Black Swan

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jan 05, 2011 5:06 pm

да, и пукането на кости из скора на Клинт Мансел също.
Те са като при Кроненбърг тези неща - този виден естет на реализма... :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Jan 07, 2011 10:15 am

Да, и аз много доволна! :) Много брутален, но адски красив филм :) Не знам дали ще мога да го понеса пак, though..смазващ е наистина.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Jan 08, 2011 6:10 pm

Jen, понеже говорихме за зрелищността на изпълнението, аз исках да кажа че нищо по тоя параметър не е променено във финалната сцена. А това което казваш, не го знаех, и сега изведнъж филма ми стана още по-интересен, но продължавам да нямам обяснение за некачествените танци. Освен това защо се очакваше че няма да го разбера, не разбирам.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jan 10, 2011 1:32 pm

ами, де да знам - па дьо дьо, фуете-та, али-бали - на кой нормален човек му трябва да ги разбира... :)

Иначе, да, разбрах какво исках да кажеш, просто не съм съгласна. Аз смятам, че е променено. И те не са точно некачествени танците, по-скоро... бедни.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Mon Jan 10, 2011 3:45 pm

Е, толкова си може Наталито, за дубльорка няма бюджет. :lol:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 10, 2011 3:50 pm

Само една скоба да отворя, понеже гледах "Американецът" - Аронофски може да погледне там как се следват гърбове на главни герои. :)

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Jan 17, 2011 12:54 am

Предварително се извинявам..обаче не се сдържах :D
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pMPFGBtE7Q
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 17, 2011 3:29 am

Старо като света.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 17, 2011 3:40 am

Silver wrote:Старо като света.
В този ред на мисли смятам, че в момента, когато постнеш нещо, в което не звучиш като сръдлив дъртак, света ще свърши.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 17, 2011 12:52 pm

Опитай някакъв друг ред на мисли, в който не звучиш като есхол, щото това изпълнение, квото и да мрънкаш, е на поне 3 години.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Mon Mar 07, 2011 11:44 am

Това е първият филм от много време насам, който изгледах на един дъх.

П.С. Не знам кой беше писал, че Натали Портман не е актриса, но определено мнозинството критици не е съгласно с него :roll:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Mar 07, 2011 11:49 am

Никой не го е написал :)

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Mon Mar 07, 2011 6:55 pm

Извинявам се тогава :oops:

Филмът е истинска психеделия. Още не мога да се отърся от гледането преди два дни :violin:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Mar 17, 2011 4:03 pm

Изгледах филма и съм порядъчно разочарована. Аз съм голям балетен почитател и имах определени очаквания, дори само свързани с темата на филма.

Уви, бях полята със студена вода. Бях подготвена, че филмът е психо, но просто не бях подготвена колко точно е психо и колко малко е нещо друго. Ролята на Натали в 70% от филма беше да изглежда стреснато разтревожена, все едно любимият й хамстер се е гътнал и тя не знае, как да преживее загубата. Друсащата се като пияна камера и прекалено многото близки планове ми докарваха главоболие, а сцената в бара (по време на танците) щеше, аха, да ми докара епилептичен припадък.

Последните 30 минути бяха по-добри, но преди това филмът не можа да ме накара да потъна в него, да ми пука за когото и да било а на този етап вече беше късно. Героинята на Натали, Нина, ми беше преди всичко досадна и неадекватна. Не знам, как точно я определяха като идеалния бял лебед, след като той е силмвол на невинност и грация, а тя беше (и й го казваха постоянно) единствено дърво с мания за перфекционизъм.

Наистина ми се иска да можех да кажа, че високите ми очаквания са причина филмът да ме разочарова, но далеч не е така. Самият стил на заснемане ми е неприятен а и начина на представяне на сюжета и самите герои са ми дълбоко чужди. В общи линии съжалявам, че толкова чаках да излезе на кино (и да мога да отида), да дам пари за него. Не ги заслужаваше.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Jun 03, 2011 11:37 pm

Alexis wrote:Изгледах филма и съм порядъчно разочарована. Аз съм голям балетен почитател и имах определени очаквания, дори само свързани с темата на филма.

Уви, бях полята със студена вода. Бях подготвена, че филмът е психо, но просто не бях подготвена колко точно е психо и колко малко е нещо друго. Ролята на Натали в 70% от филма беше да изглежда стреснато разтревожена, все едно любимият й хамстер се е гътнал и тя не знае, как да преживее загубата. Друсащата се като пияна камера и прекалено многото близки планове ми докарваха главоболие, а сцената в бара (по време на танците) щеше, аха, да ми докара епилептичен припадък.

Последните 30 минути бяха по-добри, но преди това филмът не можа да ме накара да потъна в него, да ми пука за когото и да било а на този етап вече беше късно. Героинята на Натали, Нина, ми беше преди всичко досадна и неадекватна. Не знам, как точно я определяха като идеалния бял лебед, след като той е силмвол на невинност и грация, а тя беше (и й го казваха постоянно) единствено дърво с мания за перфекционизъм.

Наистина ми се иска да можех да кажа, че високите ми очаквания са причина филмът да ме разочарова, но далеч не е така. Самият стил на заснемане ми е неприятен а и начина на представяне на сюжета и самите герои са ми дълбоко чужди. В общи линии съжалявам, че толкова чаках да излезе на кино (и да мога да отида), да дам пари за него. Не ги заслужаваше.
Гледай Pi http://www.imdb.com/title/tt0138704/

Бях го гледал на 15 преди Aronofsky да стане толкова известен. Единственият му наистина страшно добър филм, един от любимите ми.

!!! Да не се гледа от епилептици или хора предразположени към гърчове !!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests