X-men : First Class

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 09, 2011 8:32 pm

Това нещо не ми се вярва. Също така дали ще е възможно да нямаме осемдесет филма с Магнито в ролята на злодея? Щото то стана скучно още на втория...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 09, 2011 8:38 pm

Затова и казвам откъде е ревюто - нямам представа какво е разбрал-недоразбрал авторът и дали не се е подвел по нечии слухове или пожелателно мислене.

Иначе не бих имал нищо против такъв вариант. Определено би затвърдил омразата на хората към мутантите.

А Магнито си е основният им злодей при всяко положение. Не че бих отказал други, но въпросът е и с кои персонажи могат да боравят Фокс освен всичко друго.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 09, 2011 9:10 pm

И тук загатват нещо подобно - http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... s/?a=39016

Кой да знае... :P
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 13, 2011 6:23 am

Да се обадя и аз от името на мен и Сашко - много, ама много ни изкефи. Това официално е любимият ми Х-мен филм - другите 3 определено не са ме забавлявали така и не са ме накарали да им харесам персонажите толкова. Младите Екзейвиър и Магнито са супер яки заедно. Ех, Ерик, ех. Още един убер чаровен английски актьор - толкова ми е кеф, че Тарантино взе че го навря в очите на света - дано да го гледаме в още много, много филми. Кевин Бейкън е роден да играе лошковци, та тук ролята му пасна като ръкавичка. От пластмасовите американски бамбинки и банбинчовци си паднах силно по Банши - толкова дроган и слизест беше...

Умрех си от смех на гей референцията към американската армия - You didn't ask, so I didn't tell. Също много се смях на Улвърин камеото. И на камеото на порасналата Мистик се зарадвах доста.

Изобщо, лиготиите с тийновете тука ми харесаха пъти повече от гимназията с куотърбеците, фратбойчетата и порасналите мажоретки от предишните Х-мени. И Магнито още не беше навлякъл убертрагикомичната си униформа - НАИСТИНА, можеше да мине без трикото и наметалото и съм сигурна, че и по-смислена каска можеше да му се нарисува. А и жестикулирането, позьорството и четенето на речите ги нямаше - сигур са продукт на сенилност... Вместо това имахме мега яката сцена в аржентинския бар, където Ерик беше по-зъл, брутален и як от пет Улвърина взети заедно.

Честно казано, качеството на ефектите изобщо не ми попречи да се кефя. Може би бях спечелена за каузата още от самото начало, щото филмът НЕ Е 3Д да му се ненадеваш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тая мания напоследък с 3Дто ми лази по нервите, щото от въпросното 3Д ме боли глава всеки път. Тоя път нямах този проблем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 6:25 am

Мен между другото шлемът му накрая ме изкефи адски много, щото е намигванка към дълбоката древност и зората на Х-мените, т.е. комиксите, писани горе-долу годините, които третира филмът. Той като цяло кампинесът беше доста, ма от якия.

Уф, трябва пак да го гледам...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jun 14, 2011 1:07 pm

На мен пък ми е най-нелюбимата част тая, а трилогията си я харесвам много (даже съм си я купила). Ама тук толкова да нямаше никаква атмосфера, при това е сетнато в един от най-атмосферните моменти на американската история, то направо трябва специално да се постараеш, за да постигнеш толкова никакво усещане за периода. Даже препратките към human rights движенията, които се надигат по това време, бяха твърде елементарни и като хич без желание правени.
Фасбендър ужасно го харесвам и очаквах да е много стилен Магнито, но вместо да е леден и целенасочен, ми беше много досадно маниерен и колеблив. Пък останалите, без Макавой, нямаше и самите персонажи с какво да ги запомни човек.

Като летен блокбастър си изпълнява целите може би, но като че ли амбициите му са за нещо по-сериозно и изискано и резултатът е бая дисонансен.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 14, 2011 1:15 pm

Не знам, аз никога не съм гледала на него като на нещо различно от летен блокбъстър и в тази връзка бях приятно изненадана. Филмът беше много приятен, сигурно имаше и доста фен сървис, много малка част, от който схванах, но и така си беше съвсем добре. Банши и летенето му много ми харесаха, сигурно защото въобще не подозирах за идеята. Освен всичко не беше самоцелно 3Д, което е голям плюс.
Някой знае ли имаше ли сцена след надписите, защото на нас ни ги спряха...
Last edited by Morwen on Tue Jun 14, 2011 1:23 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 14, 2011 1:17 pm

Morwen wrote:Не знам, аз никога не съм гледала на него като на нещо различно от летен блокбъстър и в тази връзка бях приятно изненадана. Филмът беше много приятен, сигурно имаше и доста фен сървис, много малка част от, който схванах, но и така си беше съвсем добре. Освен всичко не беше самоцелно 3Д, което е голям плюс.
Някой знае ли имаше ли сцена след надписите, защото на нас ни ги спряха...

Captain Carrot, is that you? :P

Няма сцена след надписите.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 3:02 pm

.................... Делете, плеазе. Привиъс поста олсо.
Last edited by passer-by on Wed Jun 15, 2011 5:58 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 15, 2011 3:09 pm

Добре, Ицо, като го пуснете за публикация, кажи да му ударя един автограф :D
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 15, 2011 5:51 pm

Ако тази тенденция с грамар нацито продължи, ще започна да пиша на шльокавица в знак на протест, заклевам се. Бтв, напълно съм сериозна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 5:56 pm

извинявам, се че съм подразнил, присъстващите

несе назлобвайте по-моите well-intentioned постинги, дюдс

рантнете на някой мод да истрие вазмуштаващите ви неща.напално сам сериозен.то в шадолденс хумора вече е противопоказен като гледам

ще атемптна да се ридиймна някак ама по добре офлайн а тук да хапна банана че вече два мода инфюриейтнах
Last edited by passer-by on Wed Jun 15, 2011 6:05 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 15, 2011 6:04 pm

Ицо, ти сериозно ли се опитваш да ми кажеш, че сложената грешно запетайка в писан набързо пост (и да, после променян също толкова бързо) е същото като писане на развален български и бутане на англицизми навсякъде? Извинявай, никой тук не пише на развален български, а конкретно аз неведнъж съм си взимала заради непоносимостта си към англицизмите. Хайде малко по-спокойно.

И нека не превръщаме това в някакво групово противоречие, аз си мисля, че ние с Ицо сме се изяснили. Аз не съм гледала какво пиша, той не е можел да си премълчи и толкоз. Надявам се.
Last edited by Morwen on Wed Jun 15, 2011 6:06 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 15, 2011 6:06 pm

Модс, рантвам ви да рантнете на грамар нацитата във форума, да рисайкълнете последните няколко поста в темата и да направите нещо така че чата, който драунва доста от темите напоследък, еспешъли в тоя и съседния ТВ форум да бъде облитериран.

Адаше, съжалявам, надявам се да простиш липсата на чувство за хумор у мен, но някак ми се иска в този форум писането да е приятно, а не да се чувстваме като на матура по литература постоянно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 6:07 pm

Не, Ицо беше запазил някакви зачатъци на стремеж към форумен купон и приятелски закачки въпреки усилената тенденция към обратното в последно време в ШД.

Разбирам, че някои от вас се кефят на информативност и академичен подход към темите с едва ли не комсомолски плам. Аз не се.

Жоро каза нещо преди време за социалната функция на форума, ама явно информативната взе превес. Здраве да е, сухото инфо мога и от уикито да го ползвам.


Едит: нямаш грижи, адашке.
Last edited by passer-by on Wed Jun 15, 2011 6:08 pm, edited 2 times in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests