X-men : First Class

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 5:44 am

Ами постваш по повод нещо, което съм пуснал като линк и разправяш как можело на някого да му пука за разликите все едно някой се е затръшкал за тях. :neutral:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 6:34 am

Очевидно коментирайки писаното в линка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Jun 06, 2011 12:11 pm

Prequel e обаче някой неща не се връзват.Cerebro уж беше създаден от Професора и Магнито, а тука от Ханк.И във flashback-a в The Last Stand Професора може да ходи като отиват при Джийн с Магнито, с който още са приятели. :roll:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Jun 06, 2011 12:16 pm

http://thatguywiththeglasses.com/videol ... irst-class

както обикновено, в десятката.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 4:38 pm

Roland wrote:Очевидно коментирайки писаното в линка.
А, въведението към статията, да, прав си, че може да се тълкува като недоволство. Аз не го приех като някакво особено негодувание, може би под влияние на дискусиите в комикс форуми, където на практика всички изказващи се са доволни от филма и нямат проблем с разликите.


Иначе коментират, че Първият клас е така завъртян, че може да се развие и като рибуут на филмовата поредица, и като прикуъл на Сингъровите филми в продълженията си, според каквото решат Фокс по-нататък.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jun 06, 2011 5:33 pm

Нещо хич не ми хареса.
Идеята е забавна: кръстоска между X-Men, Джеймс Бонд, нещо си с лов на бивши нацита и нещо си с ядрена криза.
Резултатът обаче е неравномерен. Имаше няколко хубави момента (примерно екшънсеквенциите с Ерик, 60-рската атмосфера и техника и пр.), но навързани в едно цяло някак не изглеждат добре.

Набутването в истинско историческо събитие, като Кубинската криза беше изтъркано и лошо скалъпено.
Руснаците бяха по-скоро комични отколкото заплашителни.
Баш гаднярът вместо армия от minion-ни се оправяше само с 2-3 главорези...добре де, кой поддържа подводницата примерно? (Азазел multytask-ва всичко? Горкият!)
Не че са толкова важни елементи, ама някак провалят "жанровите" очаквания на хората. Още много примери...няма да ги изреждам.
Plot hole-ве си имаше.
Евтини драматични моменти - няколко (примерно с майката на Ерик).
Част от диалозите (или по-скоро монолозите) си бяха copy past-ване на едни и същи неща отново и отново: "Какви страхотни мутирали гени имаш...ах, какви страхотни гени имаш...перфектни гени [виждам ги тук с този оптичен микроскоп] :lol: :lol: :lol: "

Голяма част от ефектите са зле. Поредицата винаги е била на ниво в това отношение. Дори и по-нискобюджетния Wolverine.
Обаче First Class повлачи крак. Имаше и добри трикове, но филмът е осеян с лоши примери - "кристализирането" на Ема Фрост, "имплодиращите каски", "стаята за мъчения", "бодливата тел" и пр. и пр.

Какво ми хареса - изпълненията на актьорите. Професор Екс и Магнито бяха големи симпатяги, особено когато рекрутираха мутанти :lol: (там камеото на Логан - priceless...явно този израз се превръща н нещо, като internet meme).
Банши и Хавок също много ми харесаха, типични 60-рски тийнове. Целият "клас" и ученици + учители имаше страхотна химия помежду си.
Не харесах само Мистик. Хем актрисата не ме кефи, хем героинята я бяха направили някак безлична. Отърка се в половината мъжки lead-вое и какво...избра най-силния...Дъъъ...за какво беше тая сапунджийска врътка? Някак в шоу за супер-герои очакваме по-силни и самостоятелни героини, пък и нали тя уж е носител на едно от "тежките" посланията във филма.
Last edited by alshu on Tue Jun 07, 2011 11:23 am, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 5:37 pm

Абе в Х-Мените по принцип не липсва сапунката, да ти кажа. :mrgreen:


Какво имаш предвид под "ефектите са зле"? Питам, понеже тези, които видях в трейлърите си бяха съвсем добре.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 7:08 pm

Gunslinger wrote:Prequel e обаче някой неща не се връзват.Cerebro уж беше създаден от Професора и Магнито, а тука от Ханк.И във flashback-a в The Last Stand Професора може да ходи като отиват при Джийн с Магнито, с който още са приятели. :roll:
E тя и Лея помнеше майка си в оригиналната трилогия :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 7:33 pm

Еее, не обиждай на "Лукас". :mrgreen:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Jun 06, 2011 10:55 pm

Roland wrote:
Gunslinger wrote: E тя и Лея помнеше майка си в оригиналната трилогия :mrgreen:
Ми да си я помни.Някой бебета имат спомени и от утробата. :mrgreen:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 11:57 pm

При това без да са мутанти. :ninja:


Иначе ако това с многото повторения на едни и същи неща излезе вярно, интересно как никой не е сигнализирал Клеърмонтовата школа в диалозите. :lol:


Баси, да идва уикендът вече.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jun 07, 2011 4:22 am

Roland wrote: E тя и Лея помнеше майка си в оригиналната трилогия :mrgreen:
Ми да си я помни.Някой бебета имат спомени и от утробата. :mrgreen:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jun 07, 2011 10:05 am

passer-by
Какво имаш предвид под "ефектите са зле"?
Всъщност аз написах "Голяма част от ефектите са зле.", а не че всички са такива.

Има и добре направени ефекти...ако тръгнем да ги броим може дори да излезе, че повечето са свестни...но броят на евтините е достатъчно голям и са на видно място (изброил съм част от тях по-горе)...
Питам, понеже тези, които видях в трейлърите си бяха съвсем добре.
Ми то трейлърите са си реклама...когато изгледаш филма хвани да ме обориш :lol:

Пък и може от някаква гледна точка филмът да изглежда скъпо направен (въпреки част от ефектите, 2-3 кадъра с лош фокус и пр. и пр.)...аз го сравнявам с другите от поредицата.

Пропуснах да споделя че, Ема Фрост ми се вида някак дървена и леко различна от представата ми от комиксите (която признавам е ограничена)...не мога да преценя дали преиграването и прекалените жестове са стила на актрисата или са режисьорската концепция за героинята. :lol:
Абе в Х-Мените по принцип не липсва сапунката, да ти кажа. Mr. Green
Така си е, но точно това развитие според мен деградира Мистик. Можеше да я представят по-просто и без залитане към Бийст (дето също ми беше малко насилено обезличен).

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 09, 2011 5:43 pm

Аз днес най-после отидох да го гледам.
Хареса ми много, ама наистина супер много. Хиляди пъти по-добър от Ласт Стенд и Ориджинс. Със Сингъровите филми сравнението е малко трудно, защото те са адски добри, но по съвсем различни причини. Х-мен и Х2 са някак по-стилни, по-реалистични,по... премерени и съответно някак по-студени. Фърст Клас си позволява да бъде абсолютно всичко, което иска да бъде, просто по супер як начин приема себе си докато показва как мутантите имат трудност с приемането на себе си... Сюжета не ми беше скучен нито за секунда (което при мен се постига трудно), случващото се е наистина много и действието се развива бързо, ефектите са си яки и радващи. Имаше няколко сцени, на които се спуках от смях, други, които ми донеса едно такова неприятно тегаво чувство и трети, които чисто и просто ме просълзиха. Въобще всичко е супер емоционално и това по-свободно изразяване може би дразни някои по-дебелокожи критици, но на мен ми допадна много.
Другата седмица отивам да го гледам пак.
Дано Матю Вон направи продължение... :)


Едит: Забравих да кажа, че абослютно целия каст се справя превъзходно и историческата атмосфера е вплетена страхотно :P
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 09, 2011 7:50 pm

От ревюто във в. "Сега":
Що се отнася до следващ "Х-мен" - не само ще има, но идеята е той да започва с убийството на Кенеди, а "магичният куршум" да е под въздействието на Магнито!
:shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests