THOR

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri May 06, 2011 11:39 pm

Не е като да не харесвам Натали Портман – в Closer и V for Vendetta я намирам за страхотна, в Anywhere But Here е супер чаровна, противно на общото мнение ми допада и в The Other Boleyn Girl, че дори в новата трилогия Star Wars ми харесва много как работи.
Но според мен конкретно в Тор е незадоволителна. Ясно, че още по сценарий героинята й е мега еднопластова и скучна, но за актриса от нейната класа това не е оправдание. Можеше да вдъхне повече живот в ролята си, да придаде поне някаква личност на Джейн Фостър, а тя я изигра съвсем повърхностно, дори някак с безразличие, все едно грам не й пука за ставащото около нея. И това за мен е неприемливо, колкото и да е тъпа героинята. И Бети Рос в The Incredible Hulk не е многопластова и сложна личност, но Лив дава всичко от себе си, влиза в роля, вкарва се във филма, в очите й има истински ужас, когато е пред Хълк, в гласа й се усеща страх и състрадание, когато шепти с трепет „Брус”, въобще раздава се. А Джейн Фостър принципно има напрегнати сцени, все пак тя се озовава по средата на битката с the Destroyer, коленичи пред издъхващия Тор, после го вижда как възкръсва, но Натали Портман въобще не вдъхва емоция на героинята си в тези моменти, само се носи по течението. Точно в сцената с „възкръсването” за една секунда се вижда усмивката на Сиф, която е супер искрена и с ефекта на музикалния фон някак повдига духа, а на Натали й е дадена потенциално култовата реплика “Oh. My. God!”, която тя някак не казва с достатъчно хъс, а със съвсем лекичка изненада. Сценарият е банален и предсказуем, това е ясно, но той е такъв за нас, не трябва да е такъв за Джейн Фостър, тя трябва да е вдъхновена от случващото се край нея… То и Пепър Потс в Iron Man не е върха на сценарното величие, но Гуинет я играе по супер як начин, придава й характерна стойка с изпънат гръб, изправени рамене и вдигната брадичка, използва страхотна лицева експресия, влага доста в гласа и интонацията си и ти оставаш с впечатлението, че Гуинет Е Пепър Потс и обича да бъде Пепър Потс.
А когато гледам Джейн Фостър оставам с впечатлението, че на Натали никак не й пука за този образ и затова въобще не си дава зор, просто покрива изисквания от нея минимум без да вложи нищичко повече.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat May 07, 2011 7:37 am

Което е обяснимо, макар и неизвинуемо, от факта, че тя самата казва, че този филм й е бил разпускането след черния лебед, след който била смъртно изтощена :) А и все пак говорим за най-красивата актриса в последното хилядолетие; ако ще да седи и да яде морков, филмът пак печели от присъствието й :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 07, 2011 4:48 pm

Moridin wrote:неизвинуемо
Това на кой език е и какво значи? Звучи ми като комбинация между "неизвинимо" и "неминуемо". :P


Освен това, ще повторя, самата й роля в "Тор" според мен не изискваше много повече от това, което видяхме от нея във филма.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 07, 2011 5:51 pm

Moridin wrote:Което е обяснимо, макар и неизвинуемо, от факта, че тя самата казва, че този филм й е бил разпускането след черния лебед, след който била смъртно изтощена :) А и все пак говорим за най-красивата актриса в последното хилядолетие; ако ще да седи и да яде морков, филмът пак печели от присъствието й :mrgreen:
Кой знае колко красива не е. Просто е от тоя тип жени, дето си предизвикват да ги чукаш яко, и те така... :twisted:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 07, 2011 5:55 pm

За мен е красива и с интелигентно (демек некурвенско) излъчване, за разлика от, например, това на една мома, търчаща на забавен кадър, за да се вижда по-добре как й се полюшват циците, понеже с игра трудно впечатлява. :P

Натали:
In Washington, D.C., Portman attended Charles E. Smith Jewish Day School. Portman learned to speak Hebrew[20] in addition to English, and attended a Jewish elementary school, the Solomon Schechter Day School of Glen Cove, New York.[21] She graduated from Syosset High School in Syosset, Long Island, in 1999.[22][23][24] Portman skipped the premiere of her film Star Wars Episode I: The Phantom Menace so she could study for her high school final exams.[25]

In 2003, Portman graduated from Harvard College with a B.A. degree in psychology.[24][26][27][28] "I don't care if [college] ruins my career," she told the New York Post, according to a Fox News Channel article. "I'd rather be smart than a movie star."[29][30]
Търчащата мома:
I just hated school, period. I wasn’t interested and I wasn’t getting anything from it. I’ve never been a big believer in formal education and I always knew what I wanted to do


Сравнение на излъчването и това коя към какво предизвиква:
Image

Image

Image Image Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 08, 2011 2:09 pm

Я кажете как беше при вас 3D прожекцията. Защото тука в Бургас на Real3D беше толкова тъмно, че ми се наложи да гледам без цайси. Много ми се убива кефа така, колкото и малко 3D да има, пак си има някакво разместване на кадрите и картината не е чиста.

Иначе на мен филма не ми хареса повече от първия Iron Men, ама пък и не можах да му се насладя на 100% заради калпавата прожекция. Музиката доста си намирисваше обаче и туй само още повече ще ме дразни на второ гледане. За сега ми се върти около 7-8, но да видим дали ще си променя мнението, като го гледам на Full HD, щото то е ясно, че нормална прожекция тука няма да пуснат.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 08, 2011 7:43 pm

Позачистих. Оставих малко, да има, но плс върнете се към темата.

Сори на Амикае, че недочетох и му измъжкарствах на слабо време и сори ако е заминал и някой ценен пост по погрешка :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 18, 2011 3:39 pm

Не изчетох всичко, ама понеже дадох някакви си 12 лева, да кажа за какво ги дадох.

Дадох ги за не-знам-си-колко-минути пълнеж, в които беше наблегнато дебело на няколко битки, останалото ми се видя претупано.
Сценария аз щях да го напиша по-добре ми се струва...
...актьорската игра на Один и Локи беше на ниво, но на техен фон другите ми се видяха доста посредствени...
Тор през повечето време демонстрираше мускули и релеф, но не и актьорска игра...

Бе разочарована си останах, с изключение на двете зрелищни битки, дето пълнеха окото, ама не достатъчно за да оправдаят слабите страни на филма :roll:

Трансформърс определено ме кефи повече.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 18, 2011 3:48 pm

Честно като чета такива мнения се чудя - ако такъв филм се гледа от не-комикс-гийк имам чувството, че кефометърът пада с едно 50% автоматично.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed May 18, 2011 4:10 pm

Май има нещо такова. Не съм го гледал още, но съм изгледал всички трейлъри, някои на 3D и досега не съм видял в него нищо, за което да си заслужава дори оценка 6/10. Толкова малоумен ми изглежда. Просто като видя кърпен лишен от логика и мотивация плот ми се доповръща. Затова и се чудех как всички го харесват толкова много и предполагах, че просто трейлърите нямат нищо общо с филма. Но ще го видим. Винаги ги гледам. Все един път ще ме изненадат.

Някой абсолютно изсмукани от пръстите кърпещи плота сцени просто така ме издразват, че съм готов да забравя всяка положителна черта на филма в името на хейта. Например сглобяването на мега батъл броня от резервни части за трактор в Айрян Ман.
А ако е по-зле от Трансформърс незнам колко зле ще е. Просто всеки филм, в който присъства неудобна тийн сцена с участието на майката и думата мастурбация(какво ли си е мислел сценаристът - дискретна усмивчица под мустак "ha, ha hilariuos, They're gonna rofl"), заслужава да бъде изгорен.
Голяма част от комиксовите екшъни(най-често тези със супергерои) притежават кинематографична стойност, еквивалентна на цената на болт в комплект с гайка на дребно в Китай. Интересни са. Стават за убиване на два часа. Но това не прави смъртта на въпросните два часа по-малко болезнена.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 18, 2011 4:28 pm

Предвид, че не си гледал филма - тендензиозното ти генерализиращо изказване е огромен фейл.

А и спрете да търсите сюжет тип "Война и Мир" във филм по комикс, някакво такова безмислено и леко досадно е.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 18, 2011 10:04 pm

Мартикс, по-зле от Трансформърс определено не е, да не изпадаме в крайности.

Коле, с оправданието за сюжета на блокбъстърите излизат фенове на споменатите Трансформърс, не им падай до нивото. :wink:
Никой тук не търси "Война и мир", търсим адекватно поднасяне на историята, каквато и да е тя. Което между другото беше далеч по-добре постигнато в недолюбвания от теб "Хълк" на Луи Льотерие.

Впрочем мнението на Муунлайт отговаря до голяма степен на моето (само дето за мен Крис Хемсуърт си се справя с ролята, а Трансформърс не ме кефи повече). Пък съм попрочел едно-друго от комиксите.
А че някои комикс гийкове оценяват по-пристрастно филми по супергеройски комикси е така, прав си.
Другото си го казах по-назад.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 19, 2011 12:17 am

Ми за мен филмът си е доста як всъщност. Там кичът е умишлен и си работи перфектно. Сега, малко е квартален като усещане, предвид, че цялото действие на Земята е в некъв Плевен ситуирано, но иначе изобщо не мисля, че има нужда от кой знае кви оправдания, за да кефи.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 21, 2011 9:20 pm

Много зле. Типичният идиотски, safe, crowd-pleasing Marvel. На места ме беше срам, че съм се натресъл на това. Портман с къв акъл се е вързала обаче не знам, не знам...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun May 22, 2011 6:51 pm

Хах, Пазер-бг позаинтересувай се за палеца на Меган Фокс :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests