да съм уверен в бъдещето на Star Wars.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 07, 2014 1:34 pm

Точно като за Стар Уорс си е той и те като за него. Тия филми никога не са били нещо повече от това, което е можел да ги направи Лукас. А той не може много. Пети епизод имаше готин сценарий, 4,5 и 6-и имаха Соло и страхотни за времето си ефекти, а екстендед вселената е яко обогатена и сама по себе си е готина. Филмите... баш Ейбръмс си им трябва, който дето се вика само с името си ще направи достатъчно пари, за да избие бюджета, пък ако е и нелош филмът ще е и на печалба.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Nov 07, 2014 1:58 pm

Филмът ще изкара приходи, съизмерими с тези на "Аватар", дори режисьор да е Уве Бол. Това, все пак, е най-популярният фантастичен франчайз изобщо.

А Ейбрамс е абсолютно точният човек - не за друго, а защото вече съумя да върне живота на два франчайза - с "Мисията Невъзможна 3" и "Стар Трек", освен това със "Супер 8" показа и че е достатъчно адаптивен, доколкото с него съумя да докара доста добре стила на осемдесетарските детски филми. И преди го казах, на поредицата й трябва точно такъв човек - технически подкован, опитен във фантастичния жанр и без ярко изразен почерк.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 07, 2014 3:38 pm

Не съм съгласен. Star Wars е нещо особено и Лукас, колкото и да му съкваха прикуълите, е имал въображението да измисли тази вселена. Abrams в нито един от филмите му не съм видял подобно въображение.

Той е солиден режисьор, прави хубави филми, като разполага с добър готов материал. Затова не съм отписал филма. Но за мен някой, като Камерън щеше да е много по-подходящ. Някой, който е правил не просто добри, а култови филми.

Edit: А можеха просто да погледнат назад - https://www.youtube.com/watch?v=GayC0Xu2XDc

Старата Република винаги ми е била по-интересна. Revan и Meetra Surik. Достатъчно материал за колкото си искат филми.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Nov 07, 2014 9:02 pm

Trip wrote:Точно като за Стар Уорс си е той и те като за него. Тия филми никога не са били нещо повече от това, което е можел да ги направи Лукас. А той не може много. Пети епизод имаше готин сценарий, 4,5 и 6-и имаха Соло и страхотни за времето си ефекти, а екстендед вселената е яко обогатена и сама по себе си е готина. Филмите... баш Ейбръмс си им трябва, който дето се вика само с името си ще направи достатъчно пари, за да избие бюджета, пък ако е и нелош филмът ще е и на печалба.
И аз се чувствам така горе-долу. Не мисля че целият шум около Стар Уорс е чак толкова оправдан, но и нямам нервите да сядам да гледам филмите за да оправдавам съмненията си. Което може би само по себе си говори че не са за мен. На игри, демек екстендед вселена, ме кефи, трябва да изцъкам втория КОТОР че ми седи в Стийма.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 28, 2014 6:22 pm

https://www.youtube.com/watch?v=erLk59H86ww

Look, we already have lolightsabers. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 28, 2014 9:23 pm

Този тийзър като цяло е мех с два мега ужасни елемента:
1. Търкалящият се робот = kill it with fire
2. Light saber-ът, батка... С това човек само може да се нарани сам.

Ше се скипва май.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 29, 2014 1:25 am

Баси скуката.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Nov 29, 2014 10:47 am

Изглежда неособено, да, но 3 пъти го гледах тоя трейлър и три пъти изтръпнах. А и не може да е толкова зле, колкото епизод 1,2 и 3, та вероятно няма да го пропусна на кино. Плюс, че Анди Серкис ще играе (нещо си)! Иначе някой има ли представа дали ще е 3Д?
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 29, 2014 10:57 am

Мдаам ще си изкара парите на стари лаври сигурно, ама да видим, за са очакванията ми ходят прави под масата.
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 29, 2014 1:16 pm

Mr. Nobody wrote:Изглежда неособено, да, но 3 пъти го гледах тоя трейлър и три пъти изтръпнах. А и не може да е толкова зле, колкото епизод 1,2 и 3, та вероятно няма да го пропусна на кино. Плюс, че Анди Серкис ще играе (нещо си)! Иначе някой има ли представа дали ще е 3Д?
Прикуълите не са толкова универсално зле, колкото се опитвате да ги изкарате. И всеки един от тях си имаше предостатъчно епични моменти.

Този тийзър прилича повече на поредния летен блокбъстър, отколкото на Star Wars. Изглежда стряскащо боринг, като за филм, който се очаква да счупи всички рекорди в Холивуд.

Още от шибания тийзър се започва с "It's just a teaser, crybabies! Wait for the full trailer!". Точно като всеки друг game/movie дизастър за последните 5 години.

Fuck.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Nov 29, 2014 1:29 pm

Amikae wrote:Прикуълите не са толкова универсално зле, колкото се опитвате да ги изкарате. И всеки един от тях си имаше предостатъчно епични моменти.
Буквално отидох на третия, само за да видя как убиват Джар-Джар, представи си разочарованието ми накрая. И да - универсално зле са. Наистина не мога да се сетя едно нещо, което да ми е харесало в тях. Затова дори се радвам, че Лукас няма нищо общо с новия филм - видя се, че като има абсолютната власт само пре*бава нещата.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 29, 2014 1:48 pm

На мен пък ми хареса тийзърчето. Само този светлинен меч...

А прикуълите пък, да ме прощавате за еретичното изказване, с нищо не са по-лоши от оригиналните филми. Просто се появиха във времето на Интернет, когато всяко маловажно проблемче в произведение от такъв калибър се раздухва извън разумни пропорции, да не говорим, че масово тъй наречените "фенове" ги сравняват не със старите филми, а с детските си спомени за тях - и няма как новите да изпъкнат при това положение. Няма как да се преборят с човешката носталгия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 29, 2014 1:56 pm

Mr. Nobody wrote:
Amikae wrote:Прикуълите не са толкова универсално зле, колкото се опитвате да ги изкарате. И всеки един от тях си имаше предостатъчно епични моменти.
Буквално отидох на третия, само за да видя как убиват Джар-Джар, представи си разочарованието ми накрая. И да - универсално зле са. Наистина не мога да се сетя едно нещо, което да ми е харесало в тях. Затова дори се радвам, че Лукас няма нищо общо с новия филм - видя се, че като има абсолютната власт само пре*бава нещата.
Sorry you feel like this.

На мен прикуълите са ми много силно guilty pleasure и съм ги гледал по няколко пъти. Особено дуелите никога не ми омръзват.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 100 guests