Joss Whedon's "The Avengers"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Joss Whedon's "The Avengers"

Post by Roland » Sat May 05, 2012 8:31 pm

Image


Знам, че някой може да се издразни от името пред заглавието, но този филм е до такава степен постижение конкретно на Уидън, че просто нямаше как да не го сложа. The Avengers за мен е безапелационно най-добрият супергеройски филм евър и още не мога да се отърся от абсолютния нърдгазъм, който ми докара.

Ревю в блога
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat May 05, 2012 9:24 pm

Аз още във Вторник го гледах. Разкошен е.
Страхотен като филм, страхотен като комиксов филм, страхотен като Авенджър-сов комиксов филм. Всичко, което някога съм искал да видя от Авенджърс филм, е там, че и повече. Обединява героизма от класическите Авенджърс комикси на Роб Томас и Стив Енджълхарт, има ги междуличностните конфликти на Марк Милър, има ги грандиозните екшън сцени на Бендис. И се взимат точно най-добрите страни от тези автори, а минусите им са неутрализирани. Въобще всичко яко, което може да се направи с Авенджърс, Уидън го прави. Адски съм доволен.
Всичките актьори са на ниво, но Марк Ръфало и Скарлет Йохансон са просто безгрешни. То отделно, че Хълк и Блек Уидоу за първи път са толкова правилно написани, ама и играта си е разбиваща.

Просто така трябва да се правят супергеройски филми - да са епични и героични, с прекрасен диалог и могъщ екшън. Като го гледах направо имах чувството, че чета комикс.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat May 05, 2012 11:43 pm

съмнявам се че в моята лична класация ще измести watchman и dark knight, но така и така аз не очаквам много от екранизации по Marvel... За мен някак си DC universe е лейбъла където повече попадам в таргета аудиторията им

Не че ще е лош де, но очаквам и да не е нищо особено, да не говорим че и нямам избор и мога да го гледам само на 3Д, което определено не долюбвам
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 06, 2012 12:01 am

3D-то не е модерно да се хейти вече къмто 3-4 години, но как да е. За мен тоя филм има тройно по-малко претенция от двата, които си споменал, и ми донесе тройно по-голям кеф.[/i]
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun May 06, 2012 12:14 am

Много як. И мене ме изкефи супер много. Но не колкото филмите по Батман.
A това, че някой не обича 3D, не означава, че го "хейти". Мен лично също супер много ме дразни, най-малкото съм с очила и 3D цайсите по едно време си стават нетърпими.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 06, 2012 1:32 am

Мда, 3Дто на мен също ми е хипер неудобно (щото вече си имам едни очила). А това че във филмите, които досега съм гледал така, е супер безмислено си е направо за отделна тема.

В тоя ред на мисли Avengers само в 3Д (и imax) ли се прожектира по нашенските екрани?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 06, 2012 2:24 am

Тука си е във всички варианти.

И оттук нататък няма да отговарям на коментари за 3д, и ще замоля да не се спами темата (ако някой му се дискутира, да пусне нова тема), но поне за мен предимствата на модерното 3D (използвано за придаване на ДЪЛБОЧИНА, вместо на неща, стърчащи от екрана) са безспорни. Не си личат толкова и затова хората напоследък се оплакват, че нямало разлика. Но разлика има, ако сравниш две сцени с и без него.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun May 06, 2012 2:53 am

Е хайде стига. Тука 3д-то е някъде малко над Clash of the Titans като качество. Което е дъното, ако някой се чуди. Досега не е имало 3д, правено на пост, което да не е блатантен рип-офф. Това не прави изключение. Хем на Имакс го гледах, барем даде някъв бонус. Нъц. Да вземат да вдигнат цените на 2д билетите до тези на 3д, та да се престане с това безсрамно скапване на картинката с цел по-голяма пачка.

Филмът е приличен иначе. Някъде около нивото на първия Айрън Мен. Сигурно е доста кофти Майкъл Бей да направи кажи-речи същата напаст една година преди теб де.

А Уидън феновете по-добре да ходят да гледат Кабинката в гората. Better value for money.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 06, 2012 2:59 am

Глупости. Но точно пък с теб да споря... ае не...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 06, 2012 4:00 am

В Щатско може да го има и в стандартно 2D, но тук като гледам милите родни разпространители са спестили тази екстра. Дано го пуснат по някое време.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 06, 2012 7:21 am

Е днеска е масовата премиера ;). Като гледам и извън аймакса ще да е с цайси.

Аз лично бих боднал тая в 22:50 в аймакса ако не ме домързи най-вероятно да се дигна на кино. :roll:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun May 06, 2012 8:23 am

Абе най-редно е човек да може да избере дали да ходи на 3Д или не. А нашите кина просто ни лишават от този избор в името на по-голяма печалба и съответно хората с право се настройват допълнително срещу 3Д-то.
И на мен принципно никак не ми е приятно гледането на 3Д, защото проклетите тъмни очила затъмняват оригиналните цветове на филма. С малко, но го затъмняват и мен това ме побърква. Аз ходя на 3Д само в Мол София, защото там очилата са една идейка по-слабо затъмняващи в сравнение с тези в Арената, но пак звездата на Капитан Америка не е чисто бяла, а няква сивкава и това ме нерви зврески. И по време на филма си смъквам за малко очилата и виждам на екрана светли и ярки цветове, на които мога да се любувам само за няколко откъслечни секунди.

Но все пак самото 3Д точно в този филм ми хареса, хубаво беше направено. По-яко отколкото в Тор и Капитана, несъмнено.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun May 06, 2012 9:53 am

Ех, къде е Силвърът, отдавна не е имало филмова патаклама. :lol:
Ах, каква пропиляна възможност. Така и така събраха де що има нарисувана марвълска издънка със супер сили, поне да ги бяха гръмнали вкупом, докато се чекнат пред въртящата се камера на пъпа на Манхатън... Ясно е, че Отмъстителите е безбрежно тъп, та въпросът по-скоро е как стои спрямо себеподобните си.
http://you-deserve-this.blogspot.com/20 ... -post.html
(реших да не го чета след това)

Аз очаквам филмът да ми хареса.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 06, 2012 11:16 am

Аз чакам новият мол в Бургас да отвори и да го гледам на читаво кино. Сигурен съм, че много ще ми хареса, но се съмнявам да ми хареса повече от Watchmen. Стискам палци да има нормални прожекции.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 06, 2012 8:30 pm

Ок, ето го. :)

3Д-то на Авенджърите е наистина сред най-скапаните пост-конвертирани, които съм гледал. Има поне десет места където след внезапни кътове очите ти се връзват на фльонга, защото някой е омазал перспективите. В останалата част пък просто не личи да има каквото и да било 3D.

Иначе на мен ми хареса малко повече, отколкото не ми хареса, ама нека не се лъжем - говорим си за някво детско по комикс. Ако сложим в единия край на скалата Неуязвимият, после Тъмния рицар, после Батманите на Бъртън, а в другия край - Батман и Робин, после Тор, после втория Хълк и т.н., то тази отмъстителна сбирщина си каца баш по средата (и с приличната работа, която Уидън е свършил като сценарист, и с пропиления потенциал като режисьор).

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 70 guests