I, Robot

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Sep 23, 2004 12:26 am

На Уили фобията е толкова мелодраматично измислена за мен, че няма накъде. Защото роботът спасил него, а не сладкото момиченце, което има ЦЕЛИ 11% шанс живот... Да беше някакъв дядка на 89 години, разбирам, ама така. за мен това е абсолютно неоснователна причина да придобие такава омраза към роботите, да беше намразил шофьорите на камиони...

БТВ, за мен и "Полет над кукувиче гнездо" не е гениален филм, кой ще ме заклейми пак? 8-) :lol: Е, с класи е над "Аз, роботът", разбира се...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Post by Drake » Thu Sep 23, 2004 8:13 am

На мен филмчето ми хареса. Пълно с клишета-да, но кой филм не е в днешно време. Причината за омразата на Смит към роботите не беше толкова зле, във всеки случай по-добро от типичното "те убиха баща/майка/брат/жена ми, дай да отмъщавам"(още повече, че нямаше как да са убили който и да било). Все пак не може всеки сценарист да е безумно оригинален. А и атмосферата на бъдещето си беше Азимовска, хората са свикнали с роботите, знаят че трите закона ги пазят и си ги ползват. Въобще цялата визия на едно общество, което разчита на технологиите да им правят живота по - лесен беше много реалистична. Това, че роботите могат да осмислят трите закона беше оригинално(проблемът беше, че си ги препрограмираха, което не може да стане). За мен нулевия закон се изразяваше именно в това препрограмиране, за да защитят човечеството. Благото на обществото над благото на индивида :) Като цяло си беше забавно и непретенциозно филмче

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 23, 2004 12:20 pm

Ми Дем, за Робота мое се спори колкото си искаш, но за полета просто ше ти кажа, че не си го разбрал и думичка няма да отворя повече.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests