Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Fri Mar 15, 2019 1:55 pm

Спор няма, Родригез знае как да режисира екшън.

Това, че в оригинала второстепенните чиляци са чиляци :hihi: , не означава че в киното ще работи - даже повече се набива на очи :spite: , колко зле са нещата. Валц, Конъли и Али бяха потресаващи, но не колкото малкия хленчещ чиляк, който беше марианската падина.

Най-смехотворна ми бе сцената, която показваше причината за разрива на взаимоотношенията между Валц и Конъли - те тава вече бе повърня. :vomit:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Yan » Mon Mar 18, 2019 12:47 am

Гледахме Аквамен. Бая тъп филм. И чарът на Момоа не помага особено. Иначе шаренийка, лафчета. Вероятно най-приемливото от DC на голям екран от втория Батман на Нолан насам, но тя летвата е толкова ниска там, че не е трудно. Амбър Хърд демонстрира таланта на студентка от НАТФИЗ, въобще Джонито какво е видял в нея не ми е ясно.
6/10 щото след Justice League и Suicide Squad критериите ми са много занижени.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Wed Mar 20, 2019 1:17 am

Мързи ме да обяснявам, защо Капитан МарвЕл е изключително тъп филм. :ninja:

Най-хубавото нещо в него е Бен Менделсон, а най-злето - Бри Ларсон. Положителни точки за момичето, което искаше да изпрати майка си в космоса, да се пуца с идзвъндземни (най-лейм начинът да утепеш макя си, но тя пък се върза; евала на чиляка).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Wed Mar 20, 2019 5:28 pm

Moridin wrote:
Sat Mar 09, 2019 9:42 am
https://www.cheatsheet.com/entertainmen ... more.html/

Вчера пробвахме да гледаме Equilibirum, за който си спомням много хайп навремето, ама честно казано е доста посредствен.
Та горното ми попадна, докато се опитвах да разбера защо хората толкова се кефят на тоя филм
Equilibirum е някакъв вид протич на 1984, но с по различен ситуационен сюжет и обратен край. Би трябвало да е сред запомнящите се заглавия за всеки харесваш качествен сай фай. Куца с ефектите, реално е някъде десетилетие май по-късно от Т2, а спец ефектите му са назад.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Wed Mar 20, 2019 5:52 pm

"Еквилибриум" е филм, който много харесвах, когато бях на седемнайсет, ама сега, честно казано, не знам дали бих го сложил над другия шедьовър на същия режисьор - "Един луд кучи син" с Брайън Босуърт:
https://www.imdb.com/title/tt0113999/
Него пък много го харесвах, когато бях на десет и го даваха по двайсет пъти на седмица по няколко телевизии. Преди време го гледах, за да му се насладя най-после и без дублаж. Хареса ми :shock: Носталгично такова, ама българските дублажисти май са вдигнали нивото на актьорската игра.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Wed Mar 20, 2019 6:23 pm

Дууууууууде, един луд кучи син беше ебаси хита у селската видеотека, в търсене на култов мега мъжки екшън за истински мъже с бащата му гледахме вехаес кутийката и си казахме е те тва е. Нищо не помня от тоя филм освен заглавието. Нещо като Човекът рак от марс (дотолкова, че не знам дали това е наистина филм). Ма па помня, че около тия филми с брачедките подбарахме Робо Джокс или нещо такова и само помня, че мацката (май единствената у филма) влезна по гол задник в мъжката баня... май :lol:
Големи времена и големи филмове набарахме от селската видеотека

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Thu Mar 21, 2019 10:40 pm

Happy Death Day се оказа доста приятна Groundhog day-slasher-with cardiо чикия. :lol: Гледам, че двойката продължават да я дават по кината и ще взема да се метна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Thu Mar 21, 2019 11:13 pm

ебем го у слашера, пеге тринайска, скипвам с мощ :ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by The Dragon » Thu Mar 21, 2019 11:39 pm

coldie wrote:
Wed Mar 20, 2019 5:28 pm

Equilibirum е някакъв вид протич на 1984, но с по различен ситуационен сюжет и обратен край. Би трябвало да е сред запомнящите се заглавия за всеки харесваш качествен сай фай. Куца с ефектите, реално е някъде десетилетие май по-късно от Т2, а спец ефектите му са назад.
Фаренхайт 451. Има и други известни антиутопии освен 1984.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Fri Mar 22, 2019 8:28 am

трубадур wrote:
Thu Mar 21, 2019 11:13 pm
ебем го у слашера, пеге тринайска, скипвам с мощ :ninja:
:lol: Да, забравих да го спомена. Въпреки, че е на Blumhouse, по-скоро е комедия. Не е кой знае какво, но става. Джесика Рот е готена.

Ако не друго, хонест трейлъро е бая смешен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Xellos » Fri Mar 22, 2019 5:21 pm

Нетфликса е голяма мания. Не съм им гигантски фен, ма филмето за MotleyCrue не е по зле от бохемската. :roll:

The Dirt - https://www.youtube.com/watch?v=-NOp5ROn1HE
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Fri Mar 22, 2019 7:00 pm

The Dragon wrote:
Thu Mar 21, 2019 11:39 pm
coldie wrote:
Wed Mar 20, 2019 5:28 pm

Equilibirum е някакъв вид протич на 1984, но с по различен ситуационен сюжет и обратен край. Би трябвало да е сред запомнящите се заглавия за всеки харесваш качествен сай фай. Куца с ефектите, реално е някъде десетилетие май по-късно от Т2, а спец ефектите му са назад.
Фаренхайт 451. Има и други известни антиутопии освен 1984.
Може и на него, и по-скоро микс между двете, но ти какво опитваш да покажеш. Но все пак освен финала доста повече прилича на 1984. И като сте толкова против конпиративните теории ми кажете, защо този еталон във фантастиката няма модерна екранизация? 451 наскоро го направиха.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Yan » Sun Mar 24, 2019 11:03 pm

Captain Marvel беше изненадващо приятен. 8/10
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by TheGrimReaper » Tue Mar 26, 2019 11:49 am

Изгледах и аз най-накрая Spiderman into the Spiderverse и трябва да призная, че много добре им се е получило, анимацията беше супер, сюжета на високо ниво, малко лошите бяха едни такива безлични и само щриховани за цвят, но всичко останало беше бонбон. Ще се вземе за колекцията определено.

Mary Poppins Returns - Емили Блънт ми допада и като жена и като актриса, та реших да гледам този мюзикъл въпреки, че не харесвам оригинала с Джули Андрюс (но пък Saving Mr. Banks ми хареса много), но този път бях приятно изненадан, песните на Лин Мануел Миранда бяха много добре втъкани в основната линия, изпълненията на всички герои (включително и на децата) бяха супер, Емили е изключително чаровна жена и тази роля ѝ пасна като ръкавица. Имаше и анимационна сцена, по подобие на оригинала, имаше и малко драма за цвят, но като цяло солиден филм.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by TheGrimReaper » Sat Mar 30, 2019 5:25 pm

Captain Marvel - след доста негативни коментари за този филм из нет пространството, реших да замъкна задника си до близкото кино и да видя аджеба за какво толкова иде реч. Ами напълно стандартен origin история се е получила, Бри не ме издразни с нейното изпълнение, направи си ролята, каза си нещата, опита се да играе малко, някъде ѝ се получаваше, някъде не чак толкова, но като цяло не видях нещо фрапиращо. Имаше си ефекти, като за филм от MCU, като адмирации получава CGI подмладяването на Сам Джаксън, агент Коулсън и Лий Пейс - постарали са се хората от екипа по специалните ефекти :)

Сцените с котката ме попиляха от смях, нямаше такава дебилщина, но се изкефих на макс, нямаше като че ли ясно изразен лош в този филм, нямаше дефинирано "зло" с което да се сбори Капитанката, но като за начало на нейната история съм доволен от видяното, повече ми хареса от първия Капитан Америка, първия Тор и Пантерката, но не може да се мери с първия Guardians of the Galaxy. Една идея по-слаб ми дойде от Доктор Стрейндж и Човекът-Мравуняк, но напълно приличен филм се е получил.

Последната сцена след всички надписи ме остави с доста въпроси и теории, които май ще се отразят на Ендгейм - ако някой може да ми я обясни в спойлер ще му бъда благодарен, че аз имам някакви догадки, но не знам доколко са правилни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests