Pirates of the Caribbean 4: On Stranger Tides

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 12:57 pm

Извинявам се, но такава кауза съществува, безсмислена или не. На мен не ми е пречило качеството на дадена лента, стига да не е нещо съвсем долнопробно.
За мен ми е любопитно как след като не мога да плюя, мога в същото време да му се кефя. И ако ти си на отрицателното мнение за даден филм, пак ли ще се излезе с аргумента "ама ти не си го гледал на кино, за да видиш как цветовата гама и разликата в зрелищността го прави най-тъпия филм евър"?
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 24, 2011 1:01 pm

Нека си сстиснем ръцете на това, че за да имаш право на мнение може да си го гледам само на кино или на хубав рип на ЛЦД/плазма вкъщи. Ако си го гледал на кино и си възприел всичко КАКТО ТРЯБВА - плюй смело, копче няма да ти кажа, освен ако не се аргументираш.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 1:06 pm

Видях, че съм сменил думичките по грешка. Имах предвид да си на положителната страна. И плюещите да викат "ела го виж на кино каква е стока".
Все е било как "плюещите" не са го били гледали на хубаво качество, но не съм попадал на обратната ситуация.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 1:29 pm

Бате, обясних ти го на предната страница, не се излагай. Гледането на кино е оптималният вариант. Всичко друго е една или повече идеи по-зле, в случая с кам-риповете - до степен да е буквално друг филм това, което гледаш. Ако ти е харесало на кам-рип, ще ти хареса повече на кино, обвиъсли. АКо НЕ ти е харесало на кам-рип обаче, има шанс да е можело да ти хареса, ако е било на кино. Предвид, че в общия случай първото впечатление е определящо, вероятно след кам рипа НЕ БИ ти харесало и на кино, но ако първото гледане е било на кино, шансът да ти хареса е бил по-голям.

Баси, ТВЪРДЕ е елементарна тая концепция, за да й отделяме толкова време и внимание, сериозно :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 1:52 pm

Колкото и излагащо и греховно срамно да е, аз се включих с тази тема, защото тази твърде елементарна концепция при мен не работи. Не би ми харесал даден филм повече на кино, отколкото да го харесам на кам-рип.
Някакво неориентирано изключение от правилото съм явно.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 2:40 pm

Мне, не си, споко.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue May 24, 2011 7:42 pm

Изгледах го вчера... Някъде на същото ниво като втория и на малко по-високо от третия е за мен. Тоест на средно, забравимо и напълно ми е все едно че съм го гледал. Тази поредица се опитва да наблъска по десет сюжета на филм. И то зле. Накрая се получава някакъв претъпкан буламач.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 24, 2011 9:14 pm

Muad_Dib wrote:за да имаш право на мнение може да си го гледам само на кино или на хубав рип на ЛЦД/плазма вкъщи.
Ще го имам предвид като поствам мнения за филми/сериали в ШД и ще уточнявам с какво качество съм ги гледал ако е под тези показатели, та местните киноестети направо да прескачат тези ми мнения, вместо да си губят времето с тях. :wink:

Сега тъкмо си свалям R5 на Limitless, впрочем. :P

Така и не разбрах по кой точно вълшебен начин гледането на Карибски пирати 4 на кино би променило мнението ми за качеството на историята и развитието на персонажите, но няма значение - ей това изреждане на шансове и вероятности
АКо НЕ ти е харесало на кам-рип обаче, има шанс да е можело да ти хареса, ако е било на кино. Предвид, че в общия случай първото впечатление е определящо, вероятно след кам рипа НЕ БИ ти харесало и на кино, но ако първото гледане е било на кино, шансът да ти хареса е бил по-голям.
ми стига. :mrgreen:

Може би гледането на кино някак прави историята по-добра и персонажите по-развити, знам ли (макар че мнозинството недоволни от филма са си го гледали баш на кино). :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 25, 2011 12:21 am

Не, гледането на кино просто прави цялото преживяване по-приятно и по-впечатляващо. Съответно - лошите страни на историята дразнят идея по-малко, добрите кефят идея повече. Ditto за персонажите. Понякога тая една идея е разликата между "приятен ми беше, ама..." и "ебаси боклука".

При мен примерно се оказа първото. Ще драсна ревю след някоя и друга минута.

Edit: или утре сутрин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Wed May 25, 2011 11:24 am

А ако някой не е гледал филма на 3D? Това обезсмисля ли мнението на въпросния? Или ако не е седнал на правилния ред в киносалона? Ами ако е отскочил до клозета по някое време? :lol:
Специалните ефекти и лъскавите пейзажи не могат да компенсират калпавата история на който и да е филм. Поне за мен.

И всъщност, гледането на разни кам-рипове не увеличава ли способността да се оценява по-добре историята? Де факто, зрителя се лишава от бутафорията, която замъглява очите и оставя на ума да се концентрира над сюжета.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed May 25, 2011 11:48 am

е ако ще е само история, дай да четем само сценария и да не си губим времето с гледане :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed May 25, 2011 12:03 pm

Beric wrote:е ако ще е само история, дай да четем само сценария и да не си губим времето с гледане :)
8-)
your kung fu is strong. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 25, 2011 12:24 pm

Берик стреля пак в същината на нещата. С базука :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 25, 2011 12:34 pm

Да, последното изречение за кам-рипа си е малко крайно, иначе съм съгласен с това:
Rentless wrote:Специалните ефекти и лъскавите пейзажи не могат да компенсират калпавата история на който и да е филм. Поне за мен.

А Скротума (или Силвъра?) сподели и своето мнение - този път без плювни нито по ШД, нито по форплей, нито по отделни техни представители. :mrgreen:
Ако се абстрахираме от обичайните крайности в изказа, има интересни неща.
http://cinemascrotum.wordpress.com/2011 ... %be%d0%b4/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 25, 2011 12:46 pm

Е те не компенсират, но могат да замажат. Киното е на първо място визуално изкуство все пак.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests