Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Wed Jul 11, 2018 6:04 pm

Gringo - лековато филмче с известно количество умерена простотия и малко кървав финал, но става за убиване на времето, Чарлийз показа сладострастие и очевидно се е забавлявала в тази продукция :)

Logan's Lucky - много селяшка на вид комедия за обир по време на състезание от лигата на Кока Кола 600 изпълнено с брутално дебилни попадения от страна на Даниъл Крейг, Чайника Тейтъм и Адам Драйвър - странни роли, но изиграни добре като в съчетание с идиотските им изпълнения направиха добра комбинация през цялото време на филма. В типична Ocean's 11 fashion се разви финалната част с обяснението как точно са го направили, но на мен лично ми хареса.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Litz » Thu Jul 26, 2018 12:41 pm

Mamma Mia ми хареса като цяло. Лили Джеймс е божество. Но имаше епични фейлове като например:
Spoiler: show
Мацката е на малък гръцки остров и първият човек, който среща посред буря е английски красавец????


Тва и в първата част ме разби, но втф е протестантка да си кръщава детето в православен манастир да го еба???
Освен това много от сцените не бяха в Гърция, а съм сигурна, че е Хърватия.

А пичът, играещ младия Колин Фърт изглеждаше като Колин Фърт премазан с танк в лицето.

Но да повторя Лили Джеймс е богиня.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sun Jul 29, 2018 5:00 pm

Аз пък гледах "Ел Сид" най-после:
https://www.imdb.com/title/tt0054847/

Ами, абсурдно грандиозен е - почти всяка сцена е тъпкана със статисти, декорите са подчертано огромни и така нататък, снимано е с размах и, в цялост, визуално е един от по-радващите филми, които съм гледал в последно време, въпреки че годинките си му личат. Освен това, тук е и най-красивият рицарски двубой, който изобщо съм виждал. А и превземането на Валенсия е яко. Бен Юсуф е като изваден от пауър метъл песен и през цялото време го подкрепях. Битките са хубави, като изключим първия дуел, историята има огромен потенциал, обаче сценарият е лошо счупен на места - въпреки близо тричасовото времетраене на филма, твърде много ключови събития остават извън кадър. Чарлтън Хестън беше готин Ел Сид, обаче успя да си намери образа чак в последната третина на филма, а София Лорен демонстрира актьорския талант на що-годе красива и добре украсена коледна елха и това дърпа всички, с които дели сцени, надолу. Конят на Ел Сид беше по-добър актьор от нея, сериозно.
Доста приятен филм, като цяло, макар и нелишен от проблеми.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Mon Jul 30, 2018 12:02 pm

Един приятел доста ми нахайпи King Arthur Legend of the sword, като го обяви за филма на годината, онзи ден го изгледах, че стоеше на харда от доста време и въпреки, че имаше интересни похвати, традиционни за филм на Гай Ричи, не бих го нарекъл с такова гръмко име. Ефектите бяха на прилично ниво, другото беше добре сглобено на екран, съчетанието на музика с определени сцени подейства на адреналина в мен и като цяло добър филм се е получил, но все пак не нещо чак толкова грандиозно както ми го бяха представили :)

Попълних друг пропуск под формата на Sicario - напрегнато действие в един опасен свят, хареса ми, въпреки минималното количество екшън, последните 20 минути все едно бяха взето от някой стелт игра, но адски безскрупулен и брутален завършек, Бенисио дел Торо беше човек с мисия и такъв на който отмъщението кипеше под кожата му. Емили Блън беше добро попадение, макар че в този филм нейната роля беше повече като поддържаща, като един катализатор на самото действие, докато останалите изпълняваха мисията по свалянето на поредния наркобарон в Мексико. Солиден филм с доста реалистични нотки.

Resident Evil Vendetta - доста се изкефих на тази CGI анимация, като цяло всичките излезли досега са ми в пъти по-интересни от игралните версии със сухата скумрия Мила Йовович, тази не прави изключение и тук Leon е дефиницията на badass особено в сцената с крис Редфийлд, когато трябваше да прочистят един етаж със зомбита. Нивото на анимацията е доста добро, малко можеха да се постараят в лицевите анимации да паснат по-добре на речта, но като цяло съм доволен - кръв, зомбита, мутации, вируси и ще има продължение :)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed Aug 01, 2018 9:32 am

MI: Fallout е тотален шит. :vomit:

Харесвам всичките мисии досега, дори и двойката на Ву, и изключая единицата, която ми е най-любима, заради афинитета ми към Де Палма, смятам че петицата е най-добрата част от поредицата, защото тя винаги е била адреналинов екшън, а не шпионска. Гоуст Протокол го доказа, а Роуг Нейшън го затвърди.

Втората колаборация на Круз и Маккуори в сапунената поредица е пълна скръб. Отдавна не бях гледал толкова скучен, дълъг и тъп филм. Пред него, дори и трейлъра на Еквалайзъра цвай-ката изглежда сносен.


п.п. не съм сигурен, но предната част май си беше 2Д; 3Д-то на Фалуут-а е пълна скръб.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Delegat » Wed Aug 01, 2018 10:53 am

Не беше толкова лош като цяло, просто ненужно разтеглен, особено тая сцена накрая с хеликоптерите беше супер излишна.

Гледах вчера Mamma mia 2, страхотноразкошен от-до, за почитатели на АББА като мен е просто задължителен, по едно време даже почнах да припявам, въпреки, че не бях сам в киносалона :D

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed Aug 01, 2018 2:55 pm

Дюд, само като му видиш откриващата сцена, колко нелепа и ненужна е, ти става ясно какъв булшитец ще е филмът.
Всички герои, от-до, бяха безобразно съсипани, заедно със супер добрия лошковец от предната част, който ми е на едно ниво с на Хофман братчеда от 3-ката. Ваха ги сите. :ninja:

Целият филм беше със сюжет наподобяващ Трита Хикса, с разликата че Круз сам си прави сите безумни каскади. Евала, голям е и турбо откаченяк, но като филм Fallout е пълна скръб.


п.п. аз Мямя Мията съм я гледал бая пъти (Аббя фьен, тууу :mrgreen: ), та може да скокна на двойката, щом си я харесал. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Thu Aug 02, 2018 7:25 pm

Ant-Man & the Wasp - преди дост време го изгледах на киното и все забравям да пусна кратък коментар за филма: още от същото, в коловозите на първата част, както и очаквах, всичко си му беше в точни пропорции и за мен нямаше скучен момент. Да, не надгради с много историята на Човекът Мравуняк, но не беше и необходимо, ефектно, шарено приключение, което нямаше сериозния тон на последния Avengers, но не му и трябваше. Пол Ръд си играе добре ролята, Майкъл Дъглас и Мишел Пфайфър (бая сбръчкана беше) не дразнеха с прекалено дърташки присъствие, а Еванджелин Лили още от Хобит ми легна на сърцето, въпреки че тук изигра по-различна роля. но със същото студено приличие като на елфката си. Ще видим как ще се развият нещата в третата част (както може да се предполага) :)

MI: Fallout - като че ли ми дойде една идея по-слаб от предната част, малко като навързани екшън клипове ми се получи по едно време, въпреки старанието на Том Круз да прави каскадите си без дубльори, сюжета този път е ненужно завъртян (преди туиста вече знаех кой е Ларк), само за да наклони везните в обичайната позока на нещата при тези филми. Сцената в тоалетната беше супер реализирана, преследването из Париж ми беше малко плоско, търчането из Лондон не беше лошо, но съм съгласен, че хеликоптерния сегмент можеше да бъде намален малко, да не говоря, че финала беше толкова недодялано направен, че чак се изненадах от творческото безсилие. Според мен можеше по-добре да го направят, а не само да осигуряват мутрата на Том на преден план, пък другото майната му. Ще има и седма част е това няма съмнение, дано не я направят като тази...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Tue Aug 07, 2018 10:38 pm

Новите авенджъри инфинититу - за първи път гледам толкова смотан филм, който да е толкова гледаем и забавен в същото време. Плюс беше, че и филмът мяза на епизод на Фарскейп с гигантски бюджет, минус яките персонажи. Иначе изключително странен филм. Скъп до безобразие с неизброимо количество калпави ефекти. Сцени се редуват как им дойде, ситуации се случват, щото трябва, логика лолз, а и доста си го вкараха с уменията на Танос, дека а се сетят за тях, а не. А мащабът толкова често се менеше на едно и също място, че срам да те хване. И поради някаква причина пак ми се гледа.

пп. битката накрая по ненужност и плачевност бие рандъм ларп парти у борисовата


Новата невъзможна мисия е перфектното екшън портфолиото. Christopher McQuarrie ебаси колко си е вдигнал нивото от негледаемата свинщина, която беше джак рийчър. Мале и колко на крус му се ще да е с габаритите на Хенри Кавил. Направо само не му сра на главата. Друго си е да си продуцент и да можеш да се гавриш с човека,
Spoiler: show
да го биеш постоянно, да не му дадеш една яка сцена и да се опиташ да загрозиш толкова много чар като го полееш с нафта :yay:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Fri Aug 10, 2018 12:24 am

Гледах "Три билборда извън града" най-после:
https://www.imdb.com/title/tt5027774/
Поразочарова ме, всъщност, макар че беше добър филм. Хубав и режещ диалог, страхотни актьори във всички роли, интересна музика... Някои много дразнещи - чисто сюжетно това - моменти. Полицай извършва куп престъпления пред буквално десетки свидетели, един от които - новият му началник - и последствия няма на практика никакви - дори, като изключим една сцена по-късно, не се споменава повече. Има и други подобни проблеми, но точно това ме подразни най-много. Знам, че това не е криминална мистерия, ама, егати, към разследването на немалкото криминални деяния, които бяха показани, май трябваше да се подходи по-добре - или поне някак, особено пък при положение, че някои от извършителите си признаваха в прав текст пред свидетели. Намирам и неопределеността на финала за изключително евтин похват, достоен повече за някой производител на филмова дъвка с претенции като Кристофър Нолан, отколкото за нещо писано от изтъкнат драматург, номиниран за и награждаван с "Оскар" и още какви ли не награди преди това. (Нищо против филмовата дъвка, със или без претенции, ама това си е друг жанр направо.)
Като цяло обаче се радвам, че гледах филма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Aug 10, 2018 11:27 am

Нолан има повече номинации (2 за сценарий даже) от Макдона, а последният има Оскар за късометражен филм, така че и двамата са на едно дередже горе-долу. Плюс че и единственият филм на нолан, дека е с по-отворен финал е инсепшън, останалото е кристално ясно. А и след престиж и дункирк да му викаш, че прави дъвки към он :ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Fri Aug 10, 2018 4:28 pm

"Престиж" ми е бая любим филм, бтв, и след него бях готов да обявя Нолан за най-великия кинаджия, който някога е правил кино. Ама "Три билборда извън града" ми дойде къмто петдесет пъти по-претенциозен, само дето не си покри претенциите и колкото повече мисля за него, толкова повече проблеми откривам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Aug 10, 2018 4:59 pm

Само казвам, че пичът държи ниво и не мисля че нещата са му дъвки с претенции, изключая третия батман и инсепшъна, останалото му е доста радващо, поне за мен де.

От друга страна A Quiet Place e ебаси филма, тва пеге 13ка режисирана от главния актьор и да си партнира с жена си и да не е самовглъбена боза, а мега увлекателния филм не го очаквах. Даже поснах салза по едно време, може и да е заради оти боледувам в момента и съм в некъв делириум. Но изглежда страхотно, озвучен е перфектно, децата са мега куул и действат сами и то адекватно, на Емили Блънт ролята определено беше от типа колко може една жена да понесе за семейството си - въобще немам оплаквания. А и отдавна не бях гледал хорър където половината кървав момент да ми причини физически дискомфорт. С други думи доста доволство. Браво на John Krasinski, след 13 часа на Майкъл Бей ми стана страшно симпатичен, а тук освен че седи на екран великолепно е успял и да се дирижира като хората, както и целия екип. Личи че по филма е пипано с финес и даже визуално е по-впечатляващ от The VVitch например, което ептем пък не очаквах.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Dr. Horrible » Fri Aug 10, 2018 5:00 pm

Аз пък най-послед гледах Ready Player One и доста ме зарадва! Аз съм от хората, които изобщо не обичат компютърни игри, не се кефя на разните състезания и турнири, но въпреки това всичко във филма е разказано толкова чаровно, че ме спечели. Много добра актьорска игра и много приятна музика. С удоволствие бих го гледал пак след време.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2018 7:08 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Aug 10, 2018 5:00 pm
Аз пък най-послед гледах Ready Player One и доста ме зарадва! Аз съм от хората, които изобщо не обичат компютърни игри, не се кефя на разните състезания и турнири, но въпреки това всичко във филма е разказано толкова чаровно, че ме спечели. Много добра актьорска игра и много приятна музика. С удоволствие бих го гледал пак след време.
Eстествено, че ще ти хареса, то грам общо няма с игрите :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 67 guests