The Hobbit

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon May 12, 2014 9:58 pm

За мен книгата е доста по-яка от Властелина.
Обаче Филма, особено последният сякаш беше разделен на две части, първата половина в стила на Толкин и интересна, а втората леко досадна и леко скучна.
Определено от паяците нататък беше скучно.
А един от няй яките епизоди в книгата, този със Троловете, беше претупан, а там още повече може да се се вложи приятен комедиен елемент.
Да не говорим за присъствието на елфчето, дето изобщо го няма в книгата, и не е просто придържане към историята е той е толкова малоумно направен, ама той и във властелина караше скейтборд, така, че явно това им е някаква максима.

User avatar
SatanicSlayer
Merchant
Posts: 90
Joined: Thu Sep 26, 2013 4:32 pm
Location: Grind Line - Arabasta.
Contact:

Post by SatanicSlayer » Mon May 12, 2014 10:42 pm

Нека и аз да си кажа мнението по първия Хобит. Но като се сетя и започвам да се дразня от прекаленото разширяване от самата книга Хобит, която ми е една от любимите и я знам наизуст.

Да започнем от актьорската игра.

Билбо - колкото и да уважавам Артър Дент като актьор, не ми харесва как играе Билбо. Вместо да го представи като страхлив на места, го показва като нерешителен. В книгата ни най-малко нерешителност не се проявяваше, а само, че го беше страх да не се провали. Постоянното му говорене беше пелтечене, което адски дразни.

Гандалф - при репликата - аз съм Гандалф и Гандалф това съм аз, не трябва да има и миг забавяне, защото в книгата се усеща игривост примесена с мощ от произнасянето на легендарното си име. Тук сякаш мистър Магнето си е загубил репликата и доста време се чуди как да я произнесе. Освен това грима му в началото е просто кошмарен. Така са му затворили очите, сякаш е по-дърт отколкото във Властелина. Сори ама там си играеше перфектно ролята докато тук си е адски зле.

Джуджаците - прекалено лъскави са ги направили.

Торин - точно попадение, като актьор, като игра. Истински надменен крал. Точно такъв си го представях, точно такъв са го направили.

Големите минуси:

- Прекалено разкатаване и прибавяне на втори сюжет от главния такъв. Аз след като чакам да видя как се втурват да си търсят дома, значи това чакам, а не как Радагаст помага на своите животинчета или как Саруман чете лекции на Гандалф.
- Няма ги песните на елфите, когато джуджаците за първи път стъпват в Ломидол. Те ги скъсваха от майтапи, тук няма такова нещо. Да Елронд е с една идея по весел отколкото във Властелина, но дотолкова. Чаках весели песнички и закачки, но не ги видях и чух.
- Вкарване на трети сюжет с белия гоблин, който е арх енеми на Торин. Съжалявам ама е тъпо това и без това си има прекалено много екшън сцени по книга за да прибавяш нови такива. Джаксъъън върни се да правиш нови зомби филми, че нещо тотално си превъртял.
- Сцената в гоблинската пещера - очаквах чист chain lighting, поне така беше описано в книгата, но тук беше някакво смотано проблясване.
- Гатанки в мрака - поредната окепазена сцена. Амгъл никога не се движи чак толкова много. Той се приютява върху камък и така отговаря и задава въпроси. Билбо пък не го е страх чак толкова много заради наличието на Жилото.
- Когато се изкатерват върху дърветата, те не са разположени в края на скалата, а бяха по средата на поляна където се появяват вълците, където си организират своето съвещание. Оттам Ганди започва да ги замерва с огнените шишарки. Тук имахме битка между Торин и Белия гоблин, като нашия джуджак бива спасен от Билбо. Некви глупости. Поне орлите си бяха налични, че ако нещо друго ги беше спасил сигурно щях да метна сока си върху екрана.


Ми това е. Вторият филм няма да го гледам на кино, а ще си го изтегля, защото това е моят бойкот срещу Джаксън и пренаписването на историята и то по начин, в който сякаш казва - Толкин е написал приказка, която на мен не ми харесва чак толкова много и за това ще сложа това и това, за да стане по яка.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon May 12, 2014 11:02 pm

SatanicSlayer wrote:Нека и аз да си кажа мнението по първия

Големите минуси:

- Прекалено разкатаване и прибавяне на втори сюжет от главния такъв. Аз след като чакам да видя как се втурват да си търсят дома, значи това чакам, а не как Радагаст помага на своите животинчета или как Саруман чете лекции на Гандалф.
- Няма ги песните на елфите, когато джуджаците за първи път стъпват в Ломидол. Те ги скъсваха от майтапи, тук няма такова нещо. Да Елронд е с една идея по весел отколкото във Властелина, но дотолкова. Чаках весели песнички и закачки, но не ги видях и чух.
- Вкарване на трети сюжет с белия гоблин, който е арх енеми на Торин. Съжалявам ама е тъпо това и без това си има прекалено много екшън сцени по книга за да прибавяш нови такива. Джаксъъън върни се да правиш нови зомби филми, че нещо тотално си превъртял.
- Сцената в гоблинската пещера - очаквах чист chain lighting, поне така беше описано в книгата, но тук беше някакво смотано проблясване.
- Гатанки в мрака - поредната окепазена сцена. Амгъл никога не се движи чак толкова много. Той се приютява върху камък и така отговаря и задава въпроси. Билбо пък не го е страх чак толкова много заради наличието на Жилото.
- Когато се изкатерват върху дърветата, те не са разположени в края на скалата, а бяха по средата на поляна където се появяват вълците, където си организират своето съвещание. Оттам Ганди започва да ги замерва с огнените шишарки. Тук имахме битка между Торин и Белия гоблин, като нашия джуджак бива спасен от Билбо. Некви глупости. Поне орлите си бяха налични, че ако нещо друго ги беше спасил сигурно щях да метна сока си върху екрана.
Единствено не съм съгласен за Радагаст, това е ключов момент за развитието на историята.
За другото си прав, особено за шишарките е култов момент.
Абе просто маргинализарат всичко до което се докопат.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 13, 2014 1:07 am

Какъв ключов момент, Радагаст въобще го няма в историята по принцип.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 13, 2014 12:20 pm

Той е ключов с отсъствието си!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat May 17, 2014 7:03 pm

Morwen wrote:Какъв ключов момент, Радагаст въобще го няма в историята по принцип.
Обърках се:) Да моя грешка, не знам защо го сбърках с Беорн. :P Пък то Радагаст беше оня екологичният магьосник.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 29, 2014 3:38 pm

The Hobbit: The Battle of the Five Armies - Official Teaser Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=eyLUvTWde34
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 29, 2014 3:57 pm

ImageImageImage


Също така:
The Hobbit 3: Battle Of The Five Armies SDCC Official Comic Con Panel 2014

https://www.youtube.com/watch?v=ugEFwc5bMB8
The Hobbit 3: Battle Of The Five Armies SDCC Official Comic Con Panel with Benedict Cumberbatch, Andy Serkis, Evangeline Lilly, Cate Blanchet, Orlando Bloom, Elijah Wood, Lee Pace, director Peter Jackson, screenwriter Philippa Boyens and moderator Stephen Colbert.
+ няколко джуджаци.

Анди Съркис към края отговори с гласа на Голъм. :D

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 26, 2014 3:46 am

Блуреят на удълженото издание на втория Хобит излиза на 3 ноември.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00L ... ROKL5A1OLE

Трейлър на изданието:
http://www.youtube.com/watch?v=PihiFuH0JZE

25 минути добавени сцени, с което общата дължина става 186 минути.

Над 9 часа бонуси:

The Appendices Part 9: Into The Wilderland

Into The Wilderland: The Chronicles Of The Hobbit - Part 2

•Opening (3:00)
•A Warm Welcome - Lake-Town - February 2012 (29:50)
•Business Of The State - The Master's Chambers - August 2011 (15:00)
•Shelter On The Long Lake - Bard's House - September 2011 (20:00)
•In The Halls Of The ElvenKing - The Woodland Realm - September 2011 (29:50)
•Flies And Spiders - Mirkwood Forest - September-October 2011 (29:50)
•Queer Lodgings - Beorn's House - November 2011/March 2012 (27:00)
•On The Doorstep - The Lonely Mountain - February 2012 (18:00)
•Inside Information - Smaug's Lair - March 2012 (26:00)
•Down The Swift Dark Stream... The Forest River - December 2011 (18:00)
•Barrels Out Of Bond - The Elven Sluice - May-June 2012 (29:50)
•A Chance Meeting - Bree - May 2013 (20:00)
•Erebor Rekindled - The Dwarf-Forges - July 2013 (29:50)
•... Into The Fire (4:00)
•Credits (4:00)



The Appendices, Part 10: The Journey To Erebor

Summoning Smaug: Last Of The Fire-Drakes (75:00)

•The Last And First Dragon (25:00)
•Conversations with Smaug Summoning (25:00)
•Into The Dragon's Lair (25:00)

The Peoples And Denizens Of Middle-earth (62:00)

•Beorn: The Shape-shifter (20:00)
•The Spawn of Ungoliant (15:00)
•The Men Of Lake-town (27:00)

Realms Of The Third Age: From Beorn's House To Lake-town (90:00)

•Beorn's House (26:00)
•Mirkwood Forest (15:00)
•The Woodland Realm (20:00)
•Lake-town (29:50)

The Music Of The Hobbit (60:00)

•1st Movement: The World Of Men (22:00)
•2nd Movement: In The Halls Of Erebor (18:00)
•Credits (4:00)

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p ... tcount=282
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Oct 29, 2014 9:19 pm

Преди малко иззяпах удължената версия на втория Хобит @Xellos Home Cinema (:bow: as usual).

Въпросната версия определено е по-смислена и адекватно разказана, до степен да се питам от какво ли се е водил Пешо Джаксъна при махането на някои сцени заради киноверсията. Почти бих заподозрял, че е рязал на случаен принцип.

Отличавам удължената сцена в Мраколес (Mirkwood така ли беше?), която показва много по-добре защо джуджаците кръстосват поглед и се загубват.

Друга сцена в Лейктаун обяснява защо аджеба джуджетата разправяха на Бард, че никой друг не щял да им помогне да излекуват Кили при положение, че 5 минути преди това официалните лица с прилежащата масовка от народонаселение изпратиха другия отряд с високи почести. Сцената впрочем е около 30 секунди и се състои от 2-3 размени на реплики, та спокойно можеше да си остане в киноверсията.


Има и още няколко удължавания, по правило подходящи, по-различно въвеждане на Беорн и запознаването му с джуджетата (доста добро), и един добавен персонаж (ама буквално добавен - който е гледал удължената версия знае), чието включване на мен в крайна сметка ми беше излишно (на принципа "както с него, така и без него"), ама разни фенове се захласват по присъствието му, та всеки си преценява.


Като цяло удължената версия е толкова по-сполучлива, че се чудя защо Пешо Дж. не я остави така и за кино - 186 минути, само 25 минути разлика, не е болка за умиралка, чини ми се (но пък може киноразпространителите да са били на друго мнение). При всяко положение нямаше да е никак зле да се оставят още шепа минути в киноверсията, които да я направят една идея по-разбираема на места.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 06, 2014 11:34 pm

The Hobbit: The Battle of the Five Armies - Official Main Trailer [HD]

http://www.youtube.com/watch?v=iVAgTiBrrDA
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 07, 2014 9:48 am

:popcorn: :popcorn: :yay: :drool:
:ninja:

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sat Dec 20, 2014 10:40 pm

Да се включа и аз:
Понякога се чудя дали с възрастта не издребнявам. Дали съм станал просто поредния озлобен критик. Когато става въпрос за Питър Джаксъновия „Хобит“ обаче, явно тази промяна е станала при мен в рамките на последната една година. Много харесах първите два епизода. Очаквах с нетърпение третия.
За съжаление той се оказа абсолютно разочарование. Не си струваше дори стотинка от парите, които дадох за него…
„Хобит: Битката на петте армии“ представлява посредствен военен екшън. Само че вместо класическите военни екшъни с танкове, оръдия и изтребители, тук имаме средновековен бълвоч с лъкове, стрели и тролове, чиято функция е да разбиват крепостните стени с главите си. Благодарим ти, Питър Джаксън! Даде ми страхотна идея за следващата ми книга … как ли не съм се сетил за тази брилянтна идея? Вече не ти трябват катапулти и обсадни машини – а само един набит здравеняк с голяма чутура.
Цялата тази какофония от писъци, кланета и бойни рогове започва от самото начало и продължава през по-голямата част от 144 минутния филм, като изключим последните 15-тина минути. Значи, разбирайте – повече от два часа мъчение!!!
https://probujdane.wordpress.com/2014/1 ... pointment/

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun Dec 21, 2014 1:31 pm

За третия Хобит стигнах до описанието: много слаб филм, който много ми хареса. Не знам защо. Половината филм се дивяхме на абсолютната холивудска маолумия, и изнасилването на законите на физиката по всеки възможен начин, особено:
Spoiler: show
орк, който трябваше да е потънал с бронята си на дъното на замръзналото езеро, успява да изскочи през леда все едно е косатка. ВТФ??? От какво се оттласна? Да не би това да е бил оркският Jesus???
Да не говорим, че смотаният орк беше най-добрият стратег от всички, аз друг командир с поне някаква кадърност не видях в целия филм. За бога, Торин и неговите 10на джуджета яхнали КОЗИ няма как да обърнат хода на една изгубена битка!!! (срещу странно едри и добре сложени орки, къде бяха тези атлети във Властелина??...
А за странния момент, в който Билбо с камъчета избиваше бронирани противници въобще няма да коментирам. Или за... абе, много неща не искам да коментирам
Но след всичкия този хейт, и критики, и недомислия, заради които твърдя, че филмът е слаб - той много, много ми хареса. Визуално изпълнението е невероятно красиво, достатъчно, за да забравя наличието на сюжет и история; за мен си беше nerd fest от всякъде. Просто се хилех идиот на доста от моменти:



Spoiler: show
- Саруман се бие? Саруман върши нещо??? И после Елронд!!! И после Галадриел се превръща в Spawn of Ctulhu!
- Сцените с Торин, които бяха едно към едно с някои от монолозите на Артас.
- Джуджето с шотландския акцент, което освен че уби и последното останало достойнство на джуджетата в Средната земя, беше едно към едно Slayer King от Warhammer!
- Sandworms from Dune!
- оркската гмеж. Кой, за бога, е позволил на фен на Attack on Titan да им прави дизайните? Без да броим другите гадини, които бяха като ghouls от Warcraft.
- провалена любовна история. Hell yeah!
- адски надрусаните моменти на Билбо в края на филма. "орлите идват! Орлите идват...
И още моменти.
И накрая, единственият момент от филма, който за мен не се е случвал:
Spoiler: show
Разкараха дракона в самото начало? Само един жалък монолог, малко летене сред дима, и после го разкараха? Явно при драконите сърцето е точно под кожата, понеже тази стрела нямаше КАК да проникне достатъчно дълбоко, за да засегне уязвимо място!
Най-якия дракон за последните години във филмовата индустрия, и тя го разкараха на петата минута... едва не излязох от салона, приятелите ми ме потупваха утешително по рамото...
Аз обаче неотклонно вярвам, че той само е ранен. Потънал на дъното на езерото, той се лекува с древната си драконова магия, и след години ще се възправи отново, за да вземе Пръстена - както трябваше да стори още в предишния филм!!! - и да даде началото на най-якия филм ever: Lord of the Rings: Smaug vs. Sauron!!!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Dec 21, 2014 1:49 pm

Drigan, почти си представих следното:

Торин: Bilbo, is it over?
Билбо: No king rules forever, my friend.
Торин: I see... only... darkness... before... me...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests