Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sun Dec 16, 2018 12:37 pm

Начи аз далеч не съм над неща като да оценяваш даден филм по физиката на Майкъл би жордан (пичът е гифт ту мейнкайнд, препоръчвам интервюто му при грехъм нортън), но в такъв случай Creed 2 трябва да ти е филмът на годината. Вземи влачи някаква консистенция в мненията си. :blabla:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sun Dec 16, 2018 8:48 pm

Reading comprehension much? Аз говоря за анимация, тоя ми приказва за голи мъже...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Dec 17, 2018 8:16 am

Он вика fight me, надявам се иронично, и не разбира, че му се отвръща с абсолютна неебателност. роли, отново, не бъди бот.

Как да е, Аквамен ис дъ риъл диъл. Най-кадърното нещо на деце, след мъж от стоманя. Ефектите са в пъти по-добре от това, дето беше на трейлъра, ама може и 3д-цайсите да ги крият недостатъците, щото все още тридето е тъмен кошмар. Много красив филм, нон стоп действие, наясно е от самото начало какво е и доставя с кофите. А като епика и размах ака връз всичкото комикс шитня взети заедно. Всичко е огромно, океан все пак, чувството за мащаб е заковано, финалът е Лукас на стероиди и като цяло изрива. С други думи друго си е като истински режисьор ръководи такъв тип филм. Сигурно от втория хелбой 2 не са правили нещо такова, дето с кеф да го гледаш. На неговия фон тъпотиите на марвел изглеждта още повече като недодялан телевизионен сериал от едно време. Звукът е масивен.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sat Dec 22, 2018 5:52 pm

Гледах "Венъм" и аз най-после. Ами, не е пълна помия, което ми дойде почти неочаквано, но определено не е добър филм. Взимам го пред "Черната пантера", разбира се :mrgreen: Обаче това не е кой знае какво постижение. Липсата на кръв бърка в здравето на моменти, макар че екшънът работи. Сценарият далеч не е на ниво, първата третина на филма е някакъв постоянен инфодъмп, а по-натам е по-добре само защото Венъм е сравнително забавен образ.

"Маугли" на Анди Съркис е доста готин обаче:
https://www.imdb.com/title/tt2388771/
Лицата на животните са малко прекалено човешки, което в началото създава странно впечатление, а и очевидно са моделирани по актьорите, които ги играят. Някои сцени са си направо плашещи, та филмът определено не е за малки деца. Препоръчвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Tue Dec 25, 2018 11:43 pm

"Cast a Deadly Spell":
https://www.imdb.com/title/tt0101550/
Мисля, че съм го гледал и в началото на миналото десетилетие по БиТиВи под заглавието "Смъртоносно заклинание" - само че помнех само проклетите гремлини от тогава. Филмът е абсолютно откачен. Не познавам изобщо работите на Лъвкрафт, на които тук се отдава почит и към които има купища препратки, обаче сам по себе си е изключително приятна хорър-фентъзи-комедия-детективска мистерия, ситуирана в алтернативен Лос Анджелис от края на четирийсетте, където всеки, освен главния герой, използва магия за какво ли не - защита, нападение, палене на цигари... Мафиотските босове изпращат срещу разни герои зомбита, гаргойли и демони. Красивичко, макар че ефектите му са доста остарели. Героите са готини. Джулиан Мур на млади години... Трябва да гледам и продължението сега, макар че едва ли е толкова яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Wed Dec 26, 2018 5:47 pm

Покрай коледната ваканция гледах малко филми от backlog-а за лаптоп.

The Great Wall - готино е как са вплели традиционното китайско изкуство в образа на демоните, а и винаги съм навит да гледам епични защитни съоръжения TM със вградени мечове в стените, артилерия и тн. Готинко по един детински начин. Филмът иначе е мех, става за едно гледане на лаптоп.
6/10

Fantastic Beasts and Where to Find Them - доста оригинален подход да направят главната мисия на героя нещо несвързано с главния plot на цялото произведение. Определено най-силния плюс на филмето е как Еди Редмейн си се разхождаше из града да търси магически животни като някакъв модерен mr. Magoo и не даваше и пукната пара за поредното спасяване на света. Някои от чудовищата също бяха куул, така че му пиша положително оценка, нищо че е един такъв ненужен. Нямам търпениe да се разочаровам от двойката.
6/10

Pacific Rim Uprising - CGI-а и екшън режисурата са поели основния удар на проклятието b-grade sequel. Роботите приличаха по-скоро на power ranger зордове отколкото на гигантските машини от метал с гигантски тонаж и гигантска физика от единицата. В повечето бойни сцени имаше явно видими inconsistency-та като промяна на големината на обекти от една сцена в друга или промяна на физичните правила при колизии със сгради. Историята също е b-grade, не че единицата беше връх на разказвачеството де, но поне не приличаше на посредствен марвел филм като Uprising. Слабичко, но пък беше забавен и не се влачеше.
7/10

xXx Return of Xander Cage - христоматиен пример за филм с изкуствено занижени оценки от хора, които не го разбират и не знаят какво прави филми като този яки. Час и половина трейлър на екстермните спортове. Пародия на 90-тарски екшън. Портфолио видео за кариерата на Вин Дизел. Той е всичко това и повече. В AA-movie space-а трябва да се правят повече такива филми и по-малко Pacific Rim Uprising.
7/10

Anon - Андрю Никол продължава с тенденцията да прави приятни интелектуални екшъни, които обаче не са нищо особено. Този толкова прилича на feature length епизод сериала Black Mirror, че граничи с плагиатство. От целия филм най ми хареса визията на бъдещия AR overlay. Семпъл и ненабиващ се, за да може все пак да се чете лесно без да кара хората да си инсталират Ad-Block в очния нерв. Историята се поразпадна във втората половина като решиха, че е време да извадят големите разкрития, но все пак филмът си остава приятно прекарани 2 часа. Определено подобрение спрямо In Time. Допълнителен плюс му пиша за циците, които се развяваха отвреме навреме.
6.5/10

Killing Gunther - тука нещо аз не бях разбрал какво ще гледам. Очаквах стандартен екшън с Арнолд Шварценегер. Оказа се What We Do In The Shadows like fake documentary комедия с някакъв пич от SNL. Започна интересно, но много бързо им свършиха идеите и забозя. Арнолд беше супер, но имаше много малко сцени.
5/10

Mute - спиритуалното продължение на Moon. Еми, не става. Опитали са се да постигнат Blade Runner визия на бюджет, но вместо това се е получила манджа с грозде от противоречащи си стилове. Историята е мислена за черна комедия тип Гепи и чак след години са я адаптирали в киберпънк трилър, заради което нито един елемент не работи както трябва с останалите. Героите правят каквото там правят просто защото така. Протагонистът е дърво без грам харизма или идея какво прави във филма. Екшънът е по-зле от този в случайно youtube видео. Абе всъщност знаете ли какво. Точно на това ми прилича Mute. На youtube short film от типа, който правят Rocket Jump или Corridor Digital.
4/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Fri Dec 28, 2018 10:17 pm

Happytime Murders - Мелиса Макарти и куклите на Джим Хенсън в нещо като версия за възрастни комедия с няколко момента на смях (повечето видяни на трейлъра) и толкова. Тази дама Макарти във всичките си филми прави една и съща роля и тук не е по-различно, май повече ми допадна образа на детектива, който беше кукла, доста по-интересен ми беше от живите герои в целия филм, докарваше го малко като модерен ФИлип Марлоу. Иначе сюжета е безумен, но става за едно гледане.

РусалкаМен - много ме израдва, честно да си кажа, един от 4-те филма на DC които са ми допаднали, тотално заебава мрачния тон наложен от предните филми и ни показва един Джейсън Момоа, който си изигра ролята идеално от-до, имаше епика, ефектни сцени, но една от тях беше доста мешана и трудно различавах какво се случва на екрана, но извън това, доста приличен филм като такъв по комиксов герой. Забавен, с колоритни герои (Долф Лундгрен ме попиля от смях като го видях), екшъна си го биваше определено, напомни на Човекът-Мравуняк по стил и изпълнение. Палци горе от мен.

Crimes of Grindelwald - ами първият филм (слухове за пет такива) ми хареса доста, държеше стабилно качеството и се вписваше във вселената на Хари Потър филмите, този тук нещо го бяха омазали, като че ли са се опитали да наблъскат 3 филма в един и прекалено мнгоо сюжети в 2 часа времетраене.

Прекалено бързо преместиха фокуса от пътешествията на Нют Скамандър в търсене на фантастични животни в преследване и задържане на злия Гриндълуолд. Влязоха в познатите води на магоьсническия свят срещу Голямото Зло и в някои сцени лъхаше на копиране тип Хари Потър срещу Волдемор. Можеха не толкова бързо да сменят темпото на филма, ако наистина имат планове за още 3, не знам какво ще направят за да поддържат интереса, а да не е само вид "нашите се гонят с лошия и чакат Дъмбълдор да дойде", че иначе ще е тъпо.

То е ясно, че последния филм ще е дуела между двамата, ама можеха да поизчакат малко или да разделят сюжетните линии тук в поне два филма, че така малко го претупаха. Някои неща не ги схванах съвсем и се надявам да бъдат по-подробно обяснени в следващите филми от поредицата, че така малко го затлачиха. И нямаше чак толкова фантастични животни като в първия филм, затова оставих само подзаглавието.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Sat Dec 29, 2018 12:25 am

Daddy's Home Two
Първият беше тотална чикия и по принцип никога не бих се навил да гледам втората част, но по Коледа хората се отпускат и гледат всякакви "коледни" чикии. :lol: А и деданги Мел чупи с харизма.

Clear History
Тиви муви, продукция на ХъБъОу. Страшно духовити диалози, неспирен смях и един страхотно-страхотен Лари Дейвид. Отдавна не бях гледал непросташка комедия, изобилстваща с неклиширан хумор. Чудесен филм!

Chasing Amy
Колкото и да харесвам адски много всичко на Кевин Смит до "Clerks II", Ейми-то си остава най-добрият му филм. За двадесет години не е остарял и на йота, и доставя същото удоволствие от гледането му, както когато беше за първи път.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Fri Jan 04, 2019 9:53 pm

Епичен беше тоя Астерикс :) знам, че едва ли има кой да го гледа тука, но да си кажа. Много завидно бяха хванали хумора на комиксите тоя път.
This is it. Ground zero.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by aiva » Fri Jan 04, 2019 10:25 pm

Bad Times at the El Royale.. очите ми останаха в една определена сцена :heart: но и останалото от филма е доста добро.

Иначе напоследък каквото и да гледам, все е по 2 часа и 20 мин, това е стандартния формат в момента явно. Не знам, на мен ми идва малко много това и не мисля, че абсолютно всяка лента има с какво да запълни това времетраене. Дори не се сещам кога за последно гледах нов филм под 2 часа..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Fri Jan 04, 2019 10:43 pm

aiva wrote:
Fri Jan 04, 2019 10:25 pm
Bad Times at the El Royale.. очите ми останаха в една определена сцена :heart: но и останалото от филма е доста добро.

Иначе напоследък каквото и да гледам, все е по 2 часа и 20 мин, това е стандартния формат в момента явно. Не знам, на мен ми идва малко много това и не мисля, че абсолютно всяка лента има с какво да запълни това времетраене. Дори не се сещам кога за последно гледах нов филм под 2 часа..
Мен пък ми се струва, че тая година се поуспокоиха с времетраенето. Май само Авенджърите и Аквамен бяха над 2 часа. Дори Лигата беше под 2.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by aiva » Fri Jan 04, 2019 11:40 pm

Според google не са чак толкова малко филмите над 2ч от последната година, но to be fair на мен повечето от тях ми се стpупаха да ги гледам в последните един-два месеца, та може и за това да съм с такова впечатление :roll:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Sun Jan 06, 2019 12:03 pm

Bad Times at El Royale се оказа същото разочарование като Baby Driver. Филмът вървеше добре в началото, докато обръщаха повече внимание на персонажа на Джон Хам, но оттам насетне закопа надолу. Режисьорски и сценарно се дъни.

Има един сръбски филм, Tockovi, който горе-долу е със същия сюжет - силно препоръчвам. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Jan 07, 2019 1:18 pm

ваканционен шит лист - мноо неща изгледах, забравих повечето, ама да опитаме:

Jigsaw - единствената хорър поредица, дето реално не си загуби нивото, добри актьори, врътката е ок, задоволителен финал като ти се нареди пъзелът в главата (не че е сложен, ама е приятен), кратко, дейно, не ти губи времето, иска да те забавлява. Бива. Имаше и един-два сиви момента, т.е. никой не е баш на нивото на джигсола, дори като го копират, което е яка идея. Доволни 90 минути.

Leatherface - е обратното на горното, демек е абсолютно ненужна леш. Тексаско клане си остава сигурно най-злополучната поредица, ама това, особено идващо от режисьорите на великолепния вренски Inside, e отвъд обидно. Тъпо, скучно, вяло, с красив ледърфейс да го еа, напълно съсипваща цялата мистерия около семейството история и най-ужасното представление на лили колинс евър. Поне кръвта не беше дигитална. В този филм нищо не работи или да предизвиква интерес. Мъка и скука.

The Night Comes for Us
- ако има човек, останал, който да не оценява колко добър всъщност е The Raid, тая кочина ще му помогне. Боен филм, който се дъни, където не трябва. В хореографията. Отворени пространства, а лошите подскачат отстрани и идват един след друг, замахват от на макя си шушоние, за да бъдат лесно парирани, освен това са тромави и каскадите са толкова отиграни, че убиват какъвто и да е съспенс. За филм, който очевидно е много скъп, това са прегрешния отвъд допустимите. И явно са били наясно, защото компенсират с безумно количество кръв и доста иновативна работа с камерата. Ама язък. Язък за толкова талант и пари. Поне финалното кечене между Joe Taslim и Iko Uwais е приятно. Но се дължи повече на кои са тези двамата. И пак е редно да се спомене, това нешо е много кърваво, на моменти гони Braindead количества червена боя и карантия.

the wailing - очаквано най-хубавото беше корейско. 2.5 часа филм, дето мина като 5 минути. За 8 милиона бюджет е заснет и изигран по-добре от всичко холивудско, не преувеличавам. Корейската школа просто е друга класа. Тежест, паметни персонажи и сцени, някак си тия хора умеят да поставят нещата на правилното място. Страхотен филм, с най-добрата сцена на екзорсизъм, която идва от нищото въпреки един час подготовка за нея. Неочаквана простотия е като се стигне до нея, дори и човек да е запознат с шаманизъм и пр. дебилщини. Начинът, по който ти е представена е чуден. Страхотен филм, доставен от хора, които са твърде наясно колко са кадърни. Цялото нещо е един постоянен флекс и кара конкуренцията да изглежда лабава.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by termit » Mon Jan 07, 2019 5:25 pm

Аз изгледах Alien: Covenant. Този филм трябва да го прекръстят на От глупав по-глупав: Darwin Awards Edition. Толкова малоумни персонажи на едно място не съм виждал от не помня кога, честно. Как може всяко решение, което взема тоя екипаж, да е самоубийствено като на леминг (от играта, де, не истинските, които всъщност не скачат от скали)? Кой и с какъв акъл е одобрил тоя сценарий? Какво за бога е станало с Ридли Скот :<
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests