The Green Hornet

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

The Green Hornet

Post by Gondry » Wed Jan 05, 2011 7:27 pm

Добре, предполагам, че е редно аз да пусна тая тема :mrgreen:


Image

С'я, к'ва е работата. "Стършела" иде от радио-драми през 30те години на миналия век, има един известен сериал от 40те и разни комикси, като във връзка с филма Dynamite купуват лиценза и Кевин Смит има един сегашен онгоинг, чиято цел май е да се връзва с филма.



Trailer http://www.youtube.com/watch?v=9btZIK3Obpg


Очевидно, че се опитвa да следва линията от Iron Man за по-лек и взимащ се ненасериозно филм за супергерой. Не бързам да кажа, че Сет Рогън е мискаст, но го подозирам. Е, все пак имаме Кристоф Уолц и Том Уилкинсон, които са пичаги.


Бюджетът е 90 милиона, което за януарски филм, при това с този режисьор и за този неизвестен персонаж, е див риск. Да, бих предпочел Гондри да беше направил Master of Space and Time или нещо по сценарий на Кауфман (!!), но може и филмът да припечели добри пари, знам ли. На prescreen-ингите хората се били изкефили много. Предполагам, че ще ми хареса и на мен.

Би трябвало да излезе на 14 януари.
Last edited by Gondry on Wed Jan 05, 2011 7:33 pm, edited 1 time in total.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jan 05, 2011 7:32 pm

Говори се, че 3D-то му било много в час. Конвертирано в поста е, но било използвано както никога досега.

P.S. Сет Рогън не знам с какъв акъл го пускат по филмите като нещо друго, освен дърво от background-а. Това да се чете, че ролята му в Дони Дарко си остава най-добрата му до момента.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 05, 2011 8:07 pm

Gondry е пропуснал да спомене, че Като е първата главна роля на Брус Лий. Нейде през шейсетте беше това, в някакъв сериал, от който загледах един епизод преди време, обаче ми се видя твърде бутафорен и се отказах от него. Иначе към филма имам очаквания да е забавен. Трейлърът ми хареса, поне.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Sat Jan 15, 2011 2:27 pm

Филмът... става.

Камеото в самото начало е доста приятно и може да мине за най-добрата сцена. Проблемите идват на сценарно ниво, в един момент на човек му се иска филмът да не се опитваше толкова да бъде забавен.

Защото не е.

Сет Рогън се опитва да се отскубне от типа филми, с които го помнят (и хранят), но мисля, че върви към края на кариерата си. Английският на Чау е почти болезнен (за месец учене- толкова), но поне това е предмет на ебавки. Камерън Диаз е очаквано мех, но вече и плашещо стара и смачкана. Продължавам да твърдя, че беше секси само в Маската.

Уолц повече си почива от Копелдаците, като дава як злодей без излишно напиняне. И ако трябва да се върна към началото- ако филмът не беше комедия, Уолц може би щеше да се развихри зверски.

Режисурата е най-доброто нещо във филма, без това да означава прекалено много. Сцените с Kato vision са страхотни, но малко, въобще екшънът на места е засрамващо добър, в сравнение с опити на мейнстрийм режисьори. Имаше още едно-две добри неща, но явно на Гондри са му казали да не оригиналничи много-много.

В заключение необходимост от този филм нямаше.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 16, 2011 12:53 am

Гондри :arrow: не личи
Роген :arrow: стига. главни. роли.
Китаец :arrow: попадението на филма
Уолц :arrow: язък
Джеймс Нютън Хауърд :arrow: wtf?
екшън :arrow: средна хубост
3D :arrow: излишен буламач, изготвен от индонезийци на половин работен ден (в останалото време гледат ориз)

И все пак :arrow: има нещо свежо и безумно в комиксов филм за супергерой-некадърник, тотално засенчен от сайдкика си.
Следователно :arrow: 5/10

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Sun Jan 16, 2011 1:48 am

Да. А режисираният от Гондри епизод на Джими Кимъл е по-забавен от филма. В три части е.

http://www.youtube.com/watch?v=fcibJ7pgQKs

:D

EDIT: http://www.slashfilm.com/michel-gondrys ... en-hornet/

8-)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jan 18, 2011 1:20 pm

На мен пък, за разнообразие спрямо всеобщото мнение, ми хареса повече отколкото очаквах. Заради лековатата и ей-така-между-другото деконструкция на почти всяко жанрово клише под ръка, като същевременно си остава в жанра и не се прави на нещо друго, освен може би малко на пародия, ама наистина малко. Все едно Нолън се е напушил лошо с трева и с новопридобитите в следствие чувство за хумор и абсурд, е направил The Dark Knight. :)

Сет Роген с цялата си хлапащина – визуална и поведенческа, беше абсолютно на място за готиното обръщане на представите за супергерой и на отношенията със сайдкика.
Gondry wrote:Камерън Диаз е очаквано мех, но вече и плашещо стара и смачкана.
То и това Комиксовата Мацка да е… забравих как точно я нарекоха във филма, но беше мил вариант на стара, без смачкана, също е интересен момент (абе, жената е на 38, не е на 78, все пак… :)).
Може би тея добри идеи са си с ориджин още в пиесата всъщност, не знам, но няма значение.

На мен Гондри си ми личеше в целия тенденциозен goofiness, а и в разни прости, но ефектни моменти (безумното камео, фаст-моушъните, сплит-скрийна). Е, имаше и много глупости и 20-минутната екшън сцена в края беше бая preposterous, но като цяло приятна изненада.
А, също така, 3D-то ми се видя, особено при Кейто вижън моментите, съвсем сполучливо и ефективно. Ще взема да им пробвам и ориза на тези хорица.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jan 18, 2011 2:25 pm

За Роген аз много се двоумя. По принцип е перфектното недодялано тъпо изкопаемо точно за тоя образ, но е много неконтролиран като актьор. И таймингът му и delivery-то му са като халосване с права лопата, а не виждам никаква еволюция в това отношение. Има сцени, в които е много на място, има и такива, където трайно ти засяда усещането, че някакъв рандъм бунак, събран от улицата, ти се прави на много интересен и много куул. Затова и не го виждам да изнася филм (както се видя и от Зак и Мири, и от Позабременяла, и от Observe & Report...) и е добре да се поограничи в background роли като Superbad.

3D-то в Кейто вижъна беше ок, защото там имаше добавени CG-елементи, които маскираха недостатъците. Проблемът е с конвертирането на 2D-то, което на места изглеждаше все едно си оставил някакъв софтуер да ти го прави в реално време, без връзка с главния кое е преден план, кое е заден и т.н. Освен това, в някои статични сцени (примерно на разни хубаво осветени стаи, снимани от един от ъглите - преброих поне 5 такива) бяха прекалили с дълбочината и 3D-то стоеше много неестествено. Което не е проблем, ако беше някакъв консистентен търсен ефект, а не просто случайно дърпане на слайдъри.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Tue Jan 18, 2011 4:31 pm

Гондри се виждаше в 5% от филма. Не се изненадах на това:

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/ ... ens_fault/

С други думи, Рогън си е правил каквото иска със студиото на негова страна, той е наложил shit-феста в диалога, а Гондри, със скръстени ръце и намусена физиономия, е знаел, че е само инструмент.


Иначе филмът пожъна сериозен успех на бокс-офиса с 40 милиона от US за четирите дни. Ще намаже сериозно и от Азия, вероятно сикуълът е неизбежен. От една страна се радвам, че Гондри най-накрая има бокс-офис успех и от друга съжалявам, че не го направи със "свой" филм.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests