The Hobbit

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Dec 15, 2012 10:38 am

Silver wrote:Това дали си хобитбойче или не е от второстепенно значение. Всъщност никой не е очаквал Кръстникът 4. Очаквах доста тъпичък филм, а той се оказа тъп по сравнително неприятен начин. Това е, което на теб ти убягва. Също ти убягва, че аз нямам контрол върху това как ме възприема Данте. Както нямам контрол върху, явно, кръстоносния ти поход (модераторите обаче имат). Тук си леко излишен със сигурност, щото темата е за филма, не за рандъм блогъри.
Жалко. Защото и на мен адски много ми се искаше да бъде. Питайте Трип :mrgreen: Разбира се, не всеки филм е Moonrise Kingdom или Rock of Ages :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 16, 2012 10:45 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sun Dec 16, 2012 2:33 pm

Не е лош филма, много добре е, имайки се впредвид, че е правен по много детска книга.

Като плюсове могат да се отбележат основни:

1. Джаксън има замах и полет на мисълта. Освен, че умее да съживява героите на Толкин и да им вдъхва една топлота, която скъсява дистанцията между тях и зрителя, той умее да ги показва много ясно и като авторитети. Т.е. показва статуквото им в обществото (това там).

2. Адмирации за примеса от "Недовършени предания". Атаката на Дол Гулдур е не по - малко ключово събитие от намирането на пръстена. През него могат да се разгледа и основната концепция за обединените сили - съвета на магьосниците. По мое мнение много силен момент, виждаме истинските лидери Галадриел и Саруман, както и отношенията между ордена.

3. Заснемането на филма е над трите властелина, определено по мое скромно мнение има градация и това е добре.

4. Торин е изключителен. Много силен персонаж, допадна ми повече от Арагорн; Гандалф също е показан в по адекватният си смисъл - решителен, хитър и доста циничен ми се видя, което адски ме накефи.

Минуси:

1. Филма е началото, но уви, нямаше момент който да ти спре дъха. Това е основният минус. Просто беше излишно разтеглен на места, особено в началото.

2. Липсва главен злодей. Ясно е, че готвят Саурон за част 2 и Смог за част 3; Но просто тоя орк не става. Много дребен ми се виждаше.

3. На момента ефектите бяха като от Драгън ейдж. Да не говорим, че много й напомняше на там по време на битките. Просто си бяха леко гротеска, което бтв не го очаквах. Във пластелина бяха по- добре нещата, а е филм от преди 10+ години.

Като цяло ми допадна, чакам много част 2;)

ПП: Само да вметна и музиката е добре, но отново по- слаба от тази на Властелина. Няма открояваща се мелодия.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Dec 16, 2012 3:05 pm

RRSunknown wrote:Нямам какво да разбирам , има някаква елементарна логика от първо ниво.

Защото двата варианта са - спазвам дословно Хобит, и всички Толкин фенове ме уважават или вариант две - серя на хобит, правя някаква свободна интерпретация и някаква "разбирачи" ми пишат високи оценки за логика и развитие, докато всички фенове на Толкин ме оплюват.

А познай кое е избрал Джаксън дали не е напълно умишлено.
Или ти наистина и искрено вярваш, че написаното е с явни претенции за "висок" анализ на филма?
Искрено вярвам че автора на "ревюто" си вярва че спуска някаква божествена истина което ме дразни, като всяко подобно агресино налагащо се ревю с претенции.


Защото има някакви хора като Митачето (данте) които ги четат тия псевдоревюта и дори ги дават за пример като някакви авторитети.
Да, да, да, това сега чак го виждам. Бате, пълни глупости. Чета всякакви ревюта, за да знам какво да очаквам и много рядко някой ми е авторитет и е способен да сформира мнението ми. НАЙ-вече Силвъра. Просто ги дадох тук, защото ми направи впечатление и исках да споделя. Дори пичът от ОпераКино ми е приятел и знам, че нямаше по-надъхан за Хобита човек от него.
То по тая логика аз четох такива ревюта и за Прометей, и за Черният Рицар Възраждане, дето масово ги оплюваха, но въпреки това и двата филма ме отвяха. Аз си мисля, че по-скоро Хобита ще ми хареса, но ще го гледам чааак във вторник.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Dec 16, 2012 3:05 pm

Аз в близките две години забравям за хобитчето, чак като излезе и трета част ще ги изгледам всичките накуп.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sun Dec 16, 2012 3:45 pm

Dante wrote:
RRSunknown wrote:Нямам какво да разбирам , има някаква елементарна логика от първо ниво.

Защото двата варианта са - спазвам дословно Хобит, и всички Толкин фенове ме уважават или вариант две - серя на хобит, правя някаква свободна интерпретация и някаква "разбирачи" ми пишат високи оценки за логика и развитие, докато всички фенове на Толкин ме оплюват.

А познай кое е избрал Джаксън дали не е напълно умишлено.
Или ти наистина и искрено вярваш, че написаното е с явни претенции за "висок" анализ на филма?
Искрено вярвам че автора на "ревюто" си вярва че спуска някаква божествена истина което ме дразни, като всяко подобно агресино налагащо се ревю с претенции.


Защото има някакви хора като Митачето (данте) които ги четат тия псевдоревюта и дори ги дават за пример като някакви авторитети.
Да, да, да, това сега чак го виждам. Бате, пълни глупости. Чета всякакви ревюта, за да знам какво да очаквам и много рядко някой ми е авторитет и е способен да сформира мнението ми. НАЙ-вече Силвъра. Просто ги дадох тук, защото ми направи впечатление и исках да споделя. Дори пичът от ОпераКино ми е приятел и знам, че нямаше по-надъхан за Хобита човек от него.
То по тая логика аз четох такива ревюта и за Прометей, и за Черният Рицар Възраждане, дето масово ги оплюваха, но въпреки това и двата филма ме отвяха. Аз си мисля, че по-скоро Хобита ще ми хареса, но ще го гледам чааак във вторник.
Тва не го казвам да те дразня, ма щом Прометей те е отвял, то надали има филм, който да те разочарова.

Абсолютно всичко, написано от Силвър или от Христофор в Операция кино е вярно. Това за теб колко е от значение еди-кой-си недостатък е друг въпрос - въпрос както на лични очаквания, така и на такива породени от някакво познаване на логиката на триогията и книгите. Филмът не е боклукът, който Силвър цинично го изкарва заради изненадващата липса на качества спрямо каквото Джаксън е правил досега в тоя свят, нито е грандиозното разочарование, което Начев вижда заради пълното несбъдване на собствените му, почти граничещи с невъзможното, надежди.

Но Хобитът е глупав, та дрънка. Като се започне от това, че е превърнат в експеримент с тия 48 кадъра, които обаче се промотират като "начинът, по който е правен да се гледа" и се мине през доста други неща, за които вече писах сравнително подробно и емоционално във форплей, та се стигне до шизофренията на филма в това детски ли иска да бъде или епика като предшественика си, за да падне и от двата стола, както каза Силвър. Не, не очаквах Хобитът да прилича на Властелина в буквален смисъл, прилика трябваше да има само доколкото да се позволи преливане на една трилогия в другата, каквото Джаксън претендира, че прави. В този вид обаче остават само претенциите и слабите опити, защото де факто Хобитът не носи никакво усещане, подобно на трилогията и повечето хора около мен казват "просто не мога да ги вържа двете по никакъв начин". Обаче на Джаксън яко му се е искало да ги "връзваме" и оттам идва сакатлъкът.

Отлично знаеш, че тоя филм го очаквам трепетно още откак свърши Властелина, щото с неговия успех беше пределно ясно, че Хобит ще има - това са почти десет години. Неистово се зарадвах, когато Джаксън пое проекта, но сега предпочитам да го беше правил който и да било друг, щото той или щеше да се отнесе с порядъчно уважение към завета на Джаксън или да направи нещо, което не е и няма претенциите да бъде близо до Властелина. Шишкото обаче си е повярвал, че може някакси да направи и двете неща едновременно, мамка му.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Dec 16, 2012 4:30 pm

Е, добре де, Прометей не ме отвя баш, но ми хареса (Черният рицар ми хареса много повече). Това е силата да си някакъв средностатистически зрител, който не разбира много от филми. :Д
Иначе си прав във всичко, което казваш и не отричам, но искам да го видя със собствените си очи. Аз още преди ти четох всички постове във Форплей, така че съм наясно.
Но ти самият не искаше да приемеш по никакъв начин мнението на Силвъра. Просто, както се казва, Надеждата умира последна. Ето виж, примерно, Коцето и Скротума са се изкефили много на филма, а те не са от най-нехейтещите хора. А, между другото, не знам защо има чак толкова голямо значение, но масово ми направи впечатление, че хората, които са го гледали с 24 кадъра са се изкефили много повече на филма от тези, които са го гледали с 48. Ще видя във вторник и дори мисля да се престраша да напиша някакво непретенциозно и непрофесионално мнение за блога, че от сума време не съм се интересувал и чел повече за някой филм.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 4:41 pm

Абе не ми хареса особено. Вместо да направят 1 хубав филм, сега ще направят 3 тъпи. Преди час излезнах от салона и почти нищо не си спомням. Най-добрата сцена беше с песента на джуджетата, моментите с Радагаст бяха качествени, намирането на пръстена, битката за Мория, но като цяло филма беше много зле, и ако не беше по едно от най-тачените фентъзита, щеше да получи оценките, които заслужава.

Изнагляха, материал просто няма. И сега Джаксън вместо да приключи с Хобита и да продължи по някой нов по-интересен проект, 3-4 години от живота му ще се занимава с пълнеж и смукане от пръстите.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sun Dec 16, 2012 5:33 pm

Dante wrote: А, между другото, не знам защо има чак толкова голямо значение, но масово ми направи впечатление, че хората, които са го гледали с 24 кадъра са се изкефили много повече на филма от тези, които са го гледали с 48.
Това е абсолютен факт, аз щото съм много упорит, ще го гледам на аймакс и чак тогава ще давам окончателни присъди.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 5:37 pm

Сега прегледах форплея - като че ли повечето имбецили там са на моя акъл. Скротума също е на моя акъл което значи че е също е ретард.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 16, 2012 8:12 pm

Dante wrote:Просто, както се казва, Надеждата умира последна. Ето виж, примерно, Коцето и Скротума са се изкефили много на филма, а те не са от най-нехейтещите хора. А, между другото, не знам защо има чак толкова голямо значение, но масово ми направи впечатление, че хората, които са го гледали с 24 кадъра са се изкефили много повече на филма от тези, които са го гледали с 48.
Само да ти обясня, че реакцията на скротума е колосален защитен механизъм в най-изчистен вид, каквато се очакваше да се случи предвид очакванията му и отношението към LOTR. Това, което е написал на блога си е съчинено в седмицата преди да излезе Хобита, после отгоре са плеснати няколко детайла от самия филм, за да изглежда като впечатление от първа ръка. Един му го написа снощи в коментар, който хванах докато четях, но той го изтри (не знам дали защото си е въобразил, че съм аз, или защото не иска никой да прави опити да му пука розовия балон). Обаче понеже го знам колко дълбоко мрази всяка ентска сцена от ТТТ и какви са му критериите за "динамика" и "интересност", съм 100% сигурен, че вътрешно се е побърквал на всяка поява на зайците и шейната, на съживяването на таралежчета, и на падане на джуджета от столчета. От друга страна, може и наистина да става дума за патология. Все пак мисля, че е единственият човек в интернет, който твърди, че Хобитът е филмът на 2012 (и ще се помни с години), а Джаксън не може да направи грешна стъпка в Средната земя. В смисъл - наистина да ги вярва тези неща. То само като четеш как е формулирано похвалното слово и ти става ясно всчко. :lol:

Аз го гледах в точно същия формат, в който гледах Властелина навремето - 24 fps / 2D. Е и?
Last edited by Silver on Sun Dec 16, 2012 8:38 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 16, 2012 8:36 pm

И аз мисля да го гледам така като се прибера в България.

Бтв, Майндкрайм, не виждам много логика да ги гледаш накуп честно казано.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Dec 16, 2012 11:29 pm

Roland wrote:И аз мисля да го гледам така като се прибера в България.
Мислиш да го гледаш 2Д/24 кадъра ли? Не е като да виждам, в кое кино го предлагат в такава версия (освен ако не е някое малко селско такова).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 17, 2012 11:23 am

Alexis wrote:
Roland wrote:И аз мисля да го гледам така като се прибера в България.
Мислиш да го гледаш 2Д/24 кадъра ли? Не е като да виждам, в кое кино го предлагат в такава версия (освен ако не е някое малко селско такова).
Уф, забравих, че в БГ не предлагат опции...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 17, 2012 11:26 am

24/3D пак ще е по-добре от 48/3D
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests