Капитан Америка

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Капитан Америка

Post by Amelia » Sat Aug 06, 2011 9:20 am

Ей сега го изгледахме и ни хареса доста. На мен лично ми допадна пъти повече от Тор. Очаквах да е доста по-зле, най-малкото щото Капитан Америка ми се вижда като ебати торбата с американски лайна като концепция. А и като дизайн - с тва кръгло щитче, и с тва трико по него, винаги ми е изглеждал най-малоумния супер герой от всичките.

Не знам как е в оригиналните комикси, ама тук са подходили хумористично към американския нацизъм, сори, патриотизъм както му викат, и обяснението как въпросния пич надява сините чорапогащи и се сдобива със заглавието си е доста симпатично. А и щитчето-бумеранг успява да изглежда яко. И в крайна сметка персонажът се оказа готин.

А Крис Евънс е полубог с абсолютно съвършеното тяло. ТОЛКОВА па добре да е кастнат... Че и с играта се справя момчето. Пооплакнах очички. И в същото време ми беше безкрайно сюрреалистично да го гледам, щото пичът приличаше малко в лице на моя приятел Иво, мир на праха му...

Хуморът беше готин - особено Томи Лий Джоунс кви ги снасяше. И имаше една много готина сценка с едно хлапе, което падна в няква вода. :lol:

Хюго Уивинг беше малко бутафорен с тая физиономия, историята е там, колкото да я има, наблюдава се бая балистичен подход към използването на немски език и немски акцент, откъм екшън съм виждала и по-въздействащ, музиката беше супер дженерик. Обаче това някак не пречи на кефа от филма. Навява ми малко усещане като от Айрънмените.

А след финалните надписи има ТОЛКОВА надъхваща сцена от Авенджърс, че ме вкара в състояние на хайп на мига. Нямам си представа ква е тая организация, щото не съм чела комиксите. Не ме и интересува. Гледала съм летните блокбъстъри с тия точно герои и актьори и това ми е достатъчно. ЕПИКА НА КРИСТАЛИ!!! Дано светът не е свършил дотогава, че не ми се мре преди да го видя тоя филм...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Aug 06, 2011 9:50 am

Не успяхме да видим финалната сцена ний. :( Оказахме се само в залата, лелката ни гледаше лошо и накрая излязохме, преди да сме яли бой. Ники, Жоро, Мели и аз тва.

А иначе филмът и на мен много ми хареса! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Aug 06, 2011 2:38 pm

Накрая ще излезе че само на мен не ми е харесало. Чувствам се тъпо...NOT! Поне ЗД-то беше 'убаво. Аз имам питане от другата тема -
Claymore47_Fen wrote:За Червеният череп имам объркани спомени от Спайдърмен анимацията като малък, но той не беше ли комунист, а не нацист? А въпросният череп беше мега - бутафорен, очаквах нещо по-реалистично. И що си мисля че бащата на Тони Старк не е помагал при правенето на Капитан Америка?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Aug 06, 2011 3:10 pm

А, къде били Ники, Жоро и Мели. В такива случаи аз гледам лошо в отговор. Сигурно сте били в Арена, все пак, не е като лелката да е висш служител.
И на мен ми хареса доста повече от Тор, силно ставаше. И все пак на второ гледане ми беше доста скучен, но аз съм така с повечето филми...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 07, 2011 7:42 am

Радвам се, че сте пуснали тема, аз както и преди писах го гледах доста отдавна (т.е. на тукашната предпремиера в първия ден) поради крайната си Марвел-зарибителност. Доста изненадващи отзиви като цяло, на мен определено ми хареса по-малко от Тор и особено във втората половина ме караше да си фейспалмвам тихо благодарение на дори за комиксов филм прекаления чийзинес и цялостна баналност. Като цяло нещата, които ми харесаха се свеждат до :

1. Тиийзъра на Авенджърс след надписите
2. Крис Евънс е определено страхотен избор за Кап
3. Томи Лий Джоунс
4. Тиийзъра на Авенджърс след надписите
5. Тиийзъра на Авенджърс след надписите

Хюго Уийвинг и образът му бяха титанично разочарование, защото от една страна той самият игра под всякаква критика и имам чувството, че се опитваше умишлено да изглежда възможно най-бутафорен по кофти начин, а от друга самият Червен череп беше толкова зле направен, че ми биеше яко на пауър Рейнджърс (в някои от комиксите го рисуват просто обезобразен към червеникав и според мен така щеше да е супер за филма, но не - просто трябваше да е рекламно лице на лютеници Дерони :roll: ). Особено на ниво отрицателен герой съпоставката с Тор се дъни могъщо, както и откъм поддържащ каст (макар че Томи Лий и Стенли тучи да си бяха на 6).

Като цяло съм доволен, че това ще е Кап в Авенджърите и това всъщност и най-много ме вълнуваше.

И не се бъзикайте с щита, защото с него завърта е баси комботата на моменти, яд ме, е че бойните "сцени" с него бяха доста мимолетни, особено какъвто си е акробат в комиксите можеше да има доста по-красиви неща.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Aug 07, 2011 7:11 pm

Morwen wrote:А, къде били Ники, Жоро и Мели. В такива случаи аз гледам лошо в отговор. Сигурно сте били в Арена, все пак, не е като лелката да е висш служител.
И на мен ми хареса доста повече от Тор, силно ставаше. И все пак на второ гледане ми беше доста скучен, но аз съм така с повечето филми...

Говорим за Варненската Арена, мога да ти препоръчам отличен очен доктор ;р

Абе весел беше филма, праилен Кеп-а.

Израдва ме на макс и Старк старши мен ;)
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 07, 2011 10:33 pm

There must always be a Stark in Winterfell!!

Аз още не съм го гледал, но трябва. Ше на тиря Жоро в Чикаго :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Aug 07, 2011 11:07 pm

Как не :wink:

Филмът е ок, явно правен като упражнение по стил, ама понеже стилистиката никак не ми е по сърце, пропада по твърде много показатели. Имаше добри лафове, де, а и мацката беше ужасно красива.

Но Хюго Уивинг.........................
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 08, 2011 12:39 am

Е нема как не! Трябва да го гледам и искам с компания!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Aug 09, 2011 8:59 pm

Аз го гледах днес. И на мен ми хареса повече от Тор. Беше си супер епичен, надъхващ, с много приятен old school героизъм, който не се опитваше да бъде нещо друго. Крис Еванс е наистина перфектно кастнат, изигра си чудесно всичките видове сцени. Мацката също беше супер, придаде на Пеги много приятен чар, който аз лично не очаквах, честно казано. Имах някакви надежди, че ще вземат същата актриса са Шарън Картър в Авенджърс и следващите Капитани, но май са избрали ново лице. Доколкото разбирам мацката от финалната сцена със събуждането ще е Шарън.
Забележки: Червеният череп наистина не беше особено въздействащ злодей, като игра беше супер стандартен, единствената му сцена, в която малко от малко ме уплаши, беше когато лицето му беше в сянка като го рисуваха. Също така не ми хареса колко малко екранно време имаше Бъки, който ми е много любим герой в комиксите, очаквах да наблегнат повечко на него, но какво да се прави…

А трейлърчето/тийзърчето на Авенджърс не ме впечатли чак толкова. Едва ли има човек на планетата, който чака този филм повече от мен, но все пак това бяха разни бързо сменящи се картини, които огряваха екрана за частици от секундата и не можах да зърна почти нищо. Искам истински трейлър!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 06, 2014 10:43 pm

Specimen:

Image

:heart: :drool: :blush:

Новият филм е доста приятен за гледане и комбото Black Widow/Captain America кефи много!!! Почна доста зарибяващо, после станаха разни работи, които бяха предсказуеми, но пак, хартеса ми повече от първия филм. Ползват добрата стара изтъркана правителствено-масонска конспирация за контрол на целия свят, но поне са й сложили някви по-съвременни краски. Крис Евънс продължава да е полубог и една от най-яките реплики във филма, доставена от някъв Apple genius, коментира точно това. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri May 02, 2014 8:56 pm

Аз го гледах днес в MALL-а на "Стамболийски".
Сюжетът е нищо особено, но върши прекрасна работа главните герои да се сбият хубаво.
Кинематографията е красива и стилна (с малки изключения, които ще спомена по-долу).
Екшънът и специалните ефекти бяха динамични, интересно замислени и доста продължителни.

Едни от съвременните болести на блокбъстърите са сюжетът, който само дразни и не успява да противопостави героите така, че да се ступат по интересен начин и самият екшънът, който е скъпо направен, но безинтересен и не успява да заангажира интереса на зрителите.
Captain America: The Winter Soldier успява успешно да избегне тези проблеми, за разлика от скъпите и тромави мастодонти, като Star Trek Into Darkness и Transformers. Последните демонстрират как може да потрошиш куп пари и пак да получиш безкрайно скучно зрелище.
Първият Captain America беше стилен и представяше интерсно епохата, но според мен пак се проваляше в приключенската част на сюжета и екшъна.

Недостатъците.
В кино отношение:
Стандартните 3D простотии - стробиране при бързи действия и неприятно натоварване на очите, а последните филми, които съм гледал в този формат, Iron Man 3, The Hobbit 2 и 47 ronins уж вече ги нямаха тези проблеми.
Още имаше няколко кадъра, в които фокуса на камерата се губи за малко. Това не ми се беше случвало от години (твърде кратък график за снимки, що ли?).
В сюжетно отношение:
Компютъризираният със 70-рска техника Зола някак стоеше прекалено изкуствено, а алгоритъмът на негово име звучи съвсем като премайзът на Person Of Interested :lol:.


Любопитна забележка:
Бонус сцената по врене на финалните надписи с барон фон Strucker (как се произнася това, Щрюкер?) беше 2D.


Накратко - филмът е прекрасно зрелище и пример, какъв тип "безмозъчен екшън" хем кефи, хем не обижда чак толкова детинските нужди за забавление на зрителя. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun May 11, 2014 12:24 am

По-тъп от този си е рядкост, гледах го някъде до 30-тата минута, е това беше отдавна де,

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 12, 2014 10:21 am

Ти за първия ли говориш или за втория?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon May 12, 2014 9:53 pm

alshu wrote:Ти за първия ли говориш или за втория?
Ако мен питаш, говоря за първия, а втория нямам някакво влечение да го гледам.
Сравнен с други "геройски" филми не можах да го изтърпя изобщо.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 39 guests