The Girl With The Dragon Tattoo

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Jan 28, 2012 3:46 pm

Когато филмът свърши и ти чувстваш, че не си убил безжалостно два часа (в случая и половина) от живота си, защото си се докоснал до някаква идея, която те е накарала да се замислиш. Съществува разбира се и естетическото удоволствие (баш 'guilty pleasure') тип Sin City, след който не си научил нищо ново, но пък ти е напълнил окото и душата. "Момичето..." не предлага нито едно от двете.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Jan 28, 2012 5:44 pm

"Момичето..." не ми предлага нито едно от двете.
Fixed :)

А и разбиранията ти за определението на "естетическо удоволствие" и въобще що е туй "естетическо" доста се разминават с моите, ама едва ли е тема за тая тема :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Jan 28, 2012 10:29 pm

Съгласен съм.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 30, 2012 7:21 pm

На мен нещо не ми хареса. Вярно, че аз се подразних от гадостите и натурализма, но и без тях пак нямаше да ми хареса.

Финчър си е страхотен режисьор и майсторлъкът му си личи винаги, тук също го има. И актьорите играят хубаво, особено главната мацка, и музиката е яка. Ама все пак сюжетът си е типично скучно трилърче и нищо не може да му помогне в тази насока.
Spoiler: show
По време на сцената, в която дядото разказва на Даниел Крейг как е изчезнало момичето му (тоест НАЧАЛНАТА сцена на мистерията) аз казах на колежката, която седеше до мен "Е те защо я мислят за умряла? Избягала е, сигурно й е било гадно семейството." И колежката, фенка на книгата, почна да ми обяснява как момичето е нямало откъде да избяга, как мостът бил задръстен, а щели да видят, ако е отплавала лодка и бла-бла-бла... И аз й казах "Е, какво толкова, скрила се е в едно мазе за една нощ и после е избягала."
И... изненада.

Поне за злодеите очаквах да се разкрие нещо интересно, че те са избивали жените по определена причина, може би за да прикрият някаква далавера или нещо такова... Ми не, те са просто гадни и зли и убиват, защото са си гадни и зли. Толкова.
Та общо взето имах много големи очаквания, но останах разочарован...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 30, 2012 7:54 pm

Мдам точно казано.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 06, 2012 10:13 am

Вчера гледахме американската версия, днес и шведската, както и втората част. За утре ни остава третата.

И двете версии си имаха предимства и недостатъци, но американската мисля, че е една идея по-добра. Донякъде заради бюджета и по-доброто заснемане, донякъде заради като цяло по-добрите актьори, но най-вече защото историята беше разказана по доста по-стегнат начин. Не знам какво толкова ви е възмутило - беше си приятна, макар и сравнително предвидима мистерийка с елементи на бруталност, реализирана по чудесен начин и от шведите, и от американците. Мацките и двете бяха много яки, макар че Рууни Мара вкара повече характер и лудост в ролята според мен. И имаше по-яки цици, което е много важно. Шведката беше малко по-реалистична обаче.

Давам 8.5/10 на Финчър и 8/10 на шведите.

После обаче стигаме до втория филм. Който, както и да го суча, е дъното. Потрисащо тъпа история със смехотворни лошковци, нескопосана "мистерия" и изцяло заебани претенции за реализъм. В началото имаше леки намеци за нещо качествено, но от средата нататък от тях не остана и помен. Краят ни остави зяпнали от случващите се безумия.

5/10 и дано последната част да става за нещо.
Xellos wrote:Изгледах и новия, в общи линии абсолюто същото с известни актьори и една идея повече цензура. То трудно някой може да настигне скандинавското кино по натурализъм де :mrgreen: Доста добър, мацката малко по-шмуглява, ама си е добър.
Цензура?? Американската версия беше далеч по-"натуралистичната" от двете. От изнасилванията, та до рязането на котки на малки парченца. Даже това е едно от първите неща, които ми направиха впечатление, като гледах шведския оригинал днес.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 06, 2012 7:50 pm

Еми имаше едно дилдо в повече в шведската поне, иначе да продълженията са доста втф откъм фабула и интрига аз третия на прескоци го доизгледах да видя аджеба кво ще стане. :roll:
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 06, 2012 10:02 pm

Spoiler: show
Хмм... бъркаш май. В американската версия 1. Оня я изнасили в гъза и беше доста по-визуална цялата работа и 2. Тя после му завря дилдото отзад, за да му го върне. Със сигурност и двете сцени бяха по-брутални при американците. Също имаше доста повече лесбо "екшън" с азиатката.
Last edited by AlDim on Tue Feb 07, 2012 9:13 am, edited 1 time in total.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 07, 2012 9:04 am

Уви, тази поредица се оказа просто огромен пропилян потенциал. Авторът на книгите явно е бил толкова зациклил в манията си за конспирации (за която попрочетох в Уикипедия - накрая не са го претрепали злите конспиратори и изнасилвачи, а стълбите до седмия етаж...), че е избрал възможно най-скучното развитие на историята с разни всъщност доста елементарни политически интрижки, съдилища и подобни. Честно казано, ако е искал да рови в торбата с клишетата, по-добре да беше гледал в чинията на Бонд, Шерлок и Борн вместо да хаби две книги с глупости. Лизабет и Микел биха били супер готино и необичайно детективско комбо за криминално сериалче...

Специално третият филм беше едно голямо нищо.
Spoiler: show
Съдят я, защото е праснала тейка си с брадва, след като той я е застрелял като куче и после я е погребал полу-жива??
Конспирацията на дядките беше смях. Драматичното представяне на иначе доста елементарните доказателства - още повече. Като ветеран от Phoenix Wright: Ace Attorney съм дълбоко възмутен! :mrgreen:
Единственото хубаво нещо в цялата работа беше Лизабет с пънкарската прическа, но не е като да й бяха дали кой знае колко време да се развихри.
Освен това нямаше цици, което е много лошо.

5/10 му давам и на този филм.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] and 46 guests