X-men : First Class

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 03, 2011 8:43 pm

Ние го гледахме преди час. Не съм на максимум очарован. Понеже ми писнаха на Силвър словоизлиянията около петия ред ще взема отношение по нещо от първите два реда - искам да кажа, че има и трета група хора, които могат да се изкефят на филма, без да го смятат за алфата и омегата - комикс нърдове, които не джизват в пантсовете, а запазват самообладание и просто се кефят на един филм, който е леко над средното.

Ще пиша после по-подробно, засега ще кажа, че Фасбендер и Макавой ми харесаха много заедно с убер-накефващото камео на Улвърин и горе-долу това е, останалото е почти само критики и няколко правилни бъзика заедно с един-два откровено добре отиграни стори-момента.

Като цяло ми се догледаха старите филми и ако може нещо, което да е тип Wolverine:Origins, ama s Magneto.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 03, 2011 8:45 pm

Как ти стои спрямо другите Х-Менски филми по личния ти кефометър? Като общо субективно усещане демек.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 03, 2011 9:32 pm

Сори, че не го гледахме заедно, ама просто внезапно го видяхме в Мола и нямаше как да се удържа. Ако ходите може после за кръчма да ви джойннем. Това първо.

Второ - за съжаление е под старите филми поне за мен. както писах и по-горе : основният резултат от филма освен, че се накефих искрено на някои сцени и реплики и на камео-то е, че ми се догледаха старите пак:) Но пък от друга страна Фасбендер и Макавой играят по-добре от болшинството от актьорите в предните три филма, да не кажа от почти всички (без Патрик Стюърт и Йън Маккелън и други, за които не се сещам сега).

Трето - фен на екс-мен комиксите ще изкряска доволно на някои места, а това мисля, е най-важно:)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 03, 2011 9:35 pm

Даже от третия е по-зле за теб... :shock:
Кажи поне, че ти е над Улвърина.

Но вече виждам, че не ти се гледа втори път. :?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jun 03, 2011 10:29 pm

уф, аз пък ще мога да ида чак другата седмица... :/
А толкова много ми се гледа...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 04, 2011 1:58 am

Над Улвърина е със сигурност. Всъщност съпоставка дори на кефометър ниво е трудно спрямо старите, защото тук някак си бутафорията е тотално прегърната от създателите на филма за сметка на търсения нов луук и фийл на екс-мените в трилогията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 05, 2011 5:38 pm

На мен пък ми хареса, и то доста. Да, не е майнд-блоуинг и лошите му страни дразнят, но добрите му са МНОГО добри, поне като за Х-нърд като мен (макар че ми се ще да вярвам, че съм в състояние да не се влияя чак толкоз от фенщината си). Екзейвиър и Ерик са страхотни, Бейкън също, и екшънът - ако и общо взето да сме го виждали другаде вече - кефи.

Повече - в ревюто.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jun 06, 2011 12:16 am

Всичко ок, ама защо си нахвалил ефектчетата? :)

Аз не мога да разбера как тези ефекти, направени за 5 ст. се толерират, а хората масово наплюха CG-то в Огъвача на Шалалан, което беше много трудно, много предизвикателно и много пипнато. Предполагам, че някой филм като се хареса хората, му прощават и прегрешенията с лека ръка, а като го намразят - покрай сухото, гори и мокрото.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 12:28 am

Е кво има да предполагаш, то е близко до акъла, че е така :)

Иначе ефектите ме изкефиха, кво да направя. Или, нека се коригирам, не ме издразниха и на моменти радваха.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jun 06, 2011 1:02 am

Предполагам, щото такива двойни стандарти са последното, дето минава през моя акъл по принцип. Сега най-тъпото е, че от Фокс ще се плеснат по челата и ще си кажат "Ае за кво ни е да наливаме пари за ефекти, епичен скор и въобще за атмосфера (в нещо, което няма право на съществуване без нея), като хората кълват и на това? Достатъчно е да поръсим обилно с фенсървис и глей къв петък пак изкарахме." Драйфа ми се просто.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 06, 2011 1:07 am

Хубаво ревю, за разлика от друг път го прочетох цялото. Споделям мнението ти напълно, макар за мен да има малко повече недостатъци - може би бяха прекалено големи очакванията. Но основното е, че през призмата на комикс-фенове и особено екс-мен такива (какъвто определено мисля, че съм и аз като си гледам рафтчетата:)) - нещата стоят доста по-розови отколкото всъщност са.

Обаче със съгласен със Силвър и за ефектите, в по-голямата си част бяха крайно трагични и се опитваха да впечатляват не толкова с визията на явленията, колкото с напъването на лицевите мускули на този или онзи герои кастващ урагани/огъващ метал/мятащ файърболи.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 1:50 am

56 милиона за първия уикенд. Според феновете, вероятно заради лошите спомени от третия Х-Мен и Улвърина, а освен това петъкът бил абитуриентска вечер за доста гимназии в САЩ, но критиците масово го харесват и се разчита на добър уърд ъф маут.

http://boxofficemojo.com/weekend/chart/ ... =22&p=.htm

Коментарът на числата:
http://boxofficemojo.com/news/?id=3179&p=.htm

Тръгнал слабо, защото го било нямало Улвърин... Image

(за жалост може и това да е отчасти причината - някои хора се прехласват по филмовата версия на Улвърин)


И за шепата фенове на комиксите - петте основни разлики между тях и филма.

http://blog.moviefone.com/2011/06/01/x- ... fferences/

Не са малки, та има основание Първият клас да бъде наречен по-скоро рибуут, отколкото прикуъл на Сингъровите филми. Но ако е добре направено, на мен лично не ми е проблем - анимацията Wolverine and the X-Men също се разминава здраво с комиксите, пък е адски интересна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 5:33 am

Ъм, всъщност нищо от това не противоречи на сингъровите филми, там тия неща не са засегнати. Хората са си казали, че идеята е да си е точно прикуъл, официален и т.н.

Междувременно, не мога да ис представя как някой може да му пука от тия разлики, сериозно. И хем съм фен, нали :roll: Ся, ако за 15 години не сме схванали, че кино-адаптациите НЕ ИСКАТ да следват дословно комиксите, ОСОБЕНО що се отнася до разните оплетени рилейшъншипс, мисля, че нещо ни има.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 06, 2011 5:41 am

Може би пропусна частта от поста ми, в която казах, че на мен не са ми проблем разликите и давам пример с друго заглавие, което е направило същото и ме е изкефило.

Дадох разликите само за сведение, не като критика, че ги има. Все пак не всички сме чели 20 години комиксите, мисля.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 06, 2011 5:43 am

Ще живееш ПОНЕ с осем години по-дълго, ако спреш да приемаш всеки пост във форума като насочен лично към теб ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests