Pirates of the Caribbean 4: On Stranger Tides

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Pirates of the Caribbean 4: On Stranger Tides

Post by passer-by » Sat May 21, 2011 5:03 am

Image

Image
Като никога изгледах кам-рипа заради доста масово отрицателните мнения.

Ами да, слабичък е като цяло. Първата половина е покъртително скучна (до степен за малко да спра торента), но някъде от русалките нататък нещата се пораздвижват, има малко повече свежи лафове и ситуации и втората половина става направо гледаема.

Актьорите мен си ме израдваха. Иън Макшейн и Джони Деп си бяха добре, Джефри Ръш е с твърде смекчено присъствие, но не по негова вина, а Пенелопето ме изкефи доволно, както обикновено. Плюс това русалката и мисионерът ми бяха по-приятна гледка от Орльо и Кирето.
А, между другото, Джуди Денч се появява за по-малко от минута в тотално нищонезначеща роля, която спокойно можеше да се повери на произволна лелка за шепа долари. Все едно Робърт де Ниро да се появи за 30 секунди като чистач в селска бакалия и тъкмо сте го познали, той изчезва от кадър и повече не се появява във филма. Така се прави. :yay:

При лафовете специално евала на човека, който е прокарал във филм на Дисни изказването на Джак Спароу:
Spoiler: show
I support the missionary's position.
Image :rofl:

Последната сцена с Джони и Пенелопето също беше чудесна с бързата размяна на готини реплики и за момент ми напомни на първата трилогия. За жалост обаче твърде малко и твърде късно, дето викат на английски.


Цялостната история е твърде изтерзана и плоска, а бюджетът - осезаемо недостатъчен. Бърз пример:
Spoiler: show
"Я, виждам три испански кораба. Готови за бой!... А, те ни подминават, явно нямат време да се занимават с нас."

:shock:



Тъй де, какво ще се занимаваме с морски битки, като можем да разтегнем още шматкането из градове, джунгли и пещери. Имаме малко над два часа, да ги направим максимално лишени от екшън-масовки в морето.
Image


Ако трябва да опиша това продължение с една дума - уморено.

Абе за домашно кино става. За 12 кинта обаче - абсурд.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 21, 2011 8:59 pm

Впрочем, според уикито бюджетът му бил 150 милиона долара, а в линка по-долу се споменават и 200. :shock: Е, къде са отишли тия пари???

Тук пише, че новият шеф на Дисни ограничил бюджета до "само" 200 милиона долара.
http://movies.sky.com/pirates-on-strang ... et-slashed



Някои кратки версии на ревюта, с които съм бая съгласен.

Метакритик:
It is by far the least strange of all the "Pirates" episodes so far, with none of the cartoonish exuberance or creepy-crawly effects that made its predecessors intermittently delightful.

For a series so steeped in supernatural mumbo-jumbo, Pirates of the Caribbean displays remarkably little sense of wonder.

so murky as to make you give thanks for the few scenes shot in simple sunlight, (...) and never before have I wanted to chloroform an entire orchestra.
Доматите:
It's never quite clear what the relationship between Jack and Angelica is. Sometimes it's love, sometimes it's hate; it probably depended on who was writing the script that day.

You know, there was a time when the Pirates of the Caribbean franchise supplied as many jaw-dropping thrills as the Disney theme park attraction by which it was inspired. But now it provides about as much enjoyment as waiting in line for said ride.

Everything about this installment feels way past its expiration date. I wouldn't be surprised to find there was mold growing on the actual film prints

If there is to be a Pirates 5, they should run up the distress flag and get new writers: even if they have to kidnap them.

It has the feel of a TV drama renewed for one season too many, a last, furtive run at the till before it closes for business.

seems like an apt live-action candidate for the Disney direct-to-DVD library

It's like the last season of a TV show that's gone on too long, except there are still more seasons/movies to come. Plank, I'm ready when you are.

I never thought I'd miss the overstuffed craziness of Verbinski's originals - the squiddly extras, the moments of sheer pop surrealism, the Kraken - but "On Stranger Tides'' is like a familiar house where half the furniture has been sold off.

Yo ho ho and a bottle of sleeping tablets.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 22, 2011 2:02 am

Ние току-що си го изгледахме на IMAX като пичове в Мол-а.

Първо към Ицо искам да кажа, че възможно най-голямата глупост която можеш да направиш с летен блокбъстър (който и да би бил той дори еуглени като Трансформърс) е да го гледаш на КАМ - рип. Ако ти е за парите - 7 лева е триизмерното кино в сряда в Арената, може и да бъркам деня обаче.

Второ - искам специално да благодаря на ревюто на Снейка във Форплей и проникновените впечатления на Пасъра от кам-рипа, защото влязох в киносалона точно с никакви очаквания и всъщност филмът ми допадна въпреки доста свои слабости. Със сигурност ми е над втората и третата част, от които аз лично съм останал с крайно "дънно" впечатление.

Какво ми хареса:
+ Актьорите - всеки от 4те големи имена си свърши работата идеално, единствено Деп на моменти ми беше крайно несмешен, но това бяха сигурно 2-3 смешки от 10+
+ Атаката на русалките - супер правилна и дори само благодарение на нея съм крайно несъгласен с цитатите на Ицо по-горе как във филма нямало достатъчно свръхестествено, като я гледате ще разберете
+ Сценарият (макар и очевидно пренаписван) беше стегнат, доста добре пейснат и за пръв път от първия филм насам бих могъл да разкажа на трето негледало филма лице какво аджеба се случва в него, без да ме гледа с тъпа физиономия
+ Развръзките накрая бяха особено кефещи до една, специално:
Spoiler: show
испанците които дойдоха и бутнаха фонтана ме изненадаха много приятно, а също и Джак как брутално я заряза въпреки, че тя дори се опита да го излъже, че е бременна
+ Осезаемо по-добре написаната, режисирана изиграна втора половина на филма
+ Камео-то на Джуди Денч:)
+ Няколко момента, в които си се разсмях с глас, уви бяха доста по-малко от предните филми
+ Самият фонтан на аймакс беше бая красив

Какво не ми хареса:

- Слабите първи 30тина-40 минути, в който се наслажадаваме главно на каскади, тъпи лафове и преиграване, бързичко минават поне
- Музиката....Честно до края на филма мина сигурно 20 пъти вариация на една и съща убита тема, която чухме за пръв път още септември месец 2003 година...
- Непоследователната връзка между Джак и Анджелика
- Дължината на филма е 2 часа и 15тина минути- нямаше нужда, с малко по-малко безмислени битки в началото можеше да не е чак толкова дълъг, макар на кино да не се усещат
- Липсата на особено скъпи ефекти

И искам да порпавя Пасъра за сцената с испанските галеони, защото тя всъщност си беше съвсем на място, за да покаже, че скоростта на придвижване е доста по-ценна в надпреварата за Фонтана. Джефри Ръш много добре си го каза там защо не ги нападат:)

Оценката ми би била 6.5/10

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 22, 2011 2:14 am

Само дето когато превъзхождаш конкурента 3:1 е желателно да го разпердушиниш и после спокойно да си продължиш по пътя без притеснение, че въпросният конкурент може да намери начин да те изпревари до заветната цел (както и стана).

Само дето от 200-те милиона бюджет някак не са намерили средства за морски битки.

Цитатите за свръхестественото са си съвсем на място при непредубедено сравнение между четирите филма.


Кам-рип вече казах, че не гледам по принцип, но тук ми стана любопитно защо филмът получава толкова отрицателни мнения. Оказа се, че имало защо и се радвам, че не дадох и един лев за него. Качеството впрочем беше достатъчно добро, за да си съставя впечатление за филма, спокойно.

Коле, радвам се за теб, че си останал доволен от тоя претоплен и неособено вдъхновен полуфабрикат.
За мен филмът е дърво, което даже на торент не бих си пуснал втори път.
Над втория и третия е в някоя друга вселена, но и за там не съм сигурен.
Last edited by passer-by on Sun May 22, 2011 2:21 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 22, 2011 2:21 am

А пък според мен хората, гледали КАМ-рипове с пикселите колкото ХЛЕБАРКИ, нямат особено голямо право на мнение :wink:

И първото нещо, което си написал също не е вярно, тъй като испанците презюмират, че след Фонтана са тръгнали и ДРУГИ кораби освен английския, така че млатенетто с оръдия и последвалия абордаж биха ги забавили достатъчно.

За сравнението с втора и трета част - радвам се, че петминутното търкаляне в БАМБУКОВА ТОПКА тип ранен Донки Конг във втора и героичната реч на Кирето в трета са ти харесали толкова много. Тук такива откровени слаби идиотщини смея да кажа, че нямаше. Окей приключенски филм, който не преоткрива топлата вода.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 22, 2011 2:24 am

Само дето освен моето отрицателно мнение има и доста други, които са на хора, гледали филма на кино. А дори да го бях гледал със зрителни и звукови ефекти от ранга на "Аватар", това нямаше да промени критиките ми, които са по историята, а не по техническата част.
Това за правото на мнение ще го пропусна, за да не навлезем в едни познати стари форумни диалози, които вече не ме вълнуват.

Готино, че ти е харесал. На мен не ми.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 22, 2011 3:40 am

Не смятам, че сюжетът беше чак толкова плосък, особено като за летен блокбъстър приключенски филм. Пак повтарям - опитай се да ми разкажеш моля те втори и трети филм (за гениалните моменти от които не си ми отговорил с какво точно ги правят по-добри от този).

За правото на мнение, преди да започнем да се сърдим : просто видях скрийшотовете от камрипа, който си гледал на арената. Шест на брой, достатъчно, за да придобия представа за качеството. Еми човече със същия успех можеше да си пуснеш По света и у нас с аудиото на Пиратите и така. А всъщност не искам да знам и какво точно е било аудиото. За мен подобно "гледане" на филм, особено мащабен и предразполагащ към много пуканки като Пиратите просто не е гледане.

И не съм написал, че нямам резерви, просто не мисля, че нещата са толкова черни, колкото се изписват из нета. За мен лично поредицата се изчерпа още с първия филм, просто тук ми харесаха някои неща, а и обичам пирати.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 22, 2011 4:02 am

Коле, и на мен не ми е съвсем черен филмът - посочих неща, които ме изкефиха (макар и недостатъчни за второ гледане). Всъщност забелязах, че твоите минуси до голяма степен се покриват с моите и с тези на други недоволни от филма, само дето ти си доволен от гледането.

За кам-рипа вече посочих по-горе, че коментирах историята, а не техническата част - дори спецефектите да бяха чудо невиждано, това нямаше да промени мнението ми за историята. Достатъчно ясно се виждаше ставащото и се чуваха репликите на персонажите.

За втория и третия филм не разбирам защо даваш откъслечни сценки. Като цялостно впечатление те са много по-смислени, с повече сюжетни линии, повече фентъзи-мистични изпълнения (включително откъм спецефекти, грим, персонажи и истории) и повече лол-моменти лично за мен (второстепенните и третостепенните персонажи бяха цяла галерия). А в тях Орльо и Кирето, колкото и да са ми досадни, имаха доста сценарни аргументи да присъстват.

Иначе сега видях във форплея едно видеоревю, с което съм също доста съгласен, специално с анализа за променената тежест в ролята на Джак Спароу в четворката спрямо първите три филма.
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... nger-Tides


Просто четворката кара по набраната инерция от предишните три, но недоумявам как компания с ресурсите на Дисни не се е постарала повече за продължението на франчайз, който доказано им носи възвращаемост на инвестицията - специално при подбора на режисьора и сценаристите (които са същите от първите три филма, но очевадно са се изчерпали откъм идеи).

Всъщност като видях, че бюджетът на четворката бил 200 милиона долара (повече от "Черния рицар" и първия "Айрън Ман" и колкото "Титаник" и "Спайдърман 2") се шашнах, защото не проумявам за какво са дадени освен за заплатите на актьорите (камеото на Джуди Денч беше леко излишно в тоя му вид според мен, впрочем, а заплащането й със сигурност е било по-високо от това на неизвестна петостепенна актриса, каквато беше достатъчна в случая).

Впрочем под статията в линка са изредени 20 филма с големи бюджети. Интересни заглавия има, особено в сравнение с Карибски пирати 4.
http://movies.sky.com/pirates-on-strang ... et-slashed
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 23, 2011 12:04 am

Бахти ужаса, тая гротеска пожъна 90 милиона в САЩ и 250 милиона навън за първия си уикенд. Ся ще гледаме нови пирати през лято до 2020-та. Ще гледате де.

Бюджетът на четворката е 250 милиона. Предполагам 100 за реклама + 150 за филма, от които 35 са потънали в джоба на некадърната противна карикатура Джони Деп.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 12:06 am

Е, за първи уикенд нормално, все пак разчита на натрупаната популярност на първите три и сигурно са го пуснали в огромен брой зали. На мен ми е интересно как ще се представи в дългосрочен план.

А и четох някъде, че бързали да го пуснат през май, за да изпреварят тръгващите от юни летни блокбастъри.


Ама ако наистина вземат да правят още, за мен следващите отсега са direct-to-torrent.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 23, 2011 1:34 am

Аз очаквам да съм нейде по средата между Ицо и Никола като мнение.

Ице, заеби го тоя лаф с "аз коментирам историята, не ефектите". Ся, няма да влизам в спор с тебе за това, щото знаем как свършват въпросните, обаче това да гледаш нещо почти черно-бяло, на квадратчета и с масивен ехо-ефект моно-звук ти оцветява впечатленията от филма на ВСИЧКИ нива. И обратно - с правилния звук и на големия екран много дефекти спират да бодат очи и общото впечатление си става по-добро. Това важи за всеки филм и е абсолютен закон за филми, почиващи на скъпи ефекти, мащабни декори и т.н.

Просто да си мислиш, че можеш да се абстрахираш от скверното качество на един кам и да оцениш филма по същия начин, както ако го беше гледал на голям екран, е... ми невярно.

That said, спрете двамата да се надцаквате с все по-понижаваща се степен на търпимост и все по-покачващо се раздразнение, щото и тримата знаем докъде стига и ТОЗИ тип поведение. Ясно, не сте съгласни един с друг, не мислите, че правилно е подходил отсрещният, ясно. Everybody got it, so let's move on.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 2:59 am

Симеоне, нещо не си в час.

Размяната на реплики между мен и Колето си стана по-културна преди да е станала нетърпима без да е нужна модераторска намеса и всъщност приключи близо едно денонощие преди да се разпишеш, та се обаждаш на слабо време. Нямаше нужда.

На това, което взех от кам-рипа отделих внимание в няколко поста, прочети ги пак, да не се самоцитирам. Мисли си каквото искаш за начина, по който съм бил възприел филма.


Интересно впрочем как без да си гледал филма очакваш да си между това и онова мнение за него.




Аман от тежки авторитетни включвания, някои постфактум, други - не, които само биха нажежили обстановката.
Съжалявам, че трябва да го кажа, но за мен такъв стил на модериране е неадекватен и контрапродуктивен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 23, 2011 10:36 am

Ще си го отбележа. Междувременно реагирам спрямо опита си от предишни ваши разговори, където точно един коментар в повече води до това единият да почне да си трие постове, а другият да спре да пише за половин година.


Както и да е, знам какво ще ми е мнението, щото отдавна съм развил много точен усет кои филми, които се харесват на Х и У по определен начин, на мен къде ми отиват в личната класация. Пък като се окаже, че не съвпада с очакванията ми, ще рекалибрирам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 23, 2011 11:42 am

Ама чакайте сега - аз не съм казал, че МНОГО ми е харесал, а че просто не е чак толкова ужасен, това е друго:)

Също така наистина не мисля, че сме прекрачили добрия тон, а и мисля, че сме по-възрастни, беше тдавна все пак. Хората се променят.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 23, 2011 3:50 pm

Е а дано, аз само ще се радвам :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests