Dream teams

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Dream teams

Post by Silver » Wed Feb 16, 2011 3:11 pm

Дейвид Финчър + Ева Грийн + Дарио Марианели

Маной Шаямалан + Бруно Делбонел

Робърт Земекис + Нийл Геймън (отново) + live action (обаче)

Стивън Спилбърг + Джонатан Нолан

Кристофър Нолан + Кен Ралстън + Джеймс Нютън Хауърд - Ханс Цимер


Well?

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Feb 17, 2011 1:27 pm

Мастрояни + Лорен
VMITW!

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Dream teams

Post by Jen » Thu Feb 17, 2011 3:27 pm

Silver wrote:Дейвид Финчър + Ева Грийн + Дарио Марианели
На Финчър Ева Грийн защо му е? За продължение на Боен клуб, понеже е подобрена версия на Бонъм Картър ли? Марианели в комбинация с Финчъровия contemporary detachment би било любопитно.

Аз тук, между миналите и бъдещите дрийм-тиймове, да кажа нещо посредата: смятам Дани Бойл и Саймън Бофой за доста добре подхождаща си двойка (даже квартет ако включим оператора Антъни какъвто там беше и индийския композитор), та ако слуховете се потвърдят и наистина се завърнат в екип, при това не за какво да е, а за меко казано експерименталната гангстерска фентъзи поема (буквално – написана е в мерена реч) Sharp Teeth – ще чакам с много голямо нетърпение, чудесно изречение ми се получи. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Feb 17, 2011 7:57 pm

Хах, Джен, ти какво направи - Хелена е откачалка, Ева е толкова класи чик, че в Холивуд още не знаят какво мъжко да сложат срещу нея, дето да не прилича на огризка цял филм. Не знам защо му е на Финчър, знам на мен защо ми - защото искам да видя визуално съвършена страхотна актриса във визуално съвършен съвършено озвучен филм. След подобна новина съвършено бих свършил, без изобщо да се усетя. Btw, добре, че се въздържах от комбото братя Коен в lo-fi mode + Зак Галифанакис в обичайното си lo-life mode, че тогава не знам... :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 17, 2011 9:02 pm

Тим Бъртън, Джони Деп и Хелена!!!

Ок, не съм сериозен...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Feb 18, 2011 12:47 am

Ти не си, ама... http://www.imdb.com/title/tt1077368/
Не е като да няма господ. Че и моята мома е тук. :)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Feb 18, 2011 10:31 am

На тези тримата дрийм-ът в (слово)съчетанието им прогресивно намалява.
Silver wrote:След подобна новина съвършено бих свършил, без изобщо да се усетя.
В смисъл, че ще умреш ли? Не ми отговаряй. :lol:
Точно със същата тревога е пълна Ева Грийн, само че е по-хубава от Хелена. Неслучайно в осем от десет роли си е падала на главата, а в останалите две е някаква разновидност на вещица. Режисьорите не е като да не използват тоя естествен готически quirkiness, в който се носят и двете. Линкът е добро потвърждение за връзката, отсега мога да си представя как трите вампирки разкостват това Бела-момиченце, горкото. Въобще – не ми се мисли какво ще излезе от цялата работа, дето не е останало некастнато хахо в нея.
И да, добре, че си се въздържал от другото комбо, наистина. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Re: Dream teams

Post by Gondry » Fri Feb 18, 2011 12:26 pm

Silver wrote:
Маной Шаямалан + Бруно Делбонел

Тц, бих предпочел:

Шаямалан + падаща желязна наковалня.



Иначе сериозно:

Чарли Кауфман + Дейвид Линч

Комбинация, за която си струва да помечтае човек.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Feb 18, 2011 2:19 pm

Мне, Гондри, Линч е несъвместим с когото и да било, а и Кауфман си е много добре до Spike Jonze (или Гондри, или дори сам до себе си).

Той Бъртън да вземе Любецки и Елфман (де да можеше и да разкара тоя омразен парцал Деп), пък нека трите вампирки да разкостват момиченца. Това накрая, Джен, е защото още не си гледала Bored to Death (и вероятно Visioneers). :) Но айде, за да бъдем сериозни: Пол Джамати + братя Коен.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Feb 18, 2011 3:31 pm

Стенли Кубрик + Конрад Хол + Ривър Финикс + Филип Дик
Състоящ се дрийм тийм единствено в съзнанието ми и в едно далечно/близко клонинг бъдеще :mrgreen: За такъв филм бих умрял :D
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Feb 18, 2011 4:02 pm

братя Коен + Даниъл Дей-Луис

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Feb 18, 2011 7:37 pm

penzata wrote:Стенли Кубрик + Конрад Хол + Ривър Финикс + Филип Дик
Състоящ се дрийм тийм единствено в съзнанието ми и в едно далечно/близко клонинг бъдеще :mrgreen: За такъв филм бих умрял :D
Мда, за съжаление и те са умрели за такъв филм. С резерви само към Ривър Финикс.

Последното е spot-on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Feb 18, 2011 7:55 pm

Аз, прочее, бих уважил Нолан + Левит + Дик. Колкото и резерви да имаш ти към него, според мен Inception беше разкошен филм, на който голямата му драма се оказа, че не е достатъчно умен. Дик би разрешил този проблем, а Левит има излъчването на every Dick character ever.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Feb 18, 2011 8:08 pm

Брат му би решил този проблем по-подходящо. Нолан не го виждам да работи плътно по адаптация на фантаст. Филмите му досега, колкото и проблеми да имат, все си поемат в собствена посока, дори когато са адаптации. Предпочитам оригинални сценарии за него и нямам нищо против да продължи да бачка с Левит, Мърфи или Харди. Само към женската част от каста си трябва да почне да бъде по-внимателен, защото все подбира някакви кози, които или са леко противни визуално (Суонк) или хич не ги бива да играят (Йохансон, Холмс) или са мискастнати отвсякъде (Джиленхол).

Това, от което има крещяща нужда Нолан, е друг композитор, защото всичките усилия за нещо по-сериозно заминават в канализацията с Цимер.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 18, 2011 8:11 pm

Тим Бъртън + Стивън Кинг, бтв. Без Джони Деп и Хелена Бонъм Картър, обаче. Или пък с тях... Все тая. Преди седем или осем години в сравнително кратък интервал от време прочетох "Библиотечна полиция" и гледах "Едуард Ножиците". Честно казано, и от двете не ми е останал голям спомен, но... В предговора на своето произведение Кинг разправя, че е искал да напише нещо хумористично, но по едно време повестта му прави стремителен ляв завой към това, с което е свикнал - а именно психарията. Бъртъновият филм, според спомените ми, започна като лека детска приказка, за да се изроди към края си в пълна психарщина, макар и да не се превърна в истински ужас. Та затова.

Сериозно ми се ще да видя и филм, в който заедно участват Тацуя Накадай и Кен Ватанабе - очевидно е, че Ватанабе е научил адски много от Накадай по отношение на актьорската игра, затова би ми било интересно. Все още подобна идея е осъществима, но не знам още колко дълго - Накадай е на къде осемдесет години вече, най-малкото.

Нолан + Дик също ми се вижда твърде добра идея.

Спилбърг + Джонатан Нолан. Ако не бъркам, такъв филм даже предстои и трябва да е убийствен.

Ще ми се да видя Джет Ли и Дони Йен в равностойни роли в някой филм, режисиран от Уилсън Ип. Знам, че вече имат общи филми, но в тях ролята на Йен е пет-шест минути.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests