The Dark Knight Makes a Cameo Appearance

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2012 6:58 am

Кат каза престъпна диктатура - умрех си от смех като пуснаха маститата ОРГАНИЗИРАНА престъпност по улиците на Готъм и тя се зае с това да краде женски палта на рандъм принцип. После се държеше също толкова малоумно, колкото и Готъмската полиция преди нея. Нямахме например войни между престъпни картели, опитващи се да си разделят града при липсващата полиция - нещо, което е доста логично да се случи, щото все пак става дума за мастита ОРГАНИЗИРАНА престъпност. Вместо това имахме некъв маймунарник с едно плашило в него...

Ма то... Щом дори американската армия беше докарана до нивото на трагикомичност, което видяхме във филма, кво ли може да се очаква от няква си организирана престъпност там?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jul 28, 2012 9:48 am

На мен ми беше смехотворно как полицаите се превърнаха в някаква Бяла Армия на Доброто и тичаха жертвоготовно към смъртта си, решени да дадат всичко за своя град. Направо чувах химните на Веселин Маринов в главата си.
И това в поредица, която в първите си две части ни е заявила многократно, че Джим Гордън е единственото некорумпирано ченге в града.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 28, 2012 4:21 pm

Е тва беше преди почти десет години. Човек може да предположи, че оттогава насам са прочистили нещата в полицията.

Хрис, тя престъпността беше под контрола на Бейн. Неговите хора бяха тия с танковете. Пък и от нас се очаква да вярваме, че той мотивира някаква бясна преданост...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jul 28, 2012 8:36 pm

Roland wrote:Пък и от нас се очаква да вярваме, че той мотивира някаква бясна преданост...
It's the posh accent! :mrgreen:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Jul 28, 2012 10:16 pm

Бая е зле. Твърде много материал се е опитал да набута Нолан, без реално да има един читаво развит герой за цял филм. От тази история можеше да се получи един добър сериал примерно, ако се правеха изобщо такива сериали.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sun Jul 29, 2012 1:15 am

доста съм разочарован, най-вече от историята и структурата на сюжета, които за мен винаги са били най-важни във филмите... То бива да е толкова хаотично и несвързано всичко но това определено не го очаквах от Нолан.
Да не говорим и че 80% от диалога е клише след клише и незапомнящият се лошковец (ех ако беше гатанката) въобще не помагат за атмосферата

аз лично очаквах да е по-зле от черният рицар ама да не може дори да се сравнява с батман началото просто невярвах. Но уви дори първият батман на Нолан е с класи над това подобие на филм
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 29, 2012 9:53 am

Ако се чудите що за хора са нагрухали 10-ките на The Dark Knight в IMDB, ето ви отговора:

"This film was perhaps the best film I've ever seen. I even forked up the extra 40 dollars to see the entire trilogy in IMAX again on opening night. This film was just amazing in every single aspect. The story line was flawless, even leaving 'TDK' in shadows, it was simply blood pumping, leaving you at the edge of your seat every single second. The pacing was perfect for the story, it progressed the plot in such a way for you to be able to see all this writing presented magically. The Legnth was 2 hours 45 minutes, and honestly, I wish it never ended. I wouldn't mind seeing a 4 hour movie. Tom Hardy was able to execute emotion and intimidate the audience using just his eyes and forehead. Christian Bale simply gave the best performance he's ever done to date. Anne Hatheway has gotten a lot of complaints and misjudgments, she was the best Cat Woman to date, BY FAR. Joseph Gordan Levitt was just perfect for his role, and of course Michael Caine, Gary Oldman, and Morgan Freeman brought another great performance, as well as all the other actors. The special effects were breath taking, better than any I've ever witnessed, including Avatar. Hans Zimmer brings another great score for the film, the best work he's done on the entire trilogy. This film will go in different directions then you will expect, and will leave you KNOWING that this is the best film of all. It beats out any film I can think of in all aspects, and I have to say, it is probably my favorite film to date. Please see this in IMAX because it is simply breath taking. I've seen it in a regular theater also, and assure you that the IMAX is worth it. The Dark Knight Rose."

You don't have to suspend your intelligence when you don't have it. :mrgreen:

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sun Jul 29, 2012 11:46 am

преди се чудех как така доста прилични филми, че дори и посредствени получават толкова много 1ци. Но вече разбирам. Определено новият батман не заслужана 1 (рядко някой филм я заслужава...), но като му гледам общата оценка (по-висока от на втората част :/) с чисто сърце бих му дал 1 за да се балансира малко това безумие...

като гледам оценката в imdb реакцията на доста от хората ми прилича на неадекватното поведение на полицаите в края на филма. Като овцe с главите напред пък каквото ще да става
Last edited by Nameless_onee on Sun Jul 29, 2012 3:42 pm, edited 1 time in total.
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Jul 29, 2012 12:28 pm

Вчера ходихме да го гледаме със съпругата. Макар да издиша много в сценарно отношение, филмът не е ЧАК толкова зле. Имам чувството че Нолан е имал две-три идеи за сценария, като накрая е събрал всичко на куп и ги е пуснал като едно цяло. Слабите моменти вече бяха дискутирани, така че не смятам да задълбавам в тях всеки който вече е гледал филма и е над 12 ги е видял.

Единственото с което не съм съгласен е общото мнение за персонажа на Бейн. Не знам дали е от звука в аймакса, но на мен страшно много ми допаднаха визията и гласа му. Писнало ми е от лоши персонажи които винаги звучат по един и същи гърлено-мачовски начин и поне на мен този странен металически глас който вади тази грамада от мускули ми допадна много.

Обща оценка някъде около 7/10.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jul 29, 2012 3:27 pm

Странно е, че тук чак толкова не сте го харесали. Иначе по-противоречиви мнения за филм до сега, през живота си, не съм чувал. Някои са тотално влюбени, други го мразят до дъното на душата си. Странно. Винаги ги има двата полюса, но обикновено едно мнение преобладава.
Хайде сега, и аз бях ЛЕКО разочарован и филма не ми хареса толкова много, колкото очаквах, но въпреки това лентата е много добра. Имаше някакви доста неадекватни моменти, монтажа беше откровено зле и имах чувството, че е малко претупана и ръшната цялата работа, за сметка на някои тотално излишни сцени. Друго, което не ми хареса е музиката, която почти липсваше. Сега като се загледам доста минуси станаха, но въпреки това излязох с усмивка и хубаво впечатление от киносалона. Не на нивото на Престиж, Генезис и втория Батман, но пак е хубав филм.
8/10
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 29, 2012 8:52 pm

Данте, само не каза какво точно ти е харесало, за да го смяташ за много добър филм. Персонажите, историята, екшъна, визията, хумора (шегувам се за последното)?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 29, 2012 9:31 pm

На мен ми хареса страшно много. Нямах и големи очаквания де, заради предишния бълвоч. Но филмът се оказа солиден от до. Щеше ми се да има повечко матриал с Жената котка(а бях много скептичен към Хатауей), както и Батманчо. Също ме подразни гласчето на Батс когато
Spoiler: show
разпитваше Бейн към края на филма, звучеше точно, като в пародията с Жокера
, но като цяло нищо друго. С огромно удоволствие бих платил да го гледам още няколко пъти, стига да имах нужното свободно време.

Тъй де, за нещастие няма да съм част от снобщината, която се вихри в тази тема. :lol: Макар, че предишният черен рицар, първото гледане ми се стори много арно, в последствие ми засмърдя мощно.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jul 29, 2012 10:37 pm

Тролваш ли небрежно?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 29, 2012 10:56 pm

Може би тролвам, обаче само себе си. Yep. Надявам се не се чувстваш засегнат?

Редовните писачи тук мога само да критикувам. Защото от коментарите на някои хора човек ще рече, че този филм е самото дъно. Накарахте ме да вляза в кино салона с бонус негативизъм, а почти нищо от глупостите изписани тук не се оказа вярно. Не че е изненадващо, все пак семейна солидарност, в последствие и форумна солидарност(старо къмюнити сте) и нещата се наслагват. Би било хубаво този хейт да е плод на някакъв солиден елитаризъм, а не на факта, че наистина намирате филма за толкова отвратителен.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jul 29, 2012 10:59 pm

So you can polish a turd. And this one is polished to brilliance.

7/10 - ужасно разкъсан, водещ те за ръчичка и просто тъп. Бахти Гари Олдман и Робин ми бяха по интересни. Бейн беше ок, но за скапана кауза. Ан хатауей беше жената кравешки поглед.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests