The Hobbit

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Jan 01, 2013 12:11 pm

Amelia wrote: Азог...
...
Всъщност Азог не беше толкова ужасен - даже през цялото време ми беше някак озадачаващо познат - като движения и глас. После видях, че го играе Ману Бенет (Крикс от Спартак), та спрях да съм озадачена.
Ахахахаха, това мисля, че обясни току-що и моята огромна любов към тоя персонаж, която озадачи всички!!
Бая се смях да ви чета :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 01, 2013 12:14 pm

Хахха, Амелия и Сашко страйк агейн.

Не става за второ гледане мдааа. Другите части не се очаква подобрение определено. :mnia:
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 01, 2013 12:42 pm

Канадците, обичам ви! :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 01, 2013 3:57 pm

Баси, тоя филм звучи мноу зле. По-добре да не го гледам май...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Jan 01, 2013 4:09 pm

Горе-долу съм съгласен с Амелия и АлДим по отношение на нещата, които не работят във филма, само дето аз бях по-скоро на другия край на разочарования спектър: "зле е, ама пак радва криво-ляво". Като си писах ревюто за сайта, първо му бях сложил 7/10, после нещо ме загложди и я промених на 7,5/10. Сега твърдо бих му сложил не повече от 7/10.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 01, 2013 10:07 pm

Roland wrote:Баси, тоя филм звучи мноу зле. По-добре да не го гледам май...
Недей! Като те знам колко лесно се впечатляваш, току-виж после без да искаш си го изкарал приличен в ревюто! :mrgreen:

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Tue Jan 01, 2013 10:17 pm

На сайта ви има две ревюта, едното е на Роланд, другото на Рандъм. Пропускам ли нещо или просто си имате приказка?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 01, 2013 10:30 pm

И друг път в ШД сме пускали по повече от едно ревю за филм, особено за тея по-големите. Та няма нищо странно. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 01, 2013 10:34 pm

Лорд има предвид задявката на Роланд по-горе :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 01, 2013 10:56 pm

Лол, схванах! Ами да, гаврим се един с друг, както обикновено. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jan 02, 2013 8:54 am

Саркастираме се просто. :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jan 02, 2013 12:06 pm

Изгледах филма в HFR вариант и искам да споделя впечатления.

HFR - лично мен не ме дразни...може би защото съм навъртял доста часове пред нормален телевизор и живи предавания, а не някакви компресирани техни версии източени от нета.
Да, върху повечето съвременни ТВ сериали е приложен така наречения филтър "филмов ефект", но пък има достатъчно спортни, документални и публицистични предавания. Движенията в тях изглеждат някак дървени и неграциозни...каквито са си и реалните такива...
Четох оплаквания за неестествено забързан каданс. По време на филма нямах постоянно усещане за такъв. Това което видях са 2-3 нарочно ускорени сцени (примерно имаше такива с Радагаст).
Друг неприятен ефект е клатенето на steadicam-а, но това си го има във всички съвременни филми...сами дето тук си личи повече.

3D-то. За съжаление повишеният frame rate не оправя всичките ми проблеми с този формат - все още се забелязва стробиране при някои резки дружения, както и двойни образи от подаване на картина към грешното око. Последното може би идва донякъде от неподходящи 3D очила и се усилва от астигматизма ми.
Има известно подобрение, но не е достатъчно. Ще чакам системите с 60 кадъра в секунда.

CGI-ът. Четох много критики, но бях приятно изненадан. През повечето време е доста качествен. Изключение правят моментите, когато добавените обекти изглеждат, като ваденки в 3D или когато имаме съчетание между плавни компютърно генерирани анимации с реалистични HFR стънтове с истински актьори.

Филмът. Първата част много ми хареса. Темпото е бавно, но и събитията за които става дума в нея са ми по-интересни точно в такива големи детайли. Героите са симпатични идиоти.
Имаше и по някоя нелепа сцена (да кажем битката с Азог или всичко с троловете), но общо взето ми беше приятно
Обаче нещата тръгнаха надолу след появата на Радагаст Кафявия. Образът му е много сладурски, но действията му са страшно дебилни, а шейната теглена от зайци пълно безумние. Дори да го приемем за комичен персонаж, мисля че хуморът с него не работи добре.
Белият съвет беше малко странен и муден епизод, но пък компенсираше с красива сценография (полу-реална, полу-нарисувана).
Това което последва не ми хареса особено - безкрайна поредица от комичен over the top екшън. Мисля, че прекалиха с пропаданията и късметът който постоянно изкарваха в боя джуджетата.
Ам-Гъл беше перфектен, но пък неговата поява отнесе прекалено много похвали в публичното пространство. Сцената е OK, но не е чак върховна.
Финалният сблъсък с Азог демонстрира това, което не харесвам във филмите на Питър Джексън - досадното повтаряне, потретване и поентване на ключовите теми, понякога нелогични екшън секвенции (доминото от дървета) и драматично преудължаване на сцените.
В "Задругата" нещата бяха дозирани добре, но тотално излязоха от контрол в "Кулите" и "Завръщането". Абсолютно същото наблюдавам и тук.

Други дреболии - Гандалф изглеждаше по-стар (не можаха ли да го подмладят малко с "магията на киното"?), а брадата му фалшива.

Теглейки чертата въпреки горните критики всъщност гледането на филма ми беше приятно.
Не е кино шедьовърът на който се надявахме, но поне е забавен начин да похарчиш 12 кинта (мислех, че очилата ще са различни, но ми раздадоха същия модел...от там и подозрението, че май не го гледах по най-правилен начин...).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Jan 02, 2013 11:00 pm

Толкоз, повече не може да се очаква.
p.s. Но все пак Билбо е по-готин от всички властелини и пръстени :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 03, 2013 11:49 am

Изгледах пак Властелините и това още повече затвърди мнението ми, че Хобитът е ужасно мизерен филм. Разликата в качеството е огромна. Факт е, че материалът от първата книжка и без това не е кой знае какво, но и цялостната реализация е на светлинни години от LOTR във всяко отношение. An Unexpected Journey няма какъвто и да е двигател на действието, страда от страшно объркано темпо (в началото е прекалено проточено, а във втората половина е вкарана свръх доза безцелен екшън), като цяло посредствена актьорка игра и най-вече - здрава шизофрения, докарана от опитите хем да запази епичния тон на LOTR, хем да разкаже детската приказка за Билбо и 13-те оригващи се джуджета. По-проточените сцени във Властелина имат някаква реална тежест, историята е разказана без излишно моткане въпреки огромната си продължителност, а екшънът в нито един момент не идва вповече. Всичко това дава и много по-голяма мотивация и на актьорите... Или с други думи, Джаксън ще си останли с миналите постижения.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 03, 2013 11:53 am

Амели, всъщност в Хобита елфите не са некви ню ейдж хипари с тежка депресия. Напротив, там са весели, ходят на лов, ядат месо (дори нашите ги залови елфическа дружинка в Мраколес, излязла на лов за разни животини). Тежката депресия ги наляга във Властелина, милите. Имаше обаче некъв Баерон, който ставаше на мечка и ядеше само зарзавати и медовина и много се грижеше за животните. Нещо като Радагаст, но без гъбите.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 117 guests