Conan and the Riddle of Bad Movies

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Conan and the Riddle of Bad Movies

Post by AlDim » Tue Aug 30, 2011 7:32 am

Холивудските продуценти май са решили, че всичко, което ти трябва, за да изкараш лудите пари днешно време е да римейкваш стари франчайзи с нови ефекти, екшън до повръщане и задължиелно да вкараш и якото 3D. It worked in Clash of the Titans, right? RIGHT?!

Новият Конан е филм, демонстриращ всичко, което не е наред с "епичното" кино последните години. Той е просто серия от иначе доста добре направени екшън сцени, съшити с болезнено малоумен сюжет (но не достатъчно болезнено малоумен, за да забавлява с това). Проблемът е, че след 20-30 минути тия екшън сцени почват жестоко да дотягат. Имам чувството, че режисьорът и продуцентите са изпитвали див ужас от това да СПРАТ безкрайното мелене, трещене, крещене и друсане на цици на екрана за повече от 2-3 минути, защото тогава все пак ще им се наложи да направят истински филм, а нямат ни най-малка представа как.

Същевременно тридеизирането на Conan е също толкова ненужно, колкото е и нескопосано. Прекрасните български гледки са превърнати в спрайтоподобни декори без каквото и да е реално усещане за дълбочина. Разните епични замъци, манастири и подобни приличат на миниатюрни макетчета (като прибавянето на хора върху тях води до още по-ужасяващ ефект). А и без това прекалено многобройните битки стават още по-изморяващи с преислената си триизмерност.

Conan the Barbarian от 82-ра може да нямаше много общо с оригинала на Хауърд, но беше филм с душа, филм с въздействие и ясна представа какво се опитва да бъде. Новият уж се придържа повече до оригиналните истории и оригиналния персонаж, но не постига нищо освен безсмисленото хвърляне на 100-тина милиона долара на вятъра.

Слава богу, че не повтори успеха на Титаните. Може би тази нова тенденция ще вземе да спре? Pretty please?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 30, 2011 3:49 pm

Ама титаните са успешни така ли? :lol:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 30, 2011 4:11 pm

Еми със 125 милиона бюджет са опаткали 493 милиона приходи. Не кат да не са успешни.

Виж Конан за сега се дъни мощно.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 30, 2011 9:18 pm

Дъни се мощно, понеже хората, отговорни за разпространението и рекламата му, показаха нагледно защо трябва да бъдат разстреляни. Първо забавиха трейлърите прекалено много време, след това пуснаха слабоумен тийзър, който вместо да надъха зрителите, им показа, че ще видят някаква тъпа евтиния, после пуснаха единствено PG-13 трейлър, за да се заредят коментари, че филмът мязал на "Принцът на Персия" - а и в този трейлър самият Конан почти не се виждаше и чуваше, т.е. нямаше начин човек да прецени какво всъщност да очаква - и едва накрая, след като непоправимото зло вече беше сторено, пуснаха малко по-качествен и по-кървав трейлър. Въпреки че още след първия трейлър маса народ пропищя от рок-музичката и въпреки уверенията на Тайлър Бейтс, че в самия филм електрически китари няма да има, и в двата същински трейлъра имаше слабоумно алтернативно рокче - а това отдръпна още хора. После преди филмът да излезе официално се направиха прекалено много скрийнинги(нали такава беше думата?) за критиците, въпреки че и на децата в детската градина е ясно, че фентъзи от този тип никога няма да бъде оценено високо от критиката - дори икона като "Уилоу" на RottenTomatoes е оценен едва с 46%. (Силно подозирам, че причината, поради която филмът с Шварценегер е оценен високо по подобни сайтове, не са качествата на филма, а фактът, че е дело на хора, работили по "Апокалипсис сега".) Съответните ниски оценки допълнително снижиха очакванията на зрителите. Отделно от това, фактът, че този филм почти никъде не се разпространява на 2д, съчетан с факта, че отзивите от 3д-то са предимно отвратителни, дори и да са писани от хора, които иначе са харесали филма, и факта, че все повече и повече хора просто отказват да плащат изкуствено завишени цени за 3д, допълнително отдръпнаха хората. Лично аз, след всичко, което съм прочел за 3д-то на този филм, просто реших, че за такова няма да плащам. Ще изчакам две-три седмици - при този провал се съмнявам да са повече - и ще си сваля свестен рип. Естествено, ако някъде го има на 2д, бих отишъл да го гледам, обаче от това, което видях в програмите на кината, никъде го няма така.

Съвсем отделен проблем са слабоумните фенове на Шварценегер, които на сайтове като имдб слагаха ниски оценки и пишат негативни ревюта, без дори да имат намерение да видят филма - нещо, което изкуствено му смъкна рейтинга и отдръпна още хора.

И т.н.

Честно казано, бях се надъхал доста да гледам филма. Все още очаквам да ми хареса доста, но... При положение, че навсякъде чета колко е зле 3д-то, а друга възможност не ми се предлага, как да платя за него? А защо разпространителите на филма не се замислиха, че милиони хора недоволстват, защото този формат им причинява главоболие или замайване, например, или че им е писнало да гледат нескопосано конвертирани в 3д филми, първоначално предвидени за 2д? Защо отнемат на зрителя правото на избор?

Не знам.

Както и да е, казах си, очаквам хубав рип и тогава ще гледам филма. Книгата, правена по него, я зачетох и даже ми допадаше, обаче, честно казано, я спрях и не продължих натам. Не знам защо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 30, 2011 10:06 pm

Хехе, забавно е, че не са могли да направят свястна реклама, при положение, че целият Conan е направен точно от трейлъров материал :lol: Пък ако става въпрос за оценките, то и стария Конан е много слабо оценен предвид качествата си - такива неща никога не са се зобили от американските критици все пак. Единственото изключение в жанра е LotR (и може би The Princess Bride, който аз лично въобще не харесвам).

Иначе филмът, както и да го въртим и сучем, си е просто мозъкостопително тъп. С жената не знам колко пъти си разменяхме погледи тип "my eyes hurt, but my brain hurts more". Въпреки изключителната си простота и клишираност сценарият е продупчен като швейцарско сирене и всичко страда от остър недостиг на логика. Диалозите пък не знам как са изглеждали на хартия, но определено никога не е трябвало да бъдат изричани от актьори.

С 3D или не, с добър маркетинг или не, Conan е много слаб и бездушен филм, което е достатъчно, за да не го препоръчвам на никого.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 31, 2011 12:12 am

Много беше тъп! :cry:

От всичко най ми харесаха няколко несъсипани от 3Д-то пейзажа от Витоша. Дори ай кендито в лицето на задника на Джесън Момоа не спаси положението...

През първата половина се хилех на глупостите почти непрекъснато. После просто ми стана супер скучно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 31, 2011 8:09 am

"...в лицето на задника..."

Пфахахааххаххах

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 01, 2011 8:14 pm

Преебах се да ходя да го гледам в Търново.
По-добро прекарване щеше да кротко да си режа вените .
:dash:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 01, 2011 10:53 pm

Мдам добре че ме домързя миналата събота за тая лоботомия :).

Пернишкия трейлър е доста весел поне :)

http://vbox7.com/play:6eb8afd6&start=15&r=emb
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Sep 03, 2011 8:09 pm

Аз го отказах на първите пет минути, а и актьора не ми харесва нещо.
Сериала ей тоя http://www.imdb.com/title/tt0120569/, това е Конан. А Ралф Мюлер е перфектния Конан.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Sep 03, 2011 9:25 pm

coldie wrote: А Ралф Мюлер е перфектния Конан.
Ъъъ... Не е... Когато бях на четиринайсет, го харесвах, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Sep 17, 2011 6:49 pm

tigermaster wrote:
coldie wrote: А Ралф Мюлер е перфектния Конан.
Ъъъ... Не е... Когато бях на четиринайсет, го харесвах, де...
Защо не? Изглежда интелигентен, въпреки грубоватата си форма. Pure power.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 05, 2011 3:40 pm

Гледах го. Хареса ми. Всъщност с оглед на купищата критики, които изчетох по отношение на филма, очаквах да е нещо много по-негледаемо. Имаше ВТФ-моменти, имаше откровени глупости, имаше и доста сцени, без които филмът вероятно щеше да е по-добър. Все пак историята не беше чак толкова малоумна, героите с достатъчно екранно време бяха достатъчно харесваеми, а мелетата бяха просто великолепни. Момоа е адски точен в главната роля, Стивън Ланг преиграва злокобно, обаче кефи, а девойката в беда далеч не беше кифлата, която очаквах. Финалът можеше, а и трябваше да е доста по-грандиозен обаче. Четох някъде, че първоначално е било планирано нещо съвсем различно, но не им е стигнал бюджетът.
Както и да е, като цяло съм доста доволен. Можеше и по-добре, но все пак според мен филмът не заслужаваше да се издъни така зловещо.
Дано идиотите, отговорни за маркетинга и разпространението му, не окепазят още някой филм по тоя начин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat Nov 05, 2011 11:35 pm

Така. И аз го гледах. Съжалявам за което. Филма е зле по толкова много причини, че не знам от къде да започна. Историята е мега куха, та направо кънти. Стотици пъти сме гледали и слушали историята за Момчето Чиийто Баща Убиват И Той После Отива И Отмъщава (МЧБУИТПОИО), но все ми се чини, че след толкова години на предъвкване и премляскване все някога трябва да се спре или поне да бъде направено по някакъв по оригинален начин. Ясно ми е че, филм за Конан не предполага някаква зашеметяваща фабула, ама чак пък толкова?

Като изключим малоумната история имам чувството, че монтажистите на филма или са били пияни докато монтират или са били надрусани(може и двете). Едно от нещата които най-много ме дразнят когато седна да гледам който и да е филм(камо ли пък блокбастър с претенции) са сцени като тази с преследването и каретата, където се стигна до момент в който нашият и главатарчето на лошковците се биеха с мечове докато препускаха на коне.Cut. Следваща сцена. Незнайно защо въпросният господинчо галопира двайсетина метра пред Конан който същевременно го гледа лошо :roll: . Cut. По следващата сцена Конан решава, че е гледал достатъчно дълго, озъбва се и ..... изтегля меча си. Йеееее. Това е само един от примерите. Не ми се ще да си припомням други.

Накрая пък, тая маска дето са я събирали парче по парче и варели с кръв са се ляли за нея, какъв точно ефект имаше на главата на лошия? В смисъл още като си я сложи на глава ясно и отчетливо го чух как призова половинката си да се завърне от мъртвите и да му даде безгранична власт. Дефект ли даде що ли?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 06, 2011 11:18 am

^Точно в сцената в гората има един толкова грандиозен гаф, че след като го видиш, разни дребни проблемчета с монтажа буквално спираш да ги забелязваш. Има един момент, в който виждаме Конан как язди кон, в дясната ръка държи меч... Т.е. ръката му е в позиция, все едно държи меч, само дето меча го няма. Предполагам, че е трябвало да добавят CGI-оръжие по-късно. В едно интервю преди време Момоа каза, че язденето му е било огромен проблем, понеже го е страх от коне, затова подозирам, че мечът му е пречил, но... Бая подобни гафове има във филма, което е доста черна точка. В "Гладиатор" са повече, обаче :), или поне аз видях повече...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests