Prometheus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jun 03, 2012 4:19 am

Както обикновено, ако почнеш повече да гледаш филмите, отколкото да душиш около тях, ще е по-интересно.

О, да, сега направи сравнителен анализ, за да лъсне всичко. :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 03, 2012 6:23 pm

Silver wrote:Btw: Шарлийз прави най-дърварската си роля до момента, а Фасбендър е в толкова Джъд-Лоу-mode, че не знам как някой може да намери нещо интересно там.
И пак е най-малко дърварска от целия каст.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jun 04, 2012 11:06 am

Amikae wrote:
Silver wrote:Btw: Шарлийз прави най-дърварската си роля до момента, а Фасбендър е в толкова Джъд-Лоу-mode, че не знам как някой може да намери нещо интересно там.
И пак е най-малко дърварска от целия каст.
То какъв въобще беше смисълът от нейния персонаж?

Интересно Емпайър и Гардиън как са ги сметнали тия три от пет звездички. Той даже не е и точно глупав филм, просто е покъртително безсмислен. И абсолютно измит откъм каквато и да е амбиция, дори визуална. При все свръхмащабния сетдизайн и фойерверките, няма нищо запомнящо се на ниво концепция. Разбира се, нали е Ридли, по някоя картинка тук-там, като тая в началото с човечето и морето, са известна компенсация за съществуването му изобщо.
И тия абсурдни напъни за дълбочина – пък Прометей, пък кръстове, пък твореца на творците и творението на творенията... не знам, човекът явно е изкукуригал и вече изобщо не му дреме под каква дивотия си слага името, стига да му дава възможност да си развихри технологичните бравури.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Jun 04, 2012 12:09 pm

Първият ксеноморф във вселената се споунва от следната поредица екшъни:
Spoiler: show
1) Некъв пич пие капка мърдащо черно ейлиънско био-оръжие.
2) Неквият пич, преди да даде фира, забива докторица.
3) Докторицата си вади от корема зъл ейлиънски мини октопод.
4) Преждевременно абортираният ейлиънски зъл мини октопод нараства до гигантски размери (явно с неконтролирано клетъчно делене), бидейки заключен в лаборатория.
5) Злият ейлиънски гигантски октопод инфестира суперчовек (спейс джоки).
6) От корема на трупа на суперчовека се пръква адълт ксеноморф.
лолуот?
за мен класиката яйце-фейсхъгър-честбърстър, мерси.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jun 04, 2012 2:53 pm

А горният заспойлен сикуънс бива дори надминат по вдъхновение от факта, че
Spoiler: show
суперкомплицираната машина за хирургически операции е... само за мъже
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 04, 2012 3:02 pm

Гледахме го в петък. Единствено позитивно, което мога да кажа е, че имаше няколко красиви гледки и като цяло първите 10 минути бяха хубава завръзка.

Пействам си мнението от Форплей за останалата трагична част след тези 10 минути:

Гледах го и аз днес, съвсем накратко, че заспивам - eye candy има (горе-долу единственото радващо във филма нещо за мен), но просто сценарият е такава мозъчна смърт, че в един момент буквално се почувствах обиден като зрител, че ми се предлага такава концентрирана порция фабулни говна (то бива недомислици, ама някои сцени буквално са АЛОГИЧНИ, толкова е зле) с чак такава банална предсказуемост. Очакванията ми бяха умерени, но филмът е много под тях дори.

Искрено ме досмешава, че бил най-силен за тази година до момента, ще спомена само примерно Cabin in the Woods, който въпреки пародийния си тон слага претенциозната чекия Прометей в малкото си джобче без особено много напъване.

И на Линделоф трябва да му бъде насилствено забранено да се доближава до писане на какъвто и да било сценарий, включително такъв за реклама на проспанол уно.

Наистина пропуснете, буквално е 12 лева на вятъра, лично за мен.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 04, 2012 8:48 pm

Muad_Dib wrote:Наистина пропуснете, буквално е 12 лева на вятъра, лично за мен.
ОК, значи добавям 3 лв. и си взимам някоя част от Песента на английски от Васил при следващо минаване, благодаря за потвържденията и на тая страница на извода ми на негледал, че филмът май е като блондинка от виц. :mrgreen:

А гласят трилогия, доколкото чувам...................
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 04, 2012 8:55 pm

Абе трилогия няма да откажа, защото колкото и да е зле, не е зле колкото последните AvP/Predators. А аз си имам глад за тоя франчайз и това смръдливо филмче само успя да го разпали. Може пък да не са пълен фейлец следващите. Историята има някакъв потенциал, пък и путката не е лоша за ролята. Аре да ги мятат, че ми се гледа. :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 04, 2012 8:58 pm

Е, щом се стига до оправданието "все пак е по-добре от АвП-тата", ясна работа. :lol:
По-високи очаквания имах точно от Ридли Скот в тоя франчайз, ама греда.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 04, 2012 9:31 pm

Виж, филмът е зле, но е гледаем и ако си фен на Пришълеца, иди гледай. Не е ултра тъп, прилична залъгалка за феновете на франчайза е. Пък и като го гледаш можеш да си теорикрафтваш на спокойствие. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 04, 2012 9:40 pm

Хем зле, хем гледаем? Другите май са съгласни само с първото. :wink:
А залъгалка от тоя режисьор в тоя франчайз не ща, благодаря.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 04, 2012 9:51 pm

Не знаех, че двете взаимно се изключват. Просто казвам, че след като го гледах, колкото и да съм недоволен, не съжалявам. В крайна сметка след толкова години суша + разни потресаващи бози(AvP/Predators), т'ва си ми влезна прилично добре.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 04, 2012 10:04 pm

Ами хубаво, че не съжаляваш за дадените пари. :)

И специално за теб краят на мнението на Икаруса от форплей:
Финала е значително по-тъп от този на Mass Effect 3. Yes, it is possible...

съществува, има космос, има 3D. .. . - 3/10

Едит: Да, очаквах филма да е нищоособен и гледаем, или да е леко глупавичък. Гледам коментари, викам си - колко пък да е глупав...
Ебаси майката не е реално колко е глупав
:lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 04, 2012 10:07 pm

Измамихте ме, мошеници такива :lol: :lol: :lol:
Нищо общо няма с Лост, нищичко. Нито като дух, нито като настроение, нито като качество. И героите определено са по-зле от яките персонажи в новия Стар Трек :D

Първите петнайсет минути и последните десет имаха що-годе някакъв сюжет, нищо неземно, но поне някакъв. През цялото останало време обаче беше ужасна скука, не се издържаше…
Всичките там идеи за вярата наистина бяха супер буквални и повърхностни.
Spoiler: show
Ок, това в края ми допадна. Идеята за Създателите, които по някаква причина са преценили, че творението им не заслужава живот. Но тази идейчица по никакъв начин не оправдава два часа скука.
Откъм актьорска игра съм много доволен, но при такъв празен сюжет това не стига…
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 04, 2012 10:09 pm

Леле, и Докторът не го хареса!!! :lol: По-зле от Лоста значи. :shock: :lol:

Иначе за чакащите режисьорска версия, която да направи филма по-смислен:
[Question] You’re known for releasing a director’s cut. Are we going to see a Prometheus director’s cut when this comes to DVD?

[Ridley Scott] No, I think this is a good length. But that said, I think that now the fashion of actually putting out a couple of discs is here to stay, which will comfort you on all other kinds of conversation about how the movie was made. All you’ll really do is see extended scenes in the menu. Other that that I think this is a pretty good length, the dynamics are about right
Курец. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 44 guests