Oscars 2011

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 31, 2011 9:16 pm

Ами тогава предлагам Скот Ръдин да извърти една здрава свирка на Уайнстайн и всички накрая да сме/са доволни. Може после някой да направи и филм за това.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 31, 2011 10:22 pm

armageddon wrote:Номинираните анимации са 3,
Абсолютно несвързан с темата пост: ами като си признават само американските глупости. :roll:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue Feb 01, 2011 12:35 am

Claymore47_Fen wrote: Абсолютно несвързан с темата пост: ами като си признават само американските глупости. :roll:
http://www.imdb.com/title/tt0775489/ ... таковато

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 01, 2011 2:07 pm

Мда, един. Пък и имах предвид анимета. :lol: GHOST IN THE SHELL за Оскар на патерица!!!! :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Feb 01, 2011 2:33 pm

Все пак са американски награди.

Академията очевидно признава аниме за номинация/награда (Spirited Away) , а за да се класира един филм на ниво номинация (в категорията за анимационен филм) трябва да покрива 1) някви изисквания (доколкото схващам да е пускан на кино в Калифорния в предходната година) и 2) да бъде подаден за номинация. Виновни са в случая американските разпространители които не правят и двете.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 01, 2011 4:27 pm

Случая със Spirited Away го знам. Трябвало е да спечели.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 01, 2011 4:42 pm

В смисъл?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue Feb 01, 2011 5:45 pm

Човек, Spirited Away печели. И между другото откак тая категория се е пръкнала са си номинирали 6 не-американски филма, което не е малко, взимайки се предвид и че ако разгледаме какви анимации са се правили от 2001 насам - да добавим най-много още два, които наистина да го заслужават - Поньо и Sword of the Stranger​... Аз си добавям и Землеморията, ама си знам, че съм един от тримата човека, дето я харесаха, тъй че това е.

Спокойно, това е една от доста малкото, все още, адекватни категории. Въпреки че си има народ, непреживял загубата на Fantastic Mr. Fox или Коралайн, ма кво да се прави.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Feb 14, 2011 12:42 am

Като видях бафтите и ми призля. Ама защо не го дадохте и на Хупър бе...
http://www.imdb.com/features/oscars/2011/baftas

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Feb 17, 2011 3:02 pm

гледах the fighter и, предвид сериозното му присъствие в поддържащите актьорски категории, вече дори имам чат-пат мнение за тях.
хубаво е да се види, че бейл може да играе и нещо друго освен начумерени, ангст налегнати, мрачно-решителни типове. пък и налудничавата последователност, с която сменя си сменя физиката според ролите носи некво обаяние. дори за лекото attention whore преиграване (предимно в моментите, когато се "снимаше" документалният филм) могат да се дадат точки за мета-игра. от друга страна, упоритостта, с която академията раздава номинации за хиперактивни роли с елементи на крейзавост или истеричност, е дразнеща. станали са основен оскар бейт инструмент.
в същата група - нахакано преиграване с малко развитие за цвят - попада и ролята на мелиса лео. та ако случайно решат да награждават някой от актьорите там, май само ейми адамс беше достатъчно умерена, че да не предизвиква негативна реакция.
изпълненията на джон хоукс и джаки уийвър продължават да ми харесват повече.

учудващо, по-интересни обаче са режисурата и монтажът. дотолкова, че нямам нищо против да спечелят. режисурата е по олтмановски раздвижена, оставяйки ситуацията да се "играе сама". и умишленото паянтово кадриране не дразни особено, което си е постижение. монтажът пък е весел и енергичен, без да се самонатяква.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Feb 17, 2011 3:17 pm

Той и самият Бейл беше казал, на емитата (май), че му е ясно колко е вървежен тоя тип роли, затова специално благодари на Уолбърг, че му е бил умереният anchor в тоя филм. Знаел колко неблагодарна работа е да си the unemotive character, щото бил свикнал да играе само това в последно време.

Факт, че не помня кой кога за последно получава голяма награда за последното...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Feb 17, 2011 3:22 pm

хаха, тръгнах да пиша пост за същото, сега освен само да се съглася с всичко...

И аз се сетих още докато гледах за това изказване на Бейл. Точно така е - в крайна сметка всъщност Марк Уолбърг е тоя, дето тихо закотвя филма, да не се отнесе из ексцесиите и хубаво да си остане при класическата спортна драма с всичките там клишета и силни моменти (подпомогнати от чудесно преценената режисура), където си му е място. Нищо, че Бейл и двете жени ще оберат всички овации.

Въобще, изненада ме много приятно. Някак честен беше, без да се прави на нещо, различно от това, което е. Залита на моменти към комедията (имаше две-три сцени, в които се сринах от смях), друг път към пълната гротеска, но му всичко стои естествено и само помага.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Feb 17, 2011 3:29 pm

И айде да спре да слабее и да наддава вече за всеки втори филм тоя човек, че ме плаши, при все нездравия ми интерес *как* ще изглежда тоя път... А в Механикът в една сцена си ми изкара акъла съвсем безкомпромисно

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Feb 17, 2011 3:36 pm

Мен ме дразни чак. Изглежда ми като компенсация на актьорска немощ и мисля, че в крайна сметка му прави лоша услуга.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Feb 26, 2011 11:49 pm

the king's speech се оказа приличен.
и тримата главни актьори са добре. но сценаристът, режисьорът и дп-то заслужават бой с пръчки за оклепване на добра идея. надявам се да си получат заслуженото. т.е. нищо да не получат.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 49 guests