The Hobbit

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Dec 14, 2012 6:20 pm

За последното, доста грешно вярваш. Правиш елементарната грешка да наложиш стилистиката на автора върху личността му. Силно нечовеколюбиво и неадекватно.

Тотално не схващам какви божествени истини ти се привиждат в нещо, което на мен ще ми избоде очите с лично мнение и субективност, изляни във всяко изречение, но тоя довод много отдавна е банален.

Един човек е авторитет, доколкото си му позволил със собствения си критически ум и темперамент да ти е авторитет. Ти кво, на някъв цензор ли се правиш сега? "Тоя е вреден за децата!" А "Митачето" как би реагирал на подобно твое отношение към него?

Колкото до двата ти варианта, толкова не са два (както доказа Властелинът), че няма смисъл дори да го обсъждаме.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 14, 2012 7:47 pm

Като не схващаш, няма смисъл да коментираме. Вече загубих достатъчно време да ти обяснявам, явно ти като виден разбирач припознаваш себе си и не виждаш нищо странно в едни такива псевдоревюта.

Аз също си изразявам мнението и мога да се правя колкото си искам на ментор, щом и другите се правят. Никой не задължавам някой да ме чете - нямам блог, нямам сайтове а бутона Ignore е лесно достъпен.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Dec 14, 2012 9:03 pm

Аз пък съм свободен да ти кажа, че говориш глупости, нали тъй? От време на време ми се приисква да не оставям глупостите без отговор, чисто и просто.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 14, 2012 10:32 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 14, 2012 10:41 pm

Trip wrote:Аз пък съм свободен да ти кажа, че говориш глупости, нали тъй? От време на време ми се приисква да не оставям глупостите без отговор, чисто и просто.
Ами това, че ти (рандъм интернет пич) го казваш не го прави истина.

макар че и аз съм на същото мнение - като видя някой дървен философ като теб да спами имтернета с глупостите си влизам в спор от който знам, че полза няма да има.


Роланд като, че ли достатъчно добре описва в ревюто си за какво говоря от няколко страници.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Dec 14, 2012 10:48 pm

Бате, ти си олицетворението на дървеното философстване в тоя, че и не само, форум, и са ти го казвали многократно. Също така нямам представа откъде накъде намесваш понятия като "истина" и в каква връзка въобще. Но тя твоята "логика" е всеизвестна сред хората, опитали се да спорят с теб, тъй че няма смисъл и да питам.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Fri Dec 14, 2012 11:31 pm

Попринцип не гледам повече от 1 трейлър 1-2 пъти преди да гледам филм. Не чета нищо за него. Може би се излъгах сериозно като направих същото и тук. Честно казано, бях ядосан. Както си гледам филма, тамън съм се унесъл в епиката, очаквам завършек с великолепна битка и БАМ-НАДПИСИ ПИТЪР ДЖАКСЪН И КО. Песента, която пяха джуджетата в началото, беше невероятно въздействаща. Имаше смешни моменти, не ме боляха очите от 3Д и като цяло си беше добре заснето. Крайният резултат е, че няма да се излъжа да отида на премиерата, че може и на кино, на другите филми.

П.П. Следва маратон на Властелинът като се прибера вкъщи на 40".

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Dec 14, 2012 11:34 pm

Spoiler: show
Trip добре ми адвокатства, ама чакай и аз да се обадя, щото от всичката помия дето ми изсипаха хобитбойчетата, тва на RRS е от най-неприятните, щото не се заключва в комбо от ad hominem, ами е с цитати, претенции и т.н. :)

Та, RRS, по отношение на запознанството ми със сорс-материала - плс, точно за 10 минути, ДОРИ човек да не е чел книгата (признавам си, не съм я дочитал, но на 13-14 имах по-важни работи за вършене от тия глупости), може да се научи всички подробности с точно два клика на мишката. Наясно съм, че Джаксън следва текста дума по дума. Вследствие на което обаче мега тъпата книжка (ако си над 10) се е превърнала в мега тъп филм. Нямаше да имам никакъв проблем, ако Джаксън беше решил какво иска да прави - филмче за деца с тоалетен хумор, или истински прикуъл на ултимативния фентъзи епос. Сега имаме сцена, в която някакъв трол си избърсва гъза с Билбо (или носа беше, забравих вече), и след това темата на назгулите гръмва, когато мъжествения Торин на забавен каданс крачи през разни огньове към тоя безличен восъчен изрод Азог.

Джаксън е имал два правилни варианта:

1) Ако е решил да адаптира дословно книжката, нека да съобрази тона си със съдържанието, па ако ще никва връзка с другата му трилогия да няма. Фентъзи екшън-комедия, в която героите не се вземат насериозно и основната им задача е да се надпиват, надоригват и надпърдяват на цена от 200 милиона, би била нелоша идея. Тогава на никого няма да му дреме, че историйката е много нескопосана алфа версия на онази от LOTR.

2) Или, след като е решил да прави пълноценен прикуъл с Галадриел, Фродо и Елронд в него, който да запази апокалиптичния тон от Властелина, тогава плесва в началото едно "по мотиви от Хобита на Толкин" и започва свободни съчинения на база съществуващите герои, като ги флешаутва и им измисля приключения, които да правят някакъв смисъл. Пък който ще да мрънка. Това се нарича адаптиране. Както е адаптирал глупости из LOTR в името на кинематографичността и драматичността.

Сега това, което се е получило, е от двата стола - на земята. Каменните гиганти да са взети директно от книгата, ама във филма тая сцена, колкото и да е зрелищна, е точно така поднесена, както онази с блатните шестокрили петохуйници от Кинг Конг - кръпка, която можеш да махнеш и нищо да не се промени от филма. Всъщност, спокойно можеш да махнеш 1/3 от сцените и пак нищо няма да се промени. Цялата ала-бала с трите трола пък продължава точно половин час - засичах го. Тва е 1/6 от филма ти и е нелепо каквито и да са целите ти.

Това как ти разбираш моите цели ("авторитетни ревюта спущащи божествени истини" :lol:) е доста трогателно, обаче за съжаление е далеч от истината. "Ревютата" ми имат точно толкова ценност и авторитет, колкото едноредов коментар във форум. Просто са по-дълги. Резултатът винаги е един и същ - абсолютно субективен stream of consciousness. Това какви функции му даваш си е твой проблем. Сега е достатъчно да те питам какво разбираш под "ревю" и под "псевдоревю" и ще млъкнеш. Аз знам чудесно къде съм прекалил в "ревюто" за Хобита. Същото нещо го знаят и хората, които систематично ми четат пристъпите на логорея. Освен това съм убеден, че знаят и защо. Това е всичко и САМО това има значение. Далеч съм от мисълта да диктувам за кой филм някой трябва да си даде парите и за кой - не.

Също така, това са и маловажни неща, които дано останалите да са пропуснали, защото са адресирани конкретно до тебе.
По-интересна е дискусията за 48fps. Към техническите неща, които Scourge е изброил мога да добавя само това и съвсем пресните ми впчеталения от HFR в Хобита. Наистина е много зле положението. На практика всички изцяло CGI сцени, в които има дълги невъзможни шотове, а такива - бол, навяват усещането за скъпа компютърна игра (което се дължи и на смотаните на места vfx). Както и предполагах, тоя филм е възможно най-неправилния избор да се експериментира с фреймрейта. Тва го казвам като човек, на който първата му прожекция беше рядкото вече 24fps/2D, и който е гледал Аватар 3D на псевдо-HFR в домашни условия. На практика не намирам почти никаква разлика между това, което съвременните смарт LED TV-та правят с motion interpolation режима, и снимането на native 48 fps. Естествено, по-малко артефакти има, но произволна CG-анимация изглежда почти по същия начин.

За да не повтарям вече казаното, ще спомена нещо специфично, което ми направи впечатление - в Хобита има сцени, в които движенията на камерата не са съвсем перфектни. Имам предвид случайни, непланирани раздрусвания, когато всичко трябва по план да е абсолютно плавно. В 24 fps, тези несъвършенства не правят никакво впечатление. В 48 обаче, и най-дребното избожда очите. Оттук явно идва и това, което бях споменал в линка отгоре - че в компютърни анимации (и Аватар) положението с високия фреймрейт се понася, защото там камерата е изчислена и контролирана до съвършенство. Сега Андрю Лесни колкото и да се е старал, просто няма как да убие вибрациите, а те веднага те вадят от преживяването, защото те съсредоточават върху извънфилмови мисли (подобно на ефекта от водните пръски по евтината камерка от 127 часа). Това е още една причина Хобита в HFR-3D да изглежда неконсистентно. Има моменти, които са се получили, но в по-голямата част положението е доста зле и мрънкането е съвсем основателно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 14, 2012 11:42 pm

Куре, нито смятам да гледам филма нито съм Хобит бойче (не харесвам нито Джаксън нито властелина), нито дори съм кой знае какъв фен на Толкин.

Става дума за комън сенс какъвто ви убягва докато се реете из висините от спускате божествени мъдрости на плебса.

Това което ми е смешно че някой е очаквал от мега тъпата книжка да излезе Кръстникът 4.

Някои хора явно те вземат съвсем сериозно,справка - поста на Данте.
Last edited by RRSunknown on Fri Dec 14, 2012 11:46 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Dec 14, 2012 11:45 pm

Хм, Trip и RRS що не вземете да се поуспокоите малко? Ей така, за спорта...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 15, 2012 12:02 am

Това дали си хобитбойче или не е от второстепенно значение. Всъщност никой не е очаквал Кръстникът 4. Очаквах доста тъпичък филм, а той се оказа тъп по сравнително неприятен начин. Това е, което на теб ти убягва. Също ти убягва, че аз нямам контрол върху това как ме възприема Данте. Както нямам контрол върху, явно, кръстоносния ти поход (модераторите обаче имат). Тук си леко излишен със сигурност, щото темата е за филма, не за рандъм блогъри.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 15, 2012 3:22 am

Ролик,
Spoiler: show
бързо оправи "уригвам" на "оригвам", докато някой не го е видял. И Фили е брат на Кили, не са хомо двойка, сори. :) Също, шизофрения не е раздвоение на личността. И Властелинът навсякъде ти е членуван неправилно.
Извън това, Шор е използвал много умно и много пестеливо стария си материал.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 15, 2012 3:33 am

Дебиш за джуджаците... Ма мноу странни гени ще са ги напраили толкоз различни.

ИНЦЕСТ!

Властелинът не е неправилно членуван, щото е заглавие. За останалото мерси.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 15, 2012 4:09 am

Не, че аз съм прмер за изрядност по повод членовете, но
http://bg.wikipedia.org/wiki/Определите ... рския_език
Специфична употреба, т. 2.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 15, 2012 4:14 am

Еби му... :shock: Ебаси фейла е тоя език, честно...



...пардон, фейлЪТ :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests