INCEPTION (Генезис)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jul 17, 2010 4:30 pm

Spoiler: show
Отговорът е оставен на зрителя, което прави филма допълнително СЕМЕИЗПРАЗВАЩ

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 17, 2010 4:52 pm

Не съм съгласен с извода - аз интензивно не се семеизпразвам, когато няма минимум достатъчно ясни хинтове. Тоя тип Филип Диковски изпълнения са ми турбо противни.

Но и не мисля, че във филма има изобщо достатъчно намеци за каквото и да е де.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jul 17, 2010 10:23 pm

Начинът, по който Нолън се забавлява със зрителите в края е страхотен. Обожавам го.



(и искам да се омъжа за Джоузеф Гордън Левит...) :oops:

Spoiler: show
И, бтв, колко гениален е дребният детайл, че ДиКаприо носеше халката си само в сънищата си? Или се бъркам относно съществуването на това...но съм почти 100% убедена, че съм права.
Last edited by Vivian on Sat Jul 17, 2010 10:58 pm, edited 2 times in total.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jul 17, 2010 10:24 pm

Последният наистина избива рибата

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jul 17, 2010 11:04 pm

Филмът е почти перфектен и ми хареса адски много. Ама и аз не знам защо не ми остави истински трайно усещане подобно на други неща на Нолан като Memento и The Prestige.

За всеки случай беше безупречно написан и режисиран, доста прилично изигран и отвяващ визуално. Единствените дреболии, които не ми харесаха бяха Call of Duty: Modern Warfare 2 съня и леката безличните изпълнения на някои от актьорите.

Краят ми допадна. Предвид другите му неща, мисля че Нолан е постъпил правилно.

Как да е, 9 и нещо ми е някъде, но няма да го запомня с някакво емоционално въздействие, проточващо се след излизане от киното.
Last edited by AlDim on Sat Jul 17, 2010 11:13 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jul 17, 2010 11:10 pm

За мен лично Нолън не се беше постарал и грам да има каквото и да е 'емоционално' въздействие върху зрителя, бтв. Именно заради това мога да го опрелича доста на Кубрик (то тъй или иначе препратки към 2001 не липсваха). За безупречно написан не съм съвсем съгласна, защото една част от репликите бяха схематични, което го поставя в леко инфириър позиция спрямо всичко друго, над което е работил досега. От друга страна, самата стилистика на репликите като такива няамше конкретна функция също...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jul 17, 2010 11:32 pm

Под "безупречно написан" имам предвид, че имаше много завъртяна история, но беше навързана страхотно, при това така че да не ми озори недоспалия мозък петък вечерта. Диалогът беше уотевър, което се прояви директно в безличността на персонажите.

Иначе аз не говорех точно за такова емоционално въздействие, за каквото ти мислиш - просто половин час след края всичко ми изветря като при типичен лапнеш нещо, глътнеш нищо филм, което е много странно, при положение че не беше нито кух, нито скучен или безсъдържателен. Сякаш му липсваше някаква невидима съставка.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Jul 17, 2010 11:57 pm

Roland wrote:Същият е всъщност. Просто има още един :mrgreen:
Не е същият, защото музиката от трейлъра е писана от съвзем различен човек, който няма никакъв пръст в саундтрака. Това, че цялата шибана синтетика на Цимер звучи винаги по един и същ начин е отделен въпрос.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 18, 2010 12:18 am

ОК си беше Zimmer. Факт е, че има само един наистина добър саундтрак (Gladiator), но не мисля че има смисъл от постоянното плюене по негов адрес, предвид с какви изтъркани композитори е гъчкан Холивуд.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jul 18, 2010 12:43 am

Страхотен беше! :shock:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jul 18, 2010 1:49 am

AlDim wrote:ОК си беше Zimmer. Факт е, че има само един наистина добър саундтрак (Gladiator), но не мисля че има смисъл от постоянното плюене по негов адрес, предвид с какви изтъркани композитори е гъчкан Холивуд.
А знаеш ли, че около 80% от изтърканите композитори в Холивуд съставляват точно Цимер и четата му от несретници? Цимер не само, че заслужава всяка храчка по негов адрес, но и нещо повече - смърт, например, заради това, което направи от Inception.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Jul 18, 2010 2:01 am

аз пак съм малцинството май: нито е перфектно написан, нито перфектно режисиран, още по-малко пък едитнат, щото и пейсингът е у лево. :)

добър е, но е далеч от перфектен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 18, 2010 2:24 am

Уф, вземи пък харесай някой хайпван филм веднъж, да видим кво ше ти стане.

Силвъре. Цимер смуче, факт. We all get it. Move on pls. Also, тонът от трейлъра ГО има във филма на няколко пъти, пък ако ще в различни епохи да са композирани двата саундтрака.


Прочее, аз мисля, че схематичността на героите и "неразвитостта им" (на всички освен Коб и Мал) всъщност е с цел да подчертае двусмислеността на финала. В общи линии буквално всички до един имаха само един аспект.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jul 18, 2010 2:24 am

То цял нет е така. Куцо и сакато се кръсти и кълне, че от Нолан по-добър режисьор няма, без да може да обясни какво му е доброто на режисурата.

Най-смешното е, че е пределно ясно, защо хората се объркват. :)

Едит: Ролик ами айде кажи ми минута и секунда от трейлъра и минута от филма или особено парче от саундтрака.
Last edited by Silver on Sun Jul 18, 2010 2:26 am, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 18, 2010 2:26 am

Еми има два варианта. Единият е - влизаш в подробности на какво се дължи грешката. Другият - спираш да дуднеш и си оставаш със самочувствието на избрано елитно малцинство с отворени очи.

Щото тия висящи във въздуха коментари освен да дразнят, друга функция нямат, пък на туй му се вика тролене.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests