The Hobbit

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 21, 2014 8:26 pm

Drigan wrote:Но след всичкия този хейт, и критики, и недомислия, заради които твърдя, че филмът е слаб - той много, много ми хареса. Визуално изпълнението е невероятно красиво, достатъчно, за да забравя наличието на сюжет и история; за мен си беше nerd fest от всякъде.
Как го виждате това "невероятно красиво" визуално изпълнение? Аз в тъмницата на това 3D видях един х*й, с извинение. За мен не може да се претендира за визия без бистра и достатъчно светла картина. А такава на 3D прожекциите просто няма, стандартна прожекция в Cinemacity също няма.

Дори да оставим тъмницата в 3D-то на страна, филмът е много слаб. Даже си има алтернатива на Jar Jar Binks. :evil:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 22, 2014 6:44 am

Ако третият филм е още по-зле бездарните първи две части, значи трябва да е дъното...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 22, 2014 9:41 am

Аз освен да кажа +1000, не виждам какво да направя...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Dec 22, 2014 4:56 pm

Не знам, на мен първата част ми хареса, обаче не достатъчно, за да гледам втората. Ще взема третата като излезе по тракерите след две-три седмици, да ги видя и трите накуп.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Dec 23, 2014 9:33 am

Хора, този филм се гледа заради красивите природни гледки, заради шантавата фентъзи сценография (реална или CGI-ната), костюми и реквизит, като и заради някои от специалните ефекти.
Аз вече и на това съм доволен, като отида на кино (пък и го правя рядко).

Сюжетът е безкрайно разводняване, играта е over the top, а екшънът си е зле. Това се знае още от първия Хобит.
Изключение правят само няколкото актьора, на които страшно им отива да преиграват и ги обичаме точно заради това.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Dec 23, 2014 9:36 am

alshu wrote:Хора, този филм се гледа заради красивите природни гледки, заради шантавата фентъзи сценография (реална или CGI-ната), костюми и реквизит, като и заради някои от специалните ефекти.
Аз вече и на това съм доволен, като отида на кино (пък и го правя рядко).

Сюжетът е безкрайно разводняване, играта е over the top, а екшънът си е зле. Това се знае още от първия Хобит.
Изключение правят само няколкото актьора, на които страшно им отива да преиграват и ги обичаме точно заради това.
Което е достатъчно, за да отидем и да дадем 12 лева за кино? Don't think so. Този филм ще се пропуска и дори няма да съжалявам. Питър Джаксън нещо реши, че боищата, а не героите или приказната атмосфера са на първо място в света на Толкин - да ходи да прави "Мортал Комбат" следващия път.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Dec 23, 2014 9:47 am

Сега чакаме 65-те серии на Силмарилиона. :lol:
Иначе, аз разбрах за себе си че цялото начинание ще е боза, още когато ЗАСПАХ в киното за 10 минути по някое време. За справка, не съм заспивал дори на тъпотии като Зов за завръщане и Американска схема (за мен си беше скучно).
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Dec 23, 2014 10:34 am

Mr. Nobody
Което е достатъчно, за да отидем и да дадем 12 лева за кино?
Всеки решава сам за себе си, за какво да ходи на кино и за какво не.
Аз не държа да гледам само и единствено шедьоври (пък и къде ги?). Гледам си всякакви глупости и единственото изискване ми е, да ми оправят настроението...
Какво ми оправя настроението вече е доста сложен въпрос.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Dec 23, 2014 2:43 pm

Claymore47_Fen wrote:Сега чакаме 65-те серии на Силмарилиона. :lol:
Споко, няма да има други крави за доене засега, защото синът на Толкин е отказал да продава правата за филмиране на другите произведения. Поне докато дъртака не се гътне или не изтекат изцяло правата, Джаксън е с вързани ръце (слава богу).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Dec 25, 2014 10:22 pm

Мен доста ми хареса и третият филм, и трилогията като цяло. Премеждията на Билбо и джуджаците ме вълнуваха - дори повече от тези на героите във Властелина, а елфите, орките и хората бяха як бонус за екшъна и свързването с Властелинската трилогия.

Съгласен съм обаче с формулировката на един зрител от трекаджийския форум ( www.trekbbs.com - много приятно място), че в тая трилогия се спотайват два много солидни филма. Все пак нищо против още три филма в Средната земя вместо два - колкото повече, толкова повече.


Имаше си доволно много екшън, и като масовки (евала на Даин с главичките :lol: ), и като двубои и си ме изкефи дори откачеността на изпълненията, адски яко беше заснета.
Били Конъли, който играе Даин, имал здравословни проблеми (спомена се Алцхаймер) и сцените с него били CGI, а той само озвучавал. На мен не ми направи впечатление, но други зрители са го забелязали.

(Впрочем, ако правилно съм разбрал, в книгата Билбо бива ударен по главата и пропуска повечето битка, която Гандалф му разказва постфактум накратко. Добре че Питър Джаксън не се е придържал към първоизточника тук, а?! :lol: )

Емоционалните сцени ми харесаха, особено всичко с Торин и Билбо, евала на Ричард Армитидж и Мартин Фрийман. Но признавам, че можеше сценарият да е малко по-изпипан и пълнокръвен, а сцените да преливат по-плавно една в друга, така малко нахвърляне на отделни парчета се получава, но за монтажа - малко по-долу.

С нетърпение очаквам разширеното издание за допълнителни и доразвити сцени. Даже някои неща от трейлърите липсваха в киноверсията. Джаксън по правило вади яки разширени издания на тия филми, така че съм оптимист, че третият Хобит ще ми допадне още повече като го видя в пълната му версия.



Пешо Джъ-то ми се струва добър режисьор за кинематографията и спецефектите на блокбастърите, но подходът му към монтажа ме смущава, доста ми е хаотичен. Темпото и последователността на някои сцени са ми странни.
Най-драстичният пример, разбира се, е в "Двете кули", където
Spoiler: show
смъртта на Саруман беше изцяло махната от киноверсията и оставена за разширеното издание.
Също и финалната минута на втория Хобит, която лично според мен щеше да е далеч по-ефикасна ако беше сложил
Spoiler: show
първо сцената с тюхкащия се Билбо "Какво сторихме?", после далечния план от летящия към Лейктаун дракон и да завърши с все по-едрия план върху муцуната и очите на дракона, който произнася с якия си глас: "I AM... FIRE... I AM... DEATH" и това да е последният кадър.
Просто впечатлението ми от този финал беше на сгрешено подреждане на сцените.
За разликите между киноверсията и разширеното издание на втория Хобит писах на предишната страница. Махането на някои сцени от киноверсията продължава да ми е неадекватно, особено кратките, дето са между минута и две-три.


А в третия Хобит се учудих при началната част с дракона, който
Spoiler: show
си взе някъде в първите 10 минути, или поне толкова ми се сториха, адски бързо стана.
Това спокойно можеше да се лепне в края на втория филм, но Пешо Джаксъна може би е искал да го завърши с драматичен клифхенгър тип "Империята отвръща на удара", знам ли.
Но си беше ударно начало, яко встъпление за завършващия филм.



Като общо впечатление харесах и трилогията на Властелина, и тази на Хобита и ще се сдобия с разширените издания и на втория и третия Хобит на блурей при първа възможност, само те ми остават.



П.П. В кината на "Арена" предлагаха меню с фигурка, 5 различни. На влизане си взех дракона върху купчината злато, а на излизане отидох да купя и другите четири (Билбо, Торин, Леголас и Кили). :D


П.П.П. Аз лично бих се изкефил на сериал по "Силмарилиона". За предпочитане по ХБО. 8-)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Jan 06, 2015 5:53 pm

http://www.dailymotion.com/video/x2cdt4 ... rbatch_fun

Аз лично бих гледала 9 часа монолози на Смог, пред това, което ми се предложи.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jan 06, 2015 6:23 pm

Пропуснах да отбележа, че го гледах на 26-ти.

Бях чел, че серията е най-зле и най-разтеглена...ама не. Стори ми се точно "още от същото".
Най-противни моменти ми бяха джуджешко елфическата романтика и спасяването на Гандалф от Белия съвет.

Както винаги най-кефещи ми бяха както до тук - гледките, сецнографията и костюмите.
(Апропо, като излязох от киносалона гледката на зимните и привечерни Витоша и София също си бяха доста красиви...някак като продължение се получи...нищо че беше в по-синкава разцветка.)

Имаше моменти с аниме привкус - как Леголас се катереше по падащите камъни или пък финалната битка на Торин срещу Азог върху леда: първо трябваше да се справи с доста minion-и и чак накрая да се млати с boss-а.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 07, 2015 10:54 am

Какво ще включва разширеното издание на третия Хобит:
Spoiler: show
The Battle of the Five Armies
Extended scenes will include : *Not sure*

■More scenes of Bard attempting to kill Smaug
■An extended scene of Azog's invasion forces
■Elf archers firing at Orcs, Wargs, and Trolls
■Dwarves with Ballistas firing at Orcs and Trolls
■Dwarven Goat Riders and Rams join the battle to attack Orcs and Wargs
■Funeral of Thorin, Fili, and Kili
■Coronation of Dáin II Ironfoot, Now King Dáin II Ironfoot
■Bard becoming the new king of Dale*
■Gifts of treasures given to Bilbo, Bard, Thranduil, and the People of Lake-town
■Bilbo and Gandalf revisit the Trollshaws
■An exchange between Thranduil and Glóin during the battle
■Beorn tortured in Dol Guldur
■Sauron interrogates Gandalf in Dol Guldur
The death of Alfrid Lickspittle
■More fighting in the city of Dale
■Axe blade removed from Bifur's forehead
■Conversation between Bilbo and Bofur before Bilbo hands over the Arkenstone
http://lotr.wikia.com/wiki/The_Hobbit_Extended_Edition

Болднах една сцена, която май най-много ще зарадва зрителите. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Apr 24, 2015 9:22 am

Proper thrashing of the piece of shit conclusion of this piece of shit trilogy:
https://www.youtube.com/watch?v=zbY8yzy3cQ0

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 28, 2015 2:16 am

Доста добро, въпреки че според мен не изразява докрай колко са сбъркани нещата във филма, само изброява кои.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests