The Dark Knight Makes a Cameo Appearance

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 25, 2012 4:34 pm

Кой прехвален на Милър? Син сити? 300? И двата не претендираха с реализъм и си бяха очевидни комиксови филми. Батманите на Нолан обаче уж се барат за реалистични и сериозни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Wed Jul 25, 2012 4:39 pm

Сорс материала имах предвид
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Knight_Returns
Имаше и един, на друг автор, serious house нещо си, в който психиатър даваше real world диагнози на различните злодеи, а накрая батман развяваше брадва в момент на някакво себеосъзнаване...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 25, 2012 9:38 pm

Бе то в сериозността в комикс филмите и комиксите няма лошо, сама по себе си. Далече съм от идеята, че дори с малоумна концепция като маскираните супергерои не може да се направи нещо наистина качествено (виж на Алан Мур нещата например) и с оправдани претенции. Просто Батман трилогията на Нолан не успява да се справи с това. Особено първия и третия филм.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 26, 2012 5:44 am

На Алан Муур претенциите изобщо не са оправдани и комиксите му стареят непоносимо зле. В момента се крепят единствено на репутация и нищо друго.

Има доста други безбожно кадърни автори, които пишат комикди, а конкретно Батман е изключително удобен за всякакви видове стилистика - от ноар криминале до супергеройска фантастика.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 26, 2012 6:30 am

Уочмен и Ви стареят пречудесно. Намирам, че са актуални и за днешния световен ред. А трактовката на супергеройството в тях си е общочовешка и като такава се движи добре във времето и тя. Аз харесах и двете заглавия заради самите тях, а не заради репутацията на Алан Мур, за когото не бях чувала преди да гледам филмите по комиксите му. Както и да е - това не е темата за комикси. Това е темата за това колко смърди новия Батман. Ти няма ли да го гледаш вече?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Jul 26, 2012 2:58 pm

Батмане, батмане... След толкова лоши приказки за тоя филм... взе че ми хареса.

Логическите дупки са... доста. Ама наистина са доста. Нолановите филми обаче не са до логика и технично съвършенство, а до емоции. Цялата работа ми напомни за някаква приказка. Като легенда. В тоя смисъл и по тоя начин ми хареса...

Абсолюто никой не мога да виня, че не го харесва. Казвам единствено, че на мен лично ми хареса.

Батманите на Нолан имат нещо, което нито спайдер-мените, нито х-мените имат. Всъщност, не се сещам за друг филм със супергерои, който да е на нивото на тия филми.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 27, 2012 2:57 am

На второ гледане положението е още по-отчайващо. Въобще, неприятно ми е да го кажа, но Авенджърите се оказваха по-добри.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 27, 2012 3:02 am

Бе как ти издържаха нервите да го гледаш два пъти? Аз на единствения път, дето се преебах да го видя, едва устисках до края на прожекцията. Бях на път да си изляза от киносалона по средата на филма.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 27, 2012 3:08 am

Е инцидентно се случи, а и се надявах да съм се объркал първия път. Забавното беше, че наоколо хората също фейспалмеха.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 27, 2012 3:44 am

Мамка му, прави сте... :?

Аз току що се връщам. Имаше си хубави неща филмът, имаше няколко доста радващи момента, но.... цялото нещо беше безумно претрупано, натъпкано с всякакви герои и ситуации, сюжетът беше ужасяващо объркан и то не по интелигентен начин, а просто си беше каша.

Ан Хатауей реално ме израдва супер много като Кетуомън, в началото си казвах "еее, това наистина може да се окаже най-добрата интерпретация на героинята", но в крайна сметка тя имаше само няколко сцени и то колкото по-напред се движеше филмът, толкова по-предвидими стваха. В началото супер много се зарадвах от появата на Холи (русата й помощнчика), защото тя е комиксова героиня, която обичам и която не съм очаквал да видя на екран. Но Холи имаше точно две сцени и после просто изчезна в нищото. Ама то Холи да беше проблемът в тоя филм....

Бейн ми е супер тъп и зле. Батман верно имаше някакво камео и едно малоумно изпитание. Блейк всъщност беше доста як, най-якото нещо във филма след Котката.

А краят... беше все едно от мой фенфикшън
Spoiler: show
Робин наследява костюма на Батман и отива там в пещерята... А Брус и Кетуомън си пийват заедно кафе във Венеция или-където-там-беше...
Абсолютно като нещо, което бих написал аз и бих постнал в тъмблър. Не че искам да говоря лошо за себе си, ама... предполага се, че най-талантливите сценаристи в Холивуд трябва да могат да сътворят нещо по-въздействащо от мой фенфикшън.

И така. :/
But goddamn,
you got me in love again

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jul 28, 2012 12:57 am

Rentless wrote:Батмане, батмане... След толкова лоши приказки за тоя филм... взе че ми хареса.

Логическите дупки са... доста. Ама наистина са доста. Нолановите филми обаче не са до логика и технично съвършенство, а до емоции. Цялата работа ми напомни за някаква приказка. Като легенда. В тоя смисъл и по тоя начин ми хареса...

Абсолюто никой не мога да виня, че не го харесва. Казвам единствено, че на мен лично ми хареса.

Батманите на Нолан имат нещо, което нито спайдер-мените, нито х-мените имат. Всъщност, не се сещам за друг филм със супергерои, който да е на нивото на тия филми.
Е кви пък емоции?
Той Нолан няма един филм базиран на емоции. Всичко е студена self-aware интелектуалщина, изчислена да играе по разни струни на зрителя. Тъй де, за някои може садистичните уклони на Нолан да се гаври с героите си да минават за емоционалност.

Иначе логиката даваше признаци за незавършен четвърти клас още в Инсепшън и предния батман, а тук директно е отишла на море. Много слопи изпълнение. Разни подозрения, че Нолан никак не го бива като режисьор всъщност, подбуждани от разни нелепици в предните му филми, може и да се окажат верни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 1:11 am

Кви емоции, ква интелектуалщина...

Само като се сетя за мотивацията на оная Миранда
Spoiler: show
(нали така се казваше щерката на Оби Уан Нийсън?)
и ми става скомина. Нейният образ е прекрасен илюстративен пример за нивото на емоция и интелектуалност в тоя филм.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jul 28, 2012 1:19 am

Е тъй де. За цялостното му творчество иде реч.
Тва последното недоразумение е ясно, че е в тъча.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 1:32 am

Мда и аз така и не разбрах кво толкоз се прехласва народа по неговите филми. Единствените му произведения, които наистина харесвам са Мементо и Престиж. Аз лично намирам трилогията за Батман за безумно прехвален посредственяж. Още първият филм ме утрепа от скука и ме зашемети с глупостта си. Батман, тичащ по някви хималайски склонове да бере цветя... Цялата тая история със сенчестата лига е ебати простотията, честно! Със сигурност можеха да измислят по-адекватно обяснение за ЗОМФГ карате уменията на Брус Уейн.
Вторият филм ми хареса доста повече - имаше готин лошковец, който открадна целия филм + сюжет с някъв намек за кохерентност в него. Като изключим последния половин-един час (от лайняния патос с корабите нататък), филмът всъщност ставаше за нещо. И сега тва третото недоразумение не знам дори като кво да го класифицирам... То е под санитарния филмов минимум вече...

А Инсепшън всъщност ми допадна на първо гледане. На второ подозирам няма да ми допадне толкова, ама определено е на светлинни години от тая катастрофа, която обсъждаме тук.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 28, 2012 3:20 am

Инсепшън се дъни с неопределеността си. Всички теории са еднакво валидни, щото няма достатъчно подсказки за коя да е от тях. А Нолан имА наглостта да каже, че само една била вярна.

Междувременно аз го гледах току що. Повече ми хареса, отколкото не ми хареса, но достатъчно не ми хареса, за да не ме възхити. Отделни неща бяха разкошни - Ан Хатауей, Джоузеф Гордън Левит (ма те кога ли не са), идеята за криминалната диктатура в Готам (обожавам проблеми от Третия свят, пренесени в Първия)... ама дотам. На Брус Уейн драмицата ме приспа, Бейн беше омг фейла (и как точно тоя левент Том Харди успя да докара глас на 70-годишен дядка, озвучаващ мъпет, ми е напълно неясно. Гугълнах, но не видях някой друг да го озвучава О.о), плот туистърът с рандъм героинята на Котияр...

Визуално филмът кефи много, макар че предният и в това отношение го бие.

Не знам, като цяло не съм недоволен, ще си го взема като излезе на БД и ще го гледам пак, ама...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests